Xiaomi заговорила по-російськи. Швидкий огляд розумної колонки mi smart speaker

21

25

Ця колонка вже відома в європі та індії. Там вона продається з асистентом google. А тепер mi smart speaker вивчила російську і офіційно вийшла на російський ринок. Перевіряємо в справі, на що здатна розумна колонка.

Як виглядає mi smart speaker

Колонка невелика: висота 15 сантиметрів, ширина 13 і глибина 10,4. При цьому вона досить важка-853 грами. Корпус здебільшого закритий сріблястою металевою решіткою, під якою прихований динамік діаметром 63,5 міліметра. Верх і низ моделі – з твердого білого пластику. Є ще чорний варіант, але поки ми не знаємо, чи буде він продаватися в росії.

На верхній панелі розташовані два мікрофонних отвори і сенсорні кнопки, що відповідають за відтворення / паузу, регулювання гучності і відключення мікрофонів. По всій кромці панелі йде тонка світлодіодна смужка. Зазвичай вона вимкнена, але загоряється і переливається м’яким світлом, коли колонка почула вашу команду і відповідає на питання. Відтінок змінюється від світло-блакитного до жовто-червоного, в залежності від рівня гучності. А ось світломузичного супроводу треків немає. Або ми не змогли знайти, де воно включається.

Як колонка звучить

Згідно з характеристиками, потужність динаміка — 12 вт. На практиці при максимальній гучності музику прекрасно чутно в будь-якій точці трикімнатної квартири. І в сусідніх квартирах теж, так що не захоплюйтеся. Це не хай-фай-пристрій, але звук цілком гідний і напрочуд басовитий, особливо з урахуванням такого компактного корпусу. Для фонового прослуховування мелодій з мережі та інтернет-радіо якість звучання більш ніж достатня. Та й для вечірки цілком згодиться.

Mi smart speaker може програвати треки зі смартфона по bluetooth або самостійно запускати музику з “вконтакте” — без смартфона, але потрібна підписка. Щоб прослухати композиції з spotify, потрібно вказати колонку в якості пристрою відтворення в мобільному додатку. Запускати плейлист теж треба зі смартфона.

Колонка розуміє природні голосові команди:» постав спокійну музику«,» зіграй рок«,»включи shpongle”. З формулюваннями можна особливо не морочитися. Вказівка» зроби голосніше/тихіше «розпізнається точно так же, як і»додай гучності”. Фразу» наступний трек «пристрій розуміє нітрохи не гірше, ніж»попередня композиція”. А для зупинки музики підходить добрий десяток слів і виразів на кшталт «вимкни», «зупинись», «стоп» і навіть «заткнися вже!”, якщо ви раптом не в настрої.

Щоб mi smart speaker отримала доступ до музики з інтернет-сервісів і до функцій розумного помічника, її потрібно активувати. Для цього треба встановити на смартфон додаток “маруся-голосовий помічник” з play маркет або appstore, дати цьому софту команду підключити колонку і далі слідувати інструкціям. Втім, гаджет сам все підкаже при першому включенні.

А поговорити? розумний помічник

За розумні функції mi smart speaker відповідає голосовий помічник «маруся», що входить в екосистему vk. Досить вимовити це ім’я, щоб привернути увагу асистента, а потім запросити інформацію або дати команду. Якщо буде потрібно, в додатку можна включити дитячий режим і розпізнавання дитячого голосу, щоб алгоритм уникав невідповідних для дітей тем.

“маруся” завжди готова озвучити прогноз погоди, курс валют або результати спортивних матчів, вона конвертує гроші, рахує за вас на калькуляторі, ставить таймер і створює нагадування. Може включити новини або музичне радіо, знайти інформацію в мережі, розповісти анекдот, вірш, дитячу казку, пограти в ігри… Список навичок асистента містить десятки пунктів і постійно розширюється.

у додатку є базовий список здібностей розумного помічника. Тут не згадані, наприклад, переклад слів на інші мови, розрахунок часу поїздки і ряд інших скілів

Нам сподобалося, як в асистенті реалізований пошук рецептів. Скажіть: “маруся, як приготувати рататуй?”- і помічник поцікавиться, чи треба зачитати знайдений рецепт цілком або викладати його по кроках. У другому випадку система буде чекати, поки ви закінчите черговий етап і попросіть перейти до наступного. Якщо в рецепті вказано час приготування, запропонує встановити таймер. Зручно.

Інтеграція з розумним будинком

За допомогою mi smart speaker можна голосом керувати пристроями розумного будинку. Саме в цьому сценарії ми оцінили високу чутливість мікрофонів. Скомандувати» маруся, вимкни світло у вітальні ” можна хоч з далекого кута квартири.

Взаємодія з розумним будинком налаштовується в додатку на смартфоні. З довгого списку сумісних брендів ми вибрали потрібний, ввели дані аккаунта, задали назви домашніх пристроїв – і вуаля! тепер ми запускаємо робота-пилососа командою “маруся, запусти жорика” (так, саме так його звуть). Більш складні команди на кшталт» відправ жорика прибрати на кухні ” були недоступні. По крайней мере, в протестованому нами розумному будинку mi home.

список екосистем розумного будинку, доступних для інтеграції з розумним помічником. Спочатку в списку є і xiaomi, але в нашому додатку інтеграція з mi home вже виконана 3 технічні характеристики mi smart speaker (модель l09g)

Підсумки

Mi smart speaker — симпатична і невелика, але потужна колонка з дуже непоганим для побутового пристрою звучанням. Вибирати музику в мережі і управляти відтворенням можна голосовими командами. Розумною колонку робить “маруся”. На ваше прохання помічник шукає інформацію в інтернеті, виконує доручення на зразок підрахунків або установки нагадувань, розважає іграми, анекдотами, афоризмами, казками. Може зробити дзвінок приятелеві зі списку друзів»вконтакте”. Вміє керувати пристроями розумного будинку-теж по голосовій команді. Безвідмовний асистент, який завжди готовий прийти на допомогу. А якщо хочеться трохи побути на самоті, просто вимкніть мікрофон кнопкою на корпусі. Ціна пристрою на момент підготовки огляду не оголошена. Додамо, як тільки стане відома.

upd. ціна розумної колонки xiaomi mi smart speaker з голосовим помічником «маруся» в росії — 4990 рублів. Попереднє замовлення можна оформити з 28 жовтня, продажі почнуться 5 листопада.