Власники біткоіни в китаї і гонконзі намагаються захистити свої кріптоактіви

19

Деякі власники кріптоактівов в китаї і гонконзі намагаються знайти спосіб захистити належні їм біткоіни і інші токени після того, як напередодні китайський центробанк заявив про посилення заходів протидії криптовалюта, включаючи посилення систем моніторингу угод, пов’язаних з цифровими активами.

Джерело: cnbc.com

В результаті біткоіни втратив в ціні близько 6 %, ethereum подешевшав на 10 %, далі за ними пішли і інші криптовалюта в міру того, як інвестори перетравлювали новини. “з моменту оголошення менше двох годин тому я отримав більше десятка повідомлень-по електронній пошті, телефону і зашифрованим мессенджерам — від китайських кріптоінвесторов, які намагаються знайти рішення, щоб отримати доступ і захистити свої активи в зарубіжних обмінниках і гаманцях. Враховуючи неможливість що-небудь зробити з надзвичайно нестабільними активами, підозрюю, що, як у випадку з рузвельтом і золотом, китайський уряд „запропонує“ їм у майбутньому конвертувати їх в електронний юань за фіксованою ринковою ціною. Я передбачав це вже якийсь час назад, спостерігаючи за спробами китайського уряду ліквідувати всіх конкурентів готується до виходу цифрового юаня”, – розповів адвокат з торонто девід лесперанс (david lesperance), який спеціалізується на переведеннях активів заможних власників криптовалют в інші юрисдикції для економії на податках.

Вчора, 24 вересня, народний банк китаю (нбк) опублікував офіційну заяву на своєму сайті, визнавши незаконними всі пов’язані з криптовалютами транзакції, включаючи сервіси, що надаються офшорними криптоплатформами: торги, розміщення замовлень, випуск токенів і всі похідні операції з віртуальними активами. Адвокат лесперанс зазначив, що деякі з його клієнтів висловлювали стурбованість щодо власної безпеки: «вони турбуються про себе особисто, оскільки підозрюють, що китайський уряд обізнаний про їх колишню кріптовалютной діяльності, і вони не хочуть стати новим джеком ма (jack ma) — мішенню [програми] „загального процвітання“». Нагадаємо, китайські техногіганти зараз переводять десятки мільярдів доларів на програму “загального процвітання”, яку запустив голова кнр сі цзіньпін.

У 2013 році пекін заборонив постачальникам платіжних послуг припинити прийом біткоіни. Продаж токенів потрапив під заборону в 2017 році, а в 2019 році китайська влада почала переслідувати кріптообменнікі. Заборона на кріптовалютний майнінг в цьому році вплинув на всю мережу в цілому.

Загальний вектор китайської політики щодо децентралізованих цифрових активів був очевидний і раніше, проте цього разу, схоже, все серйозно. Нова стратегія передбачає спільну роботу 10 державних відомств, включаючи верховний народний суд, верховну народну прокуратуру і міністерство громадської безпеки кнр — це свідчить про велику згуртованість вищого керівництва країни. Крім того, задіяні ресурси державного управління валютного контролю кнр, а це однозначно вказує, що правозастосовна практика в країні буде посилена.

Про майбутній вихід документа нбк було оголошено ще 15 вересня, а 3 вересня державний комітет з розвитку і реформ кнр опублікував документ, повністю забороняє майнінг криптовалюта в країні. На відміну від попередніх заяв державних відомств, де криптовалюта згадувалися в загальних термінах, даний документ прямо вказує на біткоіни, ethereum і tether, в той час як стейблкоіни все частіше згадуються китайськими регуляторами.

Глава американської інвестиційної компанії bespoke growth partners марк пейкін (mark peikin) впевнений, що тиск на кріптовалютную індустрію в китаї буде мати істотні побічні ефекти — зокрема, активізується торгівля на ринках сша. На його думку, китайські власники криптоактивів, які намагалися зберігати холоднокровність на тлі тиску з боку пекіна протягом останніх місяців, будуть змушені докорінно переглянути стратегію, оскільки можливостей обходити заборони стає все менше.