Велокомпютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

436

Сучасні велокомп’ютери огляд можливостей яких вражає необізнаного або просто початківця велосипедиста, – це не просто аксесуари, а багатофункціональні пристрої.

Зараз їх виробники випускають масово, при цьому і функціональний набір, і зовнішній дизайн, втім, як і інші характеристики, що дозволяють придбати пристрій за власним смаком велосипедисту будь-якого рівня: від новачка до професійного спортсмена.

Зміст:

Sigma Sport Baseline 1200

Відмінний інструмент для велосипедиста німецького виробництва і класичної складання. Велокомп’ютер дає широкий набір показників, частина з яких недоступна бюджетним моделям.

Приміром, йому під силу показувати не тільки дані про поточної швидкості транспортного засобу, але й середню величину, яка розраховується на підставі поточної швидкості і максимальної зареєстрованої за час поїздки.

Також пристрій дозволяє дізнатися різницю між поточною швидкістю і середньої за час поїздки.

З додаткових даних, які дозволяють реєструвати пристрій, варто виділити пройдений кілометраж (загальний і добовий), а також час у дорозі (загальна і за поточну поїздку).

Цікаво, що модель дає довідкову інформацію про те, яка поточна температура навколишнього повітря і час.

Поточний час користувач може задавати самостійно, що особливо важливо при закінченні заряду батареї.

Перевагами перед іншими моделями можна назвати захищеність пристрою від вологи за стандартом IPX7 і монтаж на транспортний засіб без застосування будь-яких інструментів.

Недолік у моделі все ж є. Це наявність дротів, які можуть стати причиною неприємностей під час поїздки на пересіченій місцевості

SIGMA SPORT // Base 1200 // Montage

Велокомп’ютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

Читайте також:

Огляд bluetooth навушників для спорту: як підібрати кращі?

ТОП-30+ кращих додатків для Android на всі випадки життя

ТОП-4 найкращих навігаторів для Андроїд

Sigma Sport Baseline 1200 WL

Під тим же брендом випускається аналогічна модель, але вже бездротова. Її виробник наділив тим же функціоналом, що і оригінальну модель.

Але позбавив основного недоліку – проводів, що з’єднують частини пристрою.

Модель відноситься до велокомпьютерам середньої цінової категорії.

Основну частину (обчислювальний центр з екраном) виробник, як і в оригінальної моделі, дозволяє кріпити не тільки на сам кермо, але і на його винос.

При цьому монтаж займає мінімум часу.

Важливий момент в освоєнні моделі – інструкція користувача.

Її розробники зробили відразу на 7 мовах, що робить процес навчання максимально спрощений, незважаючи на велику кількість допоміжних функцій.

Ще один плюс стосовно регіональних стандартів – велокомп’ютер може перераховувати дані не тільки в кілометрах, але і в милях, а поточний час може відображатися і в 24-годинному форматі, і в 12-годинному, також як і оригінальна модель.

Licznik rowerowy Sigma 1200 WL – CentrumRowerowe.pl

Велокомп’ютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

Sigma Sport BC 8.12

Наступна модель теж належить тому ж бренду, проте відноситься до більш щадною бюджету користувача категорії.

Вона є однією з найпопулярніших, але з урахуванням вартості стає зрозуміло, чому набір її функцій істотно поступається конкурентам.

Така модель буде ідеальним доповненням в комплект для початківця велосипедиста.

Важливими особливостями моделі є функції:

 • автостарт/стоп;
 • синхронізація з ПК;
 • багатомовність.

Що стосується першої опції, то вона дозволяє пристрою автоматично починати роботу при старті руху транспорту і так само автоматично її припиняти.

Синхронізація, як одна з трьох основних функцій, є найважливішою. Оскільки саме вона дозволяє вести облік активності спортсмена, проводити коригування плану тренувань.

Але вона, на жаль, вимагає придбання додаткових аксесуарів і фірмового програмного забезпечення.

Третя опція дає користувачеві вибрати будь-який з 7 мов (у тому числі російською), які доступні в інтерфейсі для полегшення сприйняття інформації.

Одним з проблемних моментів, пов’язаних з експлуатацією, є наявність проводів у колісного датчика. Але він з легкістю компенсується рядом позитивних моментів:

 • популярний елемент живлення типу CR2032;
 • захищений від вологи корпус;
 • розрахунок середньої швидкості в поїздці.

В іншому можна відзначити наявність одометра, годин і облік поточної швидкості і максимальної.

ВЕЛОКОМП’ЮТЕР БЕЗДРОТОВИЙ SIGMA BC 8.12. РОЗПАКУВАННЯ, ОГЛЯД

Велокомп’ютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

Sigma Sport BC 16.12 STS

Ця модель є останньою в рамках цього бренду і належить до високого цінового сегменту.

Її монохромний дисплей відображає інформацію відразу в три рядки, що дозволяє відстежувати набагато більше даних одночасно.

При цьому він має додаткове підсвічування, яка дозволяє бачити дані і в сутінках.

Велокомп’ютер відноситься до класу бездротових і на відміну від представлених вище моделей дає можливість використання не на одному, а на двох прив’язаних транспортних засобах при використанні розширеної комплектації датчиків.

Зверніть увагу: для відстеження даних по конкретному транспортному засобу потрібно заздалегідь внести його параметри (окружність колеса), і своєчасно (до початку поїздки) переключитися на його налаштування.

У моделі передбачена функція автозапуску і автоматичної зупинки зняття показань поточної швидкості, пройденої дистанції.

Велокомп’ютер має енергонезалежною пам’яттю, тому отримані дані, в тому числі загальна пройдена дистанція і час у дорозі для двох велосипедів, будуть збережені при заміні батареї типу CR2032.

До речі, за зарядом акумулятора дозволяє стежити відповідна індикація на екрані, а всі дані можна відправити на ПК.

Пластик, використовуваний в якості матеріалу для корпусу, можна вважати недоліком, однак його застосовано в якості полегшення ваги, що становить всього 30 грам.

Установка і настройка велокомп’ютера Sigma BC 16.12 sts CAD

Велокомп’ютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

Читайте також:

Яка екшн камера краще? Вибираємо ТОП-6

Огляд: Кращі блютуз навушники на кожен день

Краща блютуз гарнітура: огляд популярних моделей 2017 року

CicloSport CM 4.2

Аналогом попередньої моделі іншого бренду можна вважати саме цей велокомп’ютер.

В ньому також передбачається можливість збереження налаштувань і статистичної інформації по двох велосипедів. Категорія пристрої та ж – бездротові моделі.

Але, незважаючи на схожість дизайну та подібні характеристики, у цій моделі все ж є свій козир – можливість відстеження каденсу.

Цей параметр вказує на частоту педалювання, а це з урахуванням біологічних параметрів спортсмена дозволяє вести облік витрачених на поїздку калорій.

Що стосується каденсу, для якого передбачається в комплектації окремий набір компонентів, він, як і швидкість руху, зберігається у вигляді трьох значень педалювання:

 • поточна частота;
 • максимальна частота;
 • середнє значення частоти.

Комплект може також доповнюватися пульсомером, що особливо важливо, оскільки користувач з урахуванням невисокої вартості моделі може підібрати саме потрібний йому комплект.

Якщо згадати про недоліки, головний з них – пластиковий корпус, але оскільки він має захист від попадання вологи, їм при виборі можна знехтувати.

Ciclosport CM 4.2 HR Draadloze Fietscomputer

Велокомп’ютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

CicloSport CM 309

Під цим же брендом випускається і модель з більш скромним функціоналом. Вона має 2-рядковий інтерфейс монохромного екрану, забезпеченого нічним підсвічуванням.

Він легко монтується і також легко експлуатується, оскільки не використовує дроту для зв’язку між компонентами.

Функціонал моделі доповнено автоматичним стартом звіту пройденої відстані поїздки, а корпус має захист від вологи.

Цей велокомп’ютер позиціонується як оптимальний варіант і для новачків, і для професіоналів.

Для останніх він зможе розрахувати поточну, середню і максимальну швидкості, аж до 199 км/ч.

При цьому пристрій зберігає статистику у вигляді загального і денного пройденого шляху в кілометрах, а також витраченого на нього часу.

Не зайвими для користувача виявляться показання температури, дати і часу (у форматі 12 або 24 годин), а також розрахованого відносини поточної швидкості до середньої за поїздку.

Бонусом для користувача буде розрахунок витрачених на потягу калорій.

Велокомпютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

Рис. 1 – Модель CM 309 від CicloSport

Kellys Digit

Існують і більш прості моделі, як ця. Вона виділяється максимально спрощеною і здешевленої конструкцією, яка забезпечена всього однією кнопкою управління.

Впоратися з нею зможе і дорослий, і дитина, але функціоналу її вистачить тільки для пересічного велосипедиста, а не професіонала.

Так, користувач може відстежувати тільки швидкість і кілометраж. Швидкість руху фіксується поточна, середня і максимальна. При цьому доступно також порівняння поточної швидкості з середньої.

Що стосується кілометражу, то він виводиться для однієї поїздки і для загального пройденої відстані. Також для однієї поїздки фіксується час у дорозі, а також поточний час у добі.

Перевагою моделі є робота з інтерфейсом, оскільки дані не потрібно оновлювати вручну – вони змінюються автоматично і відображаються в 2 рядки.

Але через невисоку вартість моделі доведеться миритися з особливостями комплектації, а саме дротом, через який дані передаються зі елемента, що зчитує на базу з цифровим елементом.

KLS ride (Kellys licznik rowerowy)

Велокомп’ютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

SunDing SD-548C

Особливістю цієї моделі є те, що вона відноситься до розряду бездротових. Її дизайн мало чим відрізняється від ряду інших подібних пристроїв.

Але виробник серйозно потурбувався про комплектації велокомп’ютера.

Він поставляється в розібраному стані.

Комплект включає власне велокомп’ютер, базу, на яку він кріпиться, бездротовий пристрій для зчитування магнітних імпульсів, а також магнітний маячок, який кріпиться безпосередньо на спиці переднього колеса велосипеда.

Доповнено комплектація батарейкою, інструкцією і набором монтажних стяжок.

Для бюджетної моделі пристрій володіє досить великим функціоналом з автоматичним оновленням показників.

Особливістю моделі є можливість ручної установки показань одометра, вважає пройдену відстань.

Таким чином, при зміні поточного пристрою на новий не виникне проблем зі збором статистики для конкретного транспортного засобу.

Бездротовий велокомп’ютер SunDing 548C1 з Aliexpress огляд +налаштування

Велокомп’ютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

Assize AS-100

Аналогом попередньої моделі є цей велокомп’ютер.

На додаток до всіх показниками він також розраховує частоту обертання, вычисляемую в оборотах в хвилину, а також визначає витрату калорій.

Корисною буде також вбудована функція секундоміра.

Комфорт в експлуатації цього пристрою неоднозначний.

Gоскольку з одного боку корпус швидкознімний і має додатковий захист від вологи, але показники, які автоматично змінюються на дисплеї, оновлюються з частотою всього лише раз в 4 секунди, що прийнятне лише для непрофесійних велосипедистів.

Велокомпютери огляд: ТОП-10 популярних моделей — можливості і характеристики

Рис. 2 – Модель Assize AS-100

Читайте також:

Гарнітура Canyon CNS-SEP1BL для занять спортом

Онлайн карти з супутника: Огляд сервісів 2017 року

5 кращих додатків для схуднення на вашому Android-смартфоні

4 Polar V650

Ця модель є однією з найбільш просунутих варіантів в технічному плані. Її головними перевагами є:

 • водонепроникний корпус;
 • відстеження координат GPS;
 • сенсорне управління.

Перша опція дійсно важлива всім велосипедистам, оскільки її наявність – це гарантія того, що пристрій прослужить дійсно довго.

Ні краплі поту спортсмена, ні краплі дощу не стануть причиною поломки такого велокомп’ютера. Тому його не потрібно відключати, навіть якщо під час поїздки зміниться погода.

Що стосується функції відстеження координат GPS, то вона позиціонується виробником як головна перевага.

З її допомогою користувач зможе відслідковувати активність по завершенні маршруту і при цьому використовувати ті ж координати для інших цілей.

Так, розробники пропонують спеціальні програмні засоби, що дозволяють відновити вид маршруту для того, щоб відновити спогади спортсмена, а також поділитися враженнями про минулу поїздку.

Сенсорне керування в цьому випадку виступає вже як допоміжний рішення.

При цьому таке технічне рішення зовсім не данина моді, а справжній прогрес, оскільки сенсорне керування на порядок простіше механічного.

Воно дозволяє зняти дискомфорт у велосипедиста і сконцентруватися на проходження дистанції, а не на контролі над приладом, отсчитывающем кілометрів пройденого шляху.

Polar V650 Cycling Computer Tested + Reviewed

ActiveSteve put the Polar V650 on his handlebars and to the test for this video. With a month of usage, and over 1,000 km of riding on different bikes, he wanted to see whether having a dedicated cylcing GPS computer was worth it. Watch this video to see his thoughts and learn about this unit.