Віджети, нові циферблати і швидкі команди: як могла б змінитися watchos 9

65

З деяких пір нові версії watchos нудні. На думку експертів, в системі взагалі застій. Рік за роком watchos і apple watch обіцяють через це великі неприємності. Нове покоління нікого не зацікавить, продажі впадуть, вторгнення apple в чужу для компанії область розсмокчеться само собою. Передбачення провалу нових версій watchos і самих apple watch-сезонне явище, воно триває з червня до середини вересня. З презентації нової версії watchos до її виходу в світ. “годинникарям” в купертіно навіть не потрібно щось придумувати. Всі вже придумали за них. Деяким блискучим ідеям не один рік-але в apple їх ігнорують. Розчарувавшись у watchos 8, бажаючі apple добра відкрили нам і їй очі на те, якою має бути watchos 9.

Watchos 9 можуть чекати серйозні зміни

Застій це або щось інше, але apple дійсно не поспішає зі змінами в watchos. І watchos 8 не стала винятком. У apple вичерпалася фантазія? вони обережні з ос для розумних годин як якщо б вона була вибуховим пристроєм. І будь-який необережний рух міг би призвести до її детонації. Я навіть не впевнений що це метафора. І все ж, щось у watchos варто було б змінити-без шкоди для найскладнішої з носяться платформ apple, і самої носимої з складних.

Як зміниться дизайн нових apple watch series 7

Паркер ортолані з 9to5mac, маркетолог і дизайнер (скоріше, художник) пропонує свій варіант революційних перетворень в watchos 9. На його думку, з чотирьох ключових компонентів watchos – годин, головного екрану, центру управління і центру повідомлень – радикальне оновлення не потрібно тільки годиннику. Всі чотири компоненти хороші, але головний екран варто було б спростити і впорядкувати. Циферблати могли б стати цікавіше-і їм зовсім не обов’язково бути такими утилітарними. Роль додатків послабити або взагалі їх скасувати. Отже-концепт.

Apple цілком може урізноманітнити циферблати apple watch

У цьому концерті циферблати виглядають набагато цікавіше

Головне в будь – якому виробі-його обличчя. Обличчя годинника-циферблат. По-англійськи циферблат так і називається, без блату:”watch face”. Обличчя годинника. Концепт починається з чотирьох нових облич apple watch, природно “приголомшливих”. Три класичних цифкерблата, в яких використовується класичний шрифт apple, “apple garamond”. Творчі вишукування навколо легендарних яблучних 6 кольорів в наші дні вкрай сумнівні і малоймовірні. Логотип apple був 6-кольоровим до кінця 90-х, але з початку 90-х він викликає небажані асоціації. Циферблати виглядають красиво, естетично і функціонально. Кольори, в кінці кінців, можна підібрати і інші. Циферблат siri і повідомлень-він на зображенні внизу, крайній праворуч, ніяких заперечень не викликає.

Є і два варіанти психоделічних циферблатів. На одному з них, замість часу та іншої корисної інформації-портрет. Наприклад, теда лассо. При піднесенні годинника до очей герой на портреті вітально махає користувачеві рукою, підморгує або якимось ще способом реагує на власника apple watch. Круто? до речі, циферблати з портретами відомих артистів або персонажів мультфільмів, в тому числі і з портретом теда лассо, придумані вже давно. Не настільки просунуті-вони показують час і не намагаються спілкуватися з господарем, але зате адекватні і прийнятні. Ще один варіант психоделічного циферблата старомодно показує час, але на тлі абстрактної анімації, що змінює свій колір і сюжет з якихось психоделічних міркувань.

Головний екран watchos

Робочий стіл watchos теж можна було б» підкрутити ”

Жоден з використовуваних в даний час в watchos інтерфейсів головного екрану не ідеальний. Тому їх замінить прокручується “решітка” значків (іконок) додатків, по три значка в кожному ряду. Значки можна буде перетягувати з місця на місце, при натягуванні значка на інший значок буде створюватися папка з цими значками всередині.

Папки можна буде розміщувати в будь-якому місці решітки значків, число елементів в папці буде необмежено. Як і число самих папок. У центрі розгорнутої папки, крім значків входять в неї додатків, буде з’являтися кнопка закриття папки. Це ще один значок, візуально нічим, крім піктограми, не відрізняється від значків додатків. За винятком кнопки закриття папки щось подібне ми десь вже бачили. Чи не в ios?

Віджети для apple watch

У watchos 9 можуть завезти віджети і повноцінний пункт управління

У watchos 1 і watchos 2 були міні-віджети, glances (погляди). Для доступу до них потрібно було провести пальцем вгору. Одним з “поглядів” був центр управління. У watchos 3 міні-віджети були скасовані, а центр управління став одним з осіб розумних годин. Вони,” погляди”, повернуться до watchos 9. Вони будуть вести себе як розширення (complications). За своєю суттю і дизайну вони будуть такими ж як віджети в ios 14. Більш того, деякі віджети з ios можна буде “відобразити” в watchos. Міні-віджети погано працювали в watchos 1 і watchos 2. Але часи змінилися, apple watch тепер досить потужні для цього. А крім того-віджети замислювалися як крос-платформна технологія, чому б їм не з’явитися і в watchos?

Швидкі команди на watchos теж не завадили б

Автор концепту зазначив що магазин додатків для watchos не виправдав надій. Для apple watch мало хороших і корисних додатків. Зате додатками які нікуди не годяться забиті віртуальні полиці магазину додатків. Віджети заповнили б цей недолік, а з часом могли б взагалі замінити собою додатки. Ось з цим я не згоден категорично. З watchos app store, це факт. Коли магазин додатків тільки відкрився, він викликав ентузіазм і майже ажіотаж.

Apple watch 7 будуть більш цікавою новинкою apple, ніж iphone 13

Ентузіазм швидко зійшов нанівець, через технічні та адміністративні обмеження. Велика частина яких обґрунтована. В apple watch, як і в перших iphone або в перехоплювачах 5-го покоління, все гранично збалансовано. Будь-яке необережне зміна пристрою небезпечно. Віджети безпечніше, але додатки вони не замінять. Про проблему в apple знають, над її вирішенням працюють, вона досить нездійсненна щоб зацікавити компанію-по наскільки я знаю, поки у них це не вийшло. Може, приховують.