Як не готувати постійно настановні флешки з windows, а просто завантажувати потрібний iso і використовувати його (як заощадити на флешках)

19

доброго дня!

Цей пост був навіяний одним коментарем до статті (молода людина журився, що при перевстановлення windows потрібно кожен раз готувати флешку (якщо стара не збереглася | або ос оновилася), а якщо образ більше 4 гб — думай, як його записати, а то і взагалі заново перезавантажуй що-небудь компактніше…).

На мій погляд “проблема” дещо надумана… Хоча питання такі періодично надходять.

Нижче запропоную кілька варіантів, як можна відмовитися від” порочної ” практики постійно записувати нові завантажувальні флешки при виході чергової версії windows (/при необхідності перевстановити систему).

Варіанти рішень

Ventoy-запис завантажувальної флешки

Копіюємо iso-файли з ос на підготовлену флешку

В общем-то, далі ви можете цю флешку використовувати як звичайну: крім завантажувальних iso — на неї можна копіювати і будь-які інші файли.

Завантажуватися з неї можна також, як зі звичайного інсталяційного накопичувача – просто з’явиться фірмове меню утиліти, з якого ви зможете вибрати потрібний iso, який і буде завантажений. 👇

Вибір образу (дане меню буде, якщо ви підготували флешку за допомогою утиліти ventoy)

*

Замість підготовки настановної флешки з windows-можна один раз записати livecd-флешку з winpe, і завантажуючись з неї, відкривати потрібні iso і запускати з них установку windows (наприклад). Причому, самі iso-файли можуть бути розміщені навіть на жорсткому диску (це дуже зручно, і може прискорювати роботу в рази!).

*

1) спочатку необхідно підготувати 👉 livecd-флешку, посилання на допомогу (рекомендую взяти образ від сергія стрільця).

2) далі завантажитися з цієї livecd-флешки (посилання на допомогу).

3) якщо вам потрібно інтернет-підключення (наприклад, щоб завантажити ще один iso) – скористайтеся меню пуск (вкладка “мережа”), або менеджером “pe network” — в ньому можна вибрати wi-fi адаптер і підключитися до бездротової мережі. 👇

Livecd — стрілець) – підключення до wi-fi мережі та інтернету

4) для запуску установки windows-скористайтеся спец. Менеджером: на робочому столі і в меню пуск є спец. Посилання на нього. 👇

Далі потрібно буде вибрати образ iso і натиснути кнопку “встановити”. Приклад на скрині нижче.

Запуск установки windows з образу

Запуск

5) сам процес установки мало чим відрізняється від класичного: також потрібно вибрати диск, погодитися з ліцензією. Угодою і т. Д.

Установка йде повним ходом!

Замість флешок можна 📌 створити мульти-завантажувальний зовнішній диск (з декількома копіями ос windows). У чому його переваги?

  1. по-перше, можна додати на нього відразу п’ят (і більше) різних ос (а це економія на флешках!);
  2. по-друге, швидкість роботи c зовнішнім hdd вище – а значить процес і запису, і установки з нього буде йти швидше (як правило);
  3. по-третє, на зовнішній hdd можна відразу ж скопіювати всі необхідні драйвера, програми, резервні копії (сумарно покупка одного зовнішнього диска може обійтися дешевше, ніж кілька флешок).

Зовнішній hdd підключений до usb

*

👋