Як створити інтернет магазин

12-4-2021

Склали інструкцію з відкриття інтернет-магазину. Вона допоможе розібратися в бюрократичних і юридичних нюансах, підкаже, як знайти клієнтів і не втратити гроші на штрафах. І головне-забезпечить вас інструментами, які допоможуть на будь-якому етапі роботи. Хочемо порекомендувати почитати про електронна комерція на сайті .

Для торгівлі через інтернет-магазин необхідно відкрити тов або іп, а фізособі — зареєструватися як самозайнятому. Останній варіант здається найпривабливішим-офіційна діяльність без звітності, онлайн-каси, бухгалтера або відвідування податкової. Однак отримати статус самозайнятого можна не у всіх регіонах і тільки якщо дохід не буде перевищувати 2,4 мільйона на рік.

Є п’ять основних систем (режимів) оподаткування: одна загальна (осно) і чотири спеціальних: ссо — спрощена система оподаткування, енвд — єдиний податок на поставлений дохід, псн — патентна система оподаткування, есхн — єдиний сільськогосподарський податок. При виборі потрібно враховувати форму ведення бізнесу і сферу діяльності, приблизну суму податків, складність звітності та регіональні особливості спеціальних режимів.

Іп можуть вибрати осно, нпд або ссо. Останній працює в двох варіантах:» доходи « — 6% доходів і» доходи мінус витрати ” — 15% різниці між доходами і витратами. Перехід на другий варіант ссо вигідний, якщо витрати перевищують 60% доходів.

* список регіонів, в яких застосовується податковий режим

Для тов підходять осно і ссо. Якщо не вибрано спеціальний режим, осно застосовується за замовчуванням. Ця система підходить для всіх сфер діяльності і дозволяє відкривати філії. Однак виплати будуть більше, ніж на спецрежимах. Добровільний перехід з осно на ссо можливий, якщо компанія невелика: середня чисельність співробітників за рік — не більше 100 осіб, а гранична виручка за 9 місяців — 112,5 мільйона рублів. З моменту переходу на цей спецрежим річний дохід не повинен перевищувати 150 мільйонів рублів.

Фізособи, які працюють як самозайняті, сплачують податок на професійний дохід. Замість 13% пдфо вони відраховують до бюджету 4% доходу від роботи з фізособами і 6 % — з організаціями та вп. Додаткових внесків і відрахувань немає. Однак цей податковий статус не можуть отримати ті, хто займається:

Працювати без реєстрації не можна-це загрожує штрафами, а в деяких випадках позбавленням волі до півроку. Зареєструвати тов та іп можна в ифнс. За адресою приміщення або за адресою реєстрації керівника організації (засновника) у першому випадку та за місцем реєстрації фізичної особи у другому. У великих містах може бути спеціально уповноважена ифнс для реєстрації підприємців. Самозайнятих реєструють дистанційно в додатку “мій податок” або через особистий кабінет на сайті фнс.

Тов та іп можуть подати документи на сайті фнс або порталі держпослуг. У паперовому вигляді документи приймають ифнс і мфц (особисто або через представника по нотаріально завіреної довіреності). Якщо ви скористаєтеся поштою, відправляйте лист з оголошеною цінністю і описом вкладення. Також можна скористатися сервісом ощадбанку: документи будуть готові за 15 хвилин.

Самозайнятим пропонується чотири варіанти і всі дистанційні: через додаток «мій податок», в особистому кабінеті на сайті фнс, на порталі держпослуг або через уповноважені банки, наприклад, безкоштовний сервіс ощадбанку. Датою взяття на облік є дата направлення заяви до податкового органу.

Зареєструвати домен для сайту можуть фізособи та юрособи. Для цього потрібно:

Якщо ви вказали недостовірні відомості, в реєстрації можуть відмовити. Якщо все пройшло успішно, то реєстрація оформляється на рік, а продовжується автоматично — гроші списуються з зазначеної раніше карти. Також можна купити існуючий домен, звернувшись до власника домену, або вибрати ті, що звільняються. Для реєстрації доменів в зоне.сом або інших можна звернутися до реєстраторів, у яких є угоди з відповідним оператором. Наприклад, www.nic.ru, www.reg.ru, www.webnames.ru.

Сайт-це файли, їх потрібно зберігати на комп’ютері, який цілодобово підключений до інтернету. Для цього і потрібен хостинг-послуга з розміщення сайту в мережі. Її надає хостинг-провайдер.

