В android 12 повністю переробили віджети. Ось як вони виглядають зараз

34

12-я версія “зеленого робота” сильно змінилася візуально: і мова йде не тільки про новий дизайнерському напрямку, але і про кардинально перероблених віджетах. Вони не тільки адаптуються під акцентні кольори системи, але і мають неординарні форми. Вже зараз можна поглянути на нові віджети — деякі додатки від самої google підтримують їх. Чи наблизилися вони до акуратним і прекрасно реалізованим аналогам з ios?

Google app

Бета-версія (поки що) додатка google вже отримала модні віджети з округлими краями в дусі material you, що показують погоду в поточній місцевості. Вони змінюються в залежності від обраної системної теми і крім температури показують умови.

Google keep

Фірмове додаток нотаток отримало відразу два нових віджета, один з яких досить химерної форми. Як і всі інші, вони адаптуються під поточну колірну палітру і обрану тему. Звичайний віджет виглядає як список нотаток з додатковою панеллю кнопок. Варіант у вигляді квітки виглядає більш компактно, але на практиці займає стільки ж місця на робочому столі — якщо його стиснути по вертикалі, він перетворюється в звичайний ряд функціональних кнопок.

Chrome beta

Віджети браузера доступні тільки для версій chrome beta і chrome canary. До вже існуючих, але злегка оновленим віджетів закладок і пошуку додалися відразу три нових. Два з них відрізняються розмірами і містять кілька кнопок для швидких функцій на додачу до рядка для запитів. Третій віджет призначений виключно для запуску фірмової гри про динозавра. Всі новинки змінюють свій фон відповідно до обраної теми пристрою.

Google clock

Годинник отримав відразу п’ять різних віджетів: крім тих, що знаходяться на скріншотах вище, можна розмістити звичайний цифровий блок, розташований горизонтально, і світовий годинник, що показують час в двох містах відразу. Найцікавіший з точки зору анімацій і форми — у формі зубчастого колеса. Дата в цьому віджеті рухається одночасно з точкою, що ілюструє секунди.

Віджети google drive аналогічні тим, що є для нотаток. Хіба що списку файлів немає-замість цього звичайна панель кнопок для швидких дій. У будь-якому випадку, це виглядає набагато краще чорної напівпрозорої плашки з гострими кутами, яка була раніше.

Google photos

Для google photos можна поставити тільки один віджет-добірку кращих моментів. Це автоматично згенерований сервісом набір з ваших фотографій, зроблених в один і той же час. Вони відображаються в блоці з закругленими краями і мають підпис з датою або назвою добірки.