Як просунути сайт


Безумовно, про просування свого сайту краще подумати заздалегідь. Власне, ще до створення першої сторінки. Це в ідеалі. На жаль, багато вебмастера, особливо початківці, спершу створюють сайт, наповнюють контентом і лише потім розуміють, скільки роботи по переробці тих чи інших моментів їм належить.
Отже, щоб просунути сайт самостійно по позиціях в пошукових системах і залучити більше відвідувачів, слід скласти докладний план дій і знати, з чого починати. В принципі, розкрутка будь-якого ресурсу будується на трьох китах-формування ключових запитів, внутрішня і зовнішня оптимізація. Хочу порекомендувати замовити смм услуги

Формування ключових запитів
Система пошуку складається з запитів і відповідей-посилань. Чим більше сторінок вашого сайту присутні у видачі популярних пошукачів, тим більше людей приходять на ваш сайт. Природно, якщо ваш ресурс присутня в топі яндекса або гугла по потрібних ключів (запитам), то віддача від нього буде вище. Як цього домогтися? В першу чергу, сформувати цю саму базу запитів.

Зробити це можна за допомогою сервісу статистики запитів Яндекса. Проаналізувавши праву і ліву колонки, ви можете скласти значний список ключів, як по високочастотним запитам, так і за низкочастотникам. Ще один спосіб – більш трудомісткий, але не менш ефективний – подивитися, хто в топ-10 за даним ключем, і знайти серед цих сайтів ресурс з відкритою статистикою на пошукові запити.

Починаючому сайту зі скромним бюджетом не варто замахуватися на популярні комерційні запити. На їх просування витрачаються величезні кошти. А ось за допомогою скромних низькочастотника можна зібрати непогану базу для залучення цільового трафіку. Причому, іноді краще мати в активі сотню топових низькочастотних запитів, ніж один високочастотний. При відкаті останнього на більш далекі позиції ви відразу втратите солідний відсоток відвідувачів. В той час, як виліт одного низькочастотника пройде безболісно.

Внутрішня оптимізація
Щоб просунути сайт самостійно, потрібно провести внутрішню оптимізацію. Цю частину роботи краще почати з серйозного аудиту сайту. Звичайно, краще, якщо його проведе досвідчений фахівець. Але для початку можна спробувати різні програми, які виявлять ті чи інші помилки в роботі вашого ресурсу.

Далі переходимо до оцінки контенту. Під нашу базу ключових запитів повинні бути конкретні сторінки з певними статтями. Головна сторінка сайту зазвичай оптимізується під високочастотний запит, що відображає основну тематику вашого ресурсу. Наприклад, якщо мова йде про фанклуб пуделів, то і оптимізувати головну потрібно під цей або близький до нього загальний запит, а не вузькоспеціальний – припустимо, стрижка пуделів. Для конкретних ключів у вас існують внутрішні сторінки.

На головній добре б мати статтю з плавним і ненав’язливим розміщенням в ній основних ключів. Пам’ятайте, що пошуковики не люблять переспамлених сторінок. Кілька разів згадати запит в різних відмінках, а також потурбуватися його присутністю в title-буде достатньо. Теж саме стосується і низькочастотних запитів в статтях. Взагалі, намагайтеся оформляти сторінки якнайкраще-зображення, таблиці, списки, підзаголовки, абзаци-пошуковики це люблять. І не нехтуйте заповненням description і keywords.

Дуже важливою частиною внутрішньої оптимізації є перелінковка сторінок. Для найбільш правильного рішення потрібно вибрати сторінки, які ви збираєтеся просувати і за допомогою внутрішніх лінків з потрібними анкорами надати їм більше ваги. Крім того, вказівка у статтях посилань на свої ж сторінки з актуальною інформацією – це збільшення кількості візитів і зменшення показника відмов, тобто швидкого відходу відвідувачів вашого сайту.

Зовнішня оптимізація
Вже давно минули ті часи, коли вебмайстер міг просунути сайт за певними запитами лише за допомогою наявності ключів в статтях. Сьогодні вага сторінки та її видимість для пошукових систем багато в чому визначаються кількістю зовнішніх посилань на неї зі сторонніх ресурсів. Тому шукайте шляхи «добути посилання».

У мережі досить багато способів отримати посилання безкоштовно. Це може бути тематичний форум, розміщення посилання на якій принесе не тільки користь в плані просування запиту, але і нових відвідувачів. Або коментарі в блогах, анонси в соціальних мережах, а також сервісах закладок. Неодмінно під кожною статтею поставте кнопки для автоматичного розміщення статей в найпопулярніших соцмережах із зазначенням джерела.

Крім усього іншого, зовнішні посилання на сайт можна купувати на спеціальних біржах, замовляти прогін вашого ресурсу по каталогам сайтів і дошках оголошень. Правда, ці методи не рекомендуються для нових сайтів, так як занадто швидкий приріст зовнішніх посилань може викликати зворотну реакцію у пошукових систем, і ваш сайт потрапить під пессимізації.

Насправді, універсальних рекомендацій для просування сайту не існує. Є правила і вимоги, яким повинен відповідати будь-який якісний ресурс. Витягнути відверто погану роботу архіскладно і невиправдано дорого. А ось грамотний сайт для людей – красивий і зручний (будь то магазин або просто тематичний журнал) – набагато легше, так як подібний ресурс завжди «обростає» природними посиланнями.

І остання порада: просуваючи сайт самостійно, постійно шукайте щось нове – читайте спеціалізовані форуми і блоги, цікавтеся нововведеннями пошукових систем, беріть на замітку чужий вдалий досвід. І результат не змусить себе чекати.