Як вибрати блок живлення для комп’ютера

2-18-2019

При виборі нового БЖ слід в першу чергу звертати увагу на наступні його характеристики:

— напруга мережі, на яке він розрахований.
При покупці блоку в російському магазині, звичайно, важко знайти блок, призначений для роботи виключно з якою-небудь американською мережею, де 115 В замість 220, і в зв’язку з цим Даний критерій може вважатися неважливим, але, тим не менш, якщо заздалегідь відомо, що в місці, де буде використовуватися блок, хронічно знижене мережеве напруга (наприклад, в районі з перевантаженою електромережею або в селі), має сенс перевірити діапазон мережевої напруги, на яке розрахований блок, щоб уникнути потім збоїв і раптових. Якщо Ви шукаете якісний блок живлення , то рекомендуємо купити блок живлення sony на сайті Zeto по найкращій ціні

— заявлена потужність БЖ.
Вона є довготривала і пікова.
Пікова може бути видана протягом короткого часу (кілька секунд, після чого-небудь спрацює захист, або блок вийде з ладу), довготривала може видаватися протягом тривалого часу.
Необхідна потужність визначається начинкою системного блоку.
Слід передбачити деякий запас по потужності, щоб блок не працював в граничних режимах.
Якщо в подальшому в системі з цим блоком планується апгрейд, має сенс запас по потужності передбачити ще більше.

Поширене поняття «чесних ват» і «китайських ват».
Причина цього в несумлінності виробників (в основному так званого «китайського noname»), які для додання солідності своїм продуктам вказують одне велике значення потужності, яка на ділі виявляється піковою потужністю, яка, до того ж, не завжди підтверджується випробуваннями.

– версія стандарту, відповідно до якого зроблений блок.
При придбанні нового блоку для нової системи проблеми несумісності стандартів виникають дуже рідко, але при ремонті старих комп’ютерів або спроби використання старого блоку для живлення нової системи такі проблеми можуть виникнути.

— виробник.

– перетин і довжина проводів кабелів для живлення пристроїв.
Маркування проводів кабелів живлення пристроїв, що визначає перетин, повинна бути 18AWG (або 16AWG, що краще), використання проводів 20AWG — це здешевлення недобросовісними виробниками та відхід від стандарту, який зустрічається все рідше.
Довжина кабелів повинна бути достатня для живлення всіх пристроїв всередині системного блоку без використання додаткових подовжувачів.

– необхідна конфігурація роз’єму для живлення системної плати.
Він може містити 20 або 24 контакту і бути монолітним або розбірним.
Блоки живлення з 24-контактним роз’ємом з відокремленою 4-контактної частиною добре підходять для установки в старі системи, у яких планується замінити системну плату, що вимагає старого 20-контактного роз’єму, на більш сучасну, якій потрібен 24-контактний.

24-контактний роз’єм живлення
— кількість і асортимент роз’ємів живлення системної плати і периферійних пристроїв.
Блок повинен мати достатню кількість роз’ємів потрібних типів для живлення всіх пристроїв.

Якщо в системі є (або планується встановити) жорсткі диски SATA зі спеціальними роз’ємами живлення, бажано наявність у БП роз’ємів для живлення таких дисків.

Якщо є відеокарта PCI-Express, що вимагає додаткового живлення (6-контактний дворядний роз’єм), потрібна наявність у БЖ такого роз’єму.
Якщо таких карти дві, має сенс пошукати такий блок, у якого є два таких роз’єму.

6-контактний роз’єм PCIe-відеокарти

Роз’єм живлення Molex

РОЗ’ЄМ живлення SATA

Роз’єму живлення флоппі-дисковода

— форм-фактор.
Взагалі кажучи, більшість блоків живлення вписуються в стандартний розмір 150 х 146 х 86 мм, але є винятки.
Перш за все це стосується microATX-корпусів, в яких можуть встановлюватися блоки зменшеного розміру.

Barebone-комплекти також комплектуються унікальними блоками, замінити які досить проблематично.
Але, якщо не розглядати цей клас систем і обмежитися класичними корпусами, актуальність відповідності розміру може зберегтися, якщо новий блок живлення має виступаючі за стандартні габарити вентилятори або радіатори або має подовжений корпус, як деякі нові блоки дуже великої потужності.