На що звернути увагу при виборі провайдера:

Реєстрація домену не дає вам ніяких прав на це ім’я. Тобто адреса вашого сайту може перейти до того, у кого виявляться права на такий товарний знак. Тому краще уникнути судових розглядів і зареєструвати товарний знак першими — він буде потрібно і для захисту прав на назву, а також на логотип. Мінімальні витрати на реєстрацію складуть 33 тисячі рублів. Процедура займає 18 місяців і два тижні.

Використовуючи на сайті текст і фотографії, пам’ятайте про авторські права. Якщо їх автор-ваш співробітник, то виняткові права належать компанії, а авторські — працівникові. Для використання на сайті чужого матеріалу необхідна угода з правовласником про передачу виключних прав вашої компанії. Штраф – до 5 мільйонів рублів.

Як це зробити: створити сайт можна своїми силами, звернутися до приватних розробників або скористатися готовим рішенням від ощадбанку. Якщо сайт розробляють співробітники компанії, пропишіть в трудовому договорі або додатковій угоді передачу прав на службові твори. Якщо сторонні розробники-зафіксуйте документально перехід прав на результати інтелектуальної діяльності до вас.

Для наповнення сайту знадобиться система управління контентом (англ. Content management system, cms): її можна купити або використовувати безкоштовну — wordpress, joomla та ін рекомендуємо отримати ліцензію від правовласника або упевнитися в тому, що вона не потрібна.

Оформляючи замовлення, ваші клієнти будуть залишати на сайті свої персональні дані. Щоб законно збирати ці відомості, зареєструйтеся в реєстрі операторів персональних даних. Потім повідомте користувачам, що обробляєте інформацію, і розкажіть, навіщо це потрібно. Допоможуть дисклеймери, галочки та інші подібні інструменти. Виберіть зручний і безпечний спосіб зберігання даних. Найсучасніший-crm-система. Перевірте в договорі з провайдером, де розміщені сервера. Бази з персональними даними громадян рф повинні знаходитися на території росії. В іншому випадку загрожує штраф до 6 мільйонів рублів.

Відносини між власником сайту і користувачами регулює угоду користувача. Воно закріплює ваше право змінювати ресурс, в тому числі додавати розділи або змінювати дизайн, право показувати рекламу, в односторонньому порядку змінювати умови угоди та ін. Угода дозволяє видаляти інформацію, що розміщується користувачами, якщо вона порушує закон.

Що слід вказати в угоді:

З угодою користувача, як правило, об’єднують публічну оферту. Це умови і порядок укладення договору купівлі-продажу товару між клієнтом і інтернет-магазином. Документ складається так, щоб захищати інтереси магазину і не порушувати права споживачів.

Що слід вказати в оферті:

Розміщувати документи слід на сайті на видному місці. Користувач повинен ознайомитися і прийняти їх.

Таким чином, потрібно отримати від користувача:

Найпростіший спосіб-проставлення користувачем “галочок” поруч із зазначеними документами.

Як подати заяву в роскомнагляд і запитувати згоду клієнтів на обробку персональних даних ми писали тут. Про розробку політики конфіденційності, яка містить підстави, цілі та умови обробки персональних даних, ви можете почитати на сайті роскомнагляду.

Для прийому платежів на сайті знадобиться розрахунковий рахунок в банку. Також він буде потрібно для податкових платежів, оплати оренди, роботи з постачальниками та ін.при виборі банку слід звертати увагу на вартість відкриття та обслуговування рахунку. Індивідуальні підприємці та організації, на відміну від фізичних осіб, не тільки не отримують відсоток з тих коштів, які знаходяться на їх рахунку. В ощадбанку можна відкрити рахунок безкоштовно, оформивши будь-який з пакетів послуг.

Для розрахунків при дистанційній торгівлі тов та іп повинні застосовувати онлайн-касу, самозайнятим вона не потрібна. Звичайні касові апарати вибивають чеки і зберігають дані про них в спеціальному блоці пам’яті. На відміну від них онлайн-каси не тільки друкують чеки і зберігають інформацію на спеціальному накопичувачі даних, але також шифрують ці дані і передають їх оператору фіскальних даних (офд), який онлайн відправляє цю інформацію в податкову службу. Робота без онлайн-кас загрожує штрафами, а при повторному порушенні — призупиненням діяльності на строк до трьох місяців.

Ви можетеЗапропонувати клієнтам наступні форми оплати: електронні гаманці, оплата по карті на сайті, готівкою або карткою при отриманні, післяплатою, банківським переказом. Для прийому платежів на сайті необхідна платіжна система. Інтернет-еквайринг від ощадбанку дозволяє приймати оплату за товари та послуги банківськими картами.