Великобританія вводить систему розпізнавання осіб в шкільних їдальнях

24

Біометрична аутентифікація все сильніше зміцнюється в повсякденному житті. Зовсім недавно московський метрополітен ввів систему розпізнавання осіб face pay для оплати проїзду. Тепер схожа система буде масово впроваджуватися в школах великобританії. Таким чином місцевий уряд має намір зменшити черги в шкільних їдальнях, що особливо актуально під час пандемії. Першими цю систему отримають 9 шкіл в окрузі норт-ершир, шотландія.

І хоча у скептиків залишаються сумніви в доцільності використання біометричних даних, 97% батьків і учнів з цих шкіл вже дали свою згоду на впровадження цієї системи. Треба сказати, що для багатьох шкіл у великобританії розпізнавання осіб не є принципово новою віхою. У деяких випадках в їдальнях вже використовуються сканери відбитків пальців. Однак цей спосіб аутентифікації не можна назвати “безконтактним”, тому незабаром сканерам відбитків прийдуть на заміну сканери осіб.

Уряд також розглядав можливість впровадження системи з пін-кодами, але від цієї ідеї відмовилися, так як порахували, що її легше “обдурити”. Впроваджувати нову біометричну систему буде британська компанія crb cunningham. Як стверджують її представники, система не буде сканувати обличчя за межами шкільних їдалень. Таким чином вона буде використовуватися тільки для оплати шкільних обідів, а не для контролю відвідуваності і т. Д.