Уроки Фотошоп. Тема 2. Виділення в Adobe Photoshop. Частина 8. Два простих способи зберегти виділення в Adobe Photoshop.

347

Збереження виділення в Фотошоп.

Про програму Adobe Photoshop

Adobe Photoshop – один з найбільш популярних пакетів для обробки растрової графіки. Незважаючи на високу ціну, програмою користуються до 80% професійних дизайнерів, фотографів, художників комп’ютерної графіки. Завдяки величезним функціональним можливостям і простоті використання Adobe Photoshop займає домінуюче становище на ринку графічних редакторів.

Враховуючи «славу» важкого для освоєння продукту, Adobe Photoshop часто викликає страх у недосвідчених користувачів. Але насправді програма дуже проста у використанні. Найголовніше – зрозуміти принципи роботи 5-6 основних елементів.

Тема 2.4 Частина 8. Два простих способи зберегти виділення в Adobe Photoshop.

Протягом 7 попередніх занять даного курсу за фотошоп ми пройшли практично всі основні способи завдання виділень. Але, якщо не враховувати шляхів і каналів, виділення в Adobe Photoshop мають загальний недолік. Після закінчення роботи межа виділення не зберігається. Це незручно у тих випадках, коли ми займаємося створенням складних колажів. Або коли, наприклад, результати виділення вимагають доопрацювання.

Недосвідчені користувачі йдуть найбільш явному шляху – створюють нові виділення. Однак цей прийом є найбільш трудомістким. Найпростіше – зберегти контур виділення і доопрацювати його в майбутньому.

Як це зробити і розповідається у восьмому уроці теми виділення в фотошоп.

Для ефективної роботи варто ознайомитися з попередніми уроками теми «Виділення в Adobe Photoshop». У першу чергу, з тими, де пояснюється, що таке канали в Adobe Photoshop і що таке шляху в Adobe Photoshop.

Практична частина

Зберегти виділення можна дуже просто. Adobe Photoshop сприймає поняття «зона виділення» і «альфа-канал» як частини одного цілого. Відповідно дозволяє легко трансформувати одне в інше.

Найпростіший спосіб – попередньо створивши зону виділення, вибрати в меню «Виділення» команду «Зберегти виділену область».

Сохранение области через меню

 

Меню даного інструменту дає досить великі можливості:

1. Документ. Тут вибираємо, ДЕ буде зберігатися виділення. За замовчуванням буде створено альфа-канал в нашому документі. Але, якщо виберемо в меню пункт «Новий» – у нас з’явиться новий документ у градаціях сірого.

Зверніть увагу: збережеться виділення, а не те, що в ній знаходиться. Чорно-білий контур коні – канал.

2. Меню «Канал». Відповідає за те, куди і яким чином буде зберігатися наша інформація.

Якщо вибрати «Новий» – буде створено альфа-канал. Те, що і необхідно.

Якщо у Вас є вже створені альфа-канали, Ви можете вибрати який з них зберегти інформацію.

Якщо ж вибрати «Маска шар {номер_слоя}», то у нашого зображення «зникне» все, крім виділеної зони. Буде створена так звана маска. Більш детально про масках – в уроці по виділенню напівпрозорих об’єктів.

3. Назва каналу. Часто буває, що необхідно зберегти кілька виділень. І, щоб з ними не плутатися, варто давати імена кожного з нових альфа-каналів. Інакше потім будете довго розбиратися в тому, що ви “навыделяли”.

Установка способов сохранения выделения

 

І, нарешті, останні пункти. Вони не активні, коли створюється перший альфа-канал, та/або виділення зберігається окремо. Але, якщо Ви вибрали меню «Канал» збереження виділення у вже існуючий канал, вам необхідно буде вибрати спосіб взаємодії новою і старою інформацією.

Результаты экспорта канала в отдельный файл и применения маски в текущем

 

Є три варіанти: замінити, скласти, відняти і перетнути. Алгоритми їх роботи аналогічні складання, віднімання, перетину областей виділення. Докладніше про це в уроці «Суміщення виділень в фотошоп».

Після того, як встановили всі пункти, натискайте OK. Результат можете подивитися на панелі «Канали». Доопрацювати канал можна кистями, освітлювачем/затемнителем або іншим зручним Вам інструментом. Докладніше про це в уроці «Виділення за допомогою каналів».

Можна зробити простіше

А тепер про простому способі (без заходу в меню). Для цього достатньо:

 • Вибрати будь-який інструмент виділення
 • Навести курсор всередину виділеної області
 • Натиснути правою кнопкою і вибрати пункт меню «Зберегти виділення»
 • Що буде далі – описано в попередніх абзацах.

Створення контуру або шляхом виділення

Другим способом зберегти виділення є створення робочого шляху (контуру). Про те, що таке шлях (Path) у Фотошоп, і чому в російському варіанті застосовуються два терміна «Шлях» і «Контур», можна прочитати в уроці «виділення контурів (шляхів)».

Для того, щоб створити робочий контур виділення, необхідно і достатньо зробити наступне:

Виділити необхідну область

 • Вибрати будь-який інструмент виділення
 • Навести курсор всередину виділеної області
 • Натиснути правою кнопкою і вибрати пункт меню «Створити робочий контур»
 • У діалоговому вікні «Допуск» вказати радіус згладжування в пікселях. Чим він більше, тим більше плавним» буде контур. Але тим більше деталей на кордонах буде втрачено.
 • Натиснути ОК.

Сохранение выделения в контур или канал с помощью контекстного меню

 

Після цього на панелі «Шляху» («Контури») буде створено новий шлях.

Його зміна та доопрацювання проводиться за допомогою панелі інструментів «Перо».

Набор инструментов группы

 

Увага: якщо наша зона виділення має розтушовані кордон, контур буде прочерчен за середній зоні розтушовування (50% насиченість кольору).

Мінусом збереження такого виділення, як контур або шлях, є досить велика кількість точок кривої Безьє. Як, наприклад, в нашому випадку з конем.

Малые значения сглаживания приводят к большому количеству точек.

 

Зворотне перетворення з контуру елементарно. Для виділення галузі, окресленої контуром:

 • Виділіть контур.
 • Наведіть вказівник миші на піктограму контуру і натисніть правою клавішею.
 • У випадаючому меню виберіть пункт «Утворити виділену область».
 • У виниклому меню виберіть радіус розтушовування (навіть мінімальний – він позбавить від сторонньої підсвічування), виберіть «Нове виділення і натисніть кнопку ОК.
 • Перейдіть на вкладку «Шари»і клацніть лівою клавішею миші на піктограмі потрібного шару.
 • Виділення частини зображення на даному шарі готово.

Практичні поради

Контур по суті своїй є геометричною фігурою. Тому його використання для збереження виділень виправдано в таких випадках:

 • Ви виділяєте фігури з явними кордонами і відсутністю напівпрозорого переходу (розтушовування). Це можуть бути будівлі, контури пам’яток, природних об’єктів.
 • В результаті виділення вам необхідно отримати точні і плавні кордону. Плавність ліній важливіше, ніж піксельна точність.
 • Зона виділення знаходиться на однотонної заливки (наприклад, чоловік у темному костюмі на темному фоні) і створена значною мірою «за натхненням», а не за допомогою підкреслення меж.
 • У всіх інших способах краще зберігати виділення в альфа-канали. Особливо в тих випадках, коли виділення має напівпрозорі області або складні контури (волосся, листя тощо).