Як вибрати блоки для живлення

11-28-2018

Как выбрать блоки для питания
Купуючи домашній комп’ютер, часто ми не приділяємо належної уваги однієї з найбільш важливих його деталей – блоку живлення. Адже заощадивши декілька десятків доларів на якісний блок живлення, ми ризикуємо роботою системного блоку вартістю в кілька сотень доларів. Як підібрати відповідний блок живлення для комп’ютера – читайте в нашому новому матеріалі.
Також хочемо вам порекомендувати тут
Для розрахунку потужності БЖ існують спеціальні програми або онлайн-калькулятори (наприклад, coolermaster.outervision.com), які допоможуть вам визначитися з даним параметром. Але тