В австралії скоро почнуться льотні випробування унікального електролету з величезною дальністю польоту

17

Рік тому австралійська компанія amsl aero, що оголосила про себе, готується перейти до фази польотних випробувань повітряного апарату унікальної конструкції з вертикальними зльотом і посадкою. Якщо в австралії скасують локдаун, випробування почнуться в першій половині наступного року. На одній заправці воднем п’ятимісний електоліт vertiia зможе пролітати до 1000 км зі швидкістю до 300 км/год.

Джерело зображення: amsl aero

Конструктивно vertiia являє собою коробчасте крило з поворотом площин і роторів. Розробники стверджують, що для швидкостей нижче 500 км/год крило коробочкою виправдано як з точки зору аеродинаміки, так і з позицій компактності літаючого засобу. Завдяки такій конструкції довжину крил вдається зробити вполовину менше, ніж якби воно було одне.

Джерело зображення: amsl aero

Також коробчасте крило володіє необхідною жорсткістю для того, щоб в його кінцях розташовувати акумулятори або, в перспективі, баки з воднем. Додатково це забезпечить більше безпеки для пасажирів, оскільки пожежонебезпечні частини і паливо будуть максимально віддалені від кабіни.

Джерело зображення: amsl aero

Прототип електроліту буде працювати від батарей. Дальність польоту складе 200 з чимось кілометрів. Для випробувань цього вистачить з головою, а на етапі сертифікації, що очікується в 2024 році, можна буде говорити про переведення апарату на водневе паливо. Сьогодні у світі є розробки, які допоможуть запропонованому проекту долати дистанції до 1000 км на повній заправці балонів воднем. Батарея на перших порах збережеться як буферний елемент для етапів зльоту і посадки.