Вибір кращого стабілізатора напруги для газового котла

10-2-2018

Не всі стабілізатори за параметрами підходять для газового котла. Електроніка цих агрегатів дуже вимоглива до напруги живлення. Особливо це відноситься до імпортних агрегатів, які працюють напруги мережі не більше ±5%, неспотвореної синусоїди напруги і відсутності стрибків напруги в мережі. Російські котли менш вимогливі до якості електромережі, проте вони також відмовляються працювати в умовах перепадів в мережі. Тому обов’язковим вимогам до нормальної роботи газового котла є установка стабілізатора напруги. Всі стабілізатори діляться на; — електромеханічні, які працюють за принципом автотрансформатора. При відхиленні мережі від номіналу подається сигнал на сервопривід, який рухає струмознімач по обмотці трансформатора до тих пір, поки напруга на виході не стабілізується. Рекомендую вибрати ампер 12-1/40

Пристрій електромеханічного стабілізатора напруги Час відгуку на відхилення напруги від такого методу регулювання напруги низьке і досягає декількох секунд. За цей час автоматика котла може відключитися. Ще один недолік за яким такі стабілізатори напруги не ставляться на газові котли — це велика ймовірність іскроутворення; — релейні стабілізатори більш досконалі ніж електромеханічні. Вони мають силовий тороїдальний трансформатор з декількома вихідними обмотками. Регулювання вихідної напруги відбувається перемиканням обмоток електромеханічним реле. Релейний стабілізатор напруги Suntek СНЭТ 1000 до 1 кВт Як правило, число вихідних обмоток релейних пристроїв не перевищує 4 — 6, тому межа регулювання у них низький. Також під час роботи, є ймовірність появи іскри на контактах реле, що неприпустимо при роботі з газовими котлами. На перемикання реле необхідно якийсь час, що відображається на низькому часу відгуку; — симісторні стабілізатори по пристрою і принципу роботи схожі на релейні, але мають більшу кількість вихідних обмоток трансформатора і виконавчим перемикаючим елементом у них працюють швидкодіючі сімістори. Час відгуку сімісторов на зміну напруги досить швидке майже миттєве. З-за великого числа перемикаючих обмоток діапазон регулювання виходу у симісторних пристроїв великий, а точність вихідної напруги досягає 2 — 3% (у релейних 5 — 8%).

Однак ці стабілізатори мають істотний недолік, який виражається у високій вартості; пристрій симісторного стабілізатора-ДБЖ (джерела безперебійного живлення) якнайкраще підходять для роботи з газовими котлами. Принцип роботи у них заснований на перетворенні напруги мережі в постійну напругу, яким заряджаються акумулятори. Другий перетворювач напруги знімає постійна напруга з акумуляторів і перетворює його в стабільну вихідну змінну напругу з точністю 1-2% і з правильною синусоїдою. Вартість таких ДБЖ з подвійним перетворенням порівнянна з вартістю симісторних пристроїв стабілізації мережі; Електропостачання газового котла через ДБЖ — джерело безперебійного живлення — інверторні стабілізатори напруги за принципом роботи однакові з ДБЖ подвійного перетворення, тільки у них замість акумуляторів використовуються батареї конденсаторів.

Однофазний бестрансформаторный інверторний стабілізатор напруги Legat 35 Перевагою таких інверторних перетворювачів є те, що не потрібно міняти блок конденсаторів в процесі експлуатації і межі діапазону вхідних напруг у них 100 — 300 Ст. У ДБЖ акумулятори потребують заміни через кілька років. Вартість інверторного стабілізатора до 3,5 квт однакова з вартістю симісторних пристроїв. Як вибрати стабілізатор напруги для котла Більшість несправностей електроніки котлів опалення відбувається з-за перепаду напруги в мережі, тому для газового котла потрібен кращий стабілізатор напруги. Сподіваюся ви правильно вибрали тип стабілізатора з симисторного, ДБЖ подвійного перетворення або інверторного стабілізатора. Тепер визначимося як вибрати стабілізатор напруги для газового котла по потужності. Саме від потужності стабілізатора сильно залежить його вартість, навіщо ж переплачувати. Газові котли випускають потужністю 100 — 200 Вт. Але розрахунок потужності потрібно вести не по потужності котла зазначеної в інструкції, а помножити її на 5 і додати 10 — 20% запасу. Множник 5 визначається як збільшення пікової потужності газового котла, яке перевищує номінальну потужність в 4-5 разів в момент включення котла. Для котла потужністю 200 Вт потрібно стабілізатор потужністю 200 Вт х 5 + 10%. В результаті потрібна потужність стабілізатора 1100 Вт. Шукаємо найближче значення в лінійці потужностей стабілізаторів яке дорівнюватиме 1500 Вт. Велика потужність викличе невелике додаткове споживання електроенергії, але буде працювати стабілізатор в полегшеному режимі, що збільшить його надійність. До стабілізатора напруги для газового котла не повинні підключатися інші навантаження. Для всього будинку повинен використовуватися інший стабілізатор, можливо не з такими високими параметрами. Не економте на стабілізаторі, адже ремонт електроніки газового котла обійдеться куди дорожче.