Xiaomi почала віддалено блокувати смартфони через американські санкції

73

Можна констатувати, що більшість великих компаній забуло про те, як складно їм було вийти на ринок, опираючись конкуренції гігантів. Одним з найбільш яскравих прикладів наших днів є xiaomi. На зорі своєї появи китайці закривали очі на кастомні прошивки, сірі поставки і з радістю йшли на контакт з користувачами і ентузіастами. Мало того, навіть керівництво xiaomi заявляло, що основне завдання полягає не в зароблянні грошей, оббираючи потенційних покупців, а в створенні продуктів, доступних кожній людині. З часом ідеологія компанії змінювалася, а парадигма недорогих цін зазнавала безповоротних змін в головах менеджменту і керівництва xiaomi. Були часи, коли смартфони серії mi не тільки були вбивцями флагманів, але і пропонували самі просунуті характеристики в кілька разів дешевше.

Сьогодні xiaomi увійшла в число найбільших компаній планети, поступаючись за кількістю проданих телефонів тільки samsung, ну а результатом стали високі ціни і нова політика, яка суперечить всьому, що декларувалося ще кілька років тому. Якщо говорити предметно, то все більше власників смартфонів xiaomi повідомляють про віддалену блокування свого гаджета. Якщо не вдаватися в подробиці, то ніяких закономірностей в цьому знайти неможливо, але насправді вони є. Вся справа у великих і могутніх санкціях, які в будь-який момент може накласти на будь-яку компанію уряд сша.

Справа йде наступним чином: є країни, в які за законами сша заборонений експорт смартфонів. Це куба, північна корея, іран, судан, сирія і крим. Абсолютно всім заборонено поставляти свої товари, але багато хто з виробників дивляться на сірі поставки крізь пальці. Наприклад, ви купили вагон в москві, а після доставили їх в севастополь. Логічно буде припустити, що вони повинні працювати без нарікань, ось тільки дядечко сем має на цей рахунок свою думку. Поки про блокування в криму не чути, але на кубі це відбувається із завидною регулярністю. Швидше за все, в’їхати на нетривалий час в одну з країн, зазначених вище, ви можете, але після певного терміну xiaomi просто заблокує ваш девайс.

Взагалі якщо ви думали, що це дрібниці, почитайте пункт 14.2, де дані правила прописані чотки і без апеляційно. На жаль, поки ми живемо саме в такому світі. Скільки часу ще сша зможе нав’язувати свої правила, неясно. Очевидно, що є менш відомі китайські бренди, які ігнорують загрози дядечка сема. Ну а у великих гравців вибору немає. Хоча, вибір є завжди, адже, замість того щоб заборонити продажі смартфонів apple та інших американських компаній на своє ринку, китайці поки воліють підставляти другу щоку. І ось тут виникає головне питання: що вони будуть робити, коли щоки закінчаться, адже наступного разу можуть вдарити по більш чутливих місцях.