Як перевірити доступність сайту

11-22-2018

Как проверить доступность сайта
Як відомо, дрібниць в просуванні сайтів не буває, і ступінь доступності вашого проекту є одним з основоположних аспектів, на який варто звернути серйозну увагу. Якщо ваш вебресурс часто буває недоступний для користувачів, це може серйозно позначитися на його позиціях в негативну сторону.
Також хочемо вам порекомендувати сервіс перевірки роботи сайтів host-tracker
У цьому випадку, якщо це повторюється досить часто, варто задуматися про зміну хостингу (тут – про вибір hosting провайдера деякі рекомендації). Загалом, моніторинг доступності сайту і важлива аналітична складова, якою не варто нехтувати.
Перш, ніж продовжити, скажу кілька слів про показнику аптайм (uptime), що відображає період часу, протягом якого ресурс є доступним. Значення uptime зазвичай виражається у відсотках, і 100% означає повну відсутність проблем в цій частині. Звичайно, стовідсотковий доступ, напевно, практично нездійсненний (через різних робіт на сервері, що трапляються час від часу), але, безумовно, важливо досягти максимально можливого значення цього показника.
Почнемо, мабуть, з сервісу перевірки роботи сайтів host-tracker. Про нього я згадував у статті, присвяченій швидкості завантаження сайту (тут – про перевірку цієї складової онлайн допомогою спеціалізованих ресурсів). Цей ресурс володіє широким функціоналом, у тому числі дозволяє перевіряти аптайм вебсайтів і здійснювати безперервну перевірку їх доступності.
Хочу звернути вашу увагу на те, що тільки описаний мною вище варіант (з перевіркою одного ресурсу) є повністю безкоштовним. Якщо ви захочете додати і інші проекти, то доведеться переходити на платний тариф. Також на безкоштовному акаунті host-tracker є обмеження в 20 SMS, за допомогою яких у додаток до e-mail ви будете отримувати інформацію.
Можете додати, скажімо, своє ім’я користувача в мікроблозі Твіттер (Twitter) або номер мобільного телефону разом з ім’ям свого провайдера стільникового зв’язку (Email-to-SMS) для отримання відомостей про вебсайті допомогою СМС.
Тут потрібно проставити галочки навпроти якогось із способів опції «Повідомляти мене про проблеми в роботі сайту» (електронною поштою, SMS або вказати обидва способи. У разі вибору методу отримання інформації за допомогою СМС-повідомлень, натисніть кнопку «Вибрати», щоб встановити відповідне для вас час.