Відеокарти nvidia нового покоління на 5-нм графічних процесорах ada lovelace вийдуть у другій половині 2022 року

35

Партнери компанії nvidia, в тому числі серед тайванських виробників напівпровідникових компонентів, вже приступили до підготовки до початку виробництва нового покоління ігрових відеокарт nvidia на базі архітектури ada lovelace. Їх поява очікується в другій половині 2022 року. Про це повідомляє портал digitimes.

Джерело зображення: nvidia

Раніше вже була інформація про те, що нове покоління графічних процесорів nvidia може використовувати техпроцес tsmc 5 нм. Ці відомості тепер підтверджуються даними з тайваню, де і буде вестися виробництво нових прискорювачів. Стаття на digitimes захована за платною підпискою, але в twitter наведені витяги з неї.

Наприклад, в статті вказується, що nvidia крім ігрових відеокарт збирається випустити графічні процесори hopper для дата-центрів і додатків штучного інтелекту. У них може бути задіяна технологія 2.5 d-упаковки cowos. Чіпи ada lovelace в свою чергу будуть використовувати класичний монолітний дизайн. Але без серйозних архітектурних інновацій тут теж не обійдеться.

Згідно з останніми чутками, флагманський графічний процесор nvidia ad102 (ada lovelace) буде працювати на частоті до 2,5 ггц. Йому приписують 18 432 ядра cuda у складі 144 блоків sm. Це вдвічі більше в порівнянні з відеокартами нинішнього покоління. Обчислювальна потужність (fp32) очікується на рівні 85-92 тфлопс, що більш ніж в два рази вище, ніж у актуального флагмана geforce rtx 3090. Стандарт і обсяг відеопам’яті залишаться колишніми (24 гбайт gddr6x з розрядністю шини 384 біт). Однак повторимося, що на даний момент це лише спекуляції, які не мають ніякого підтвердження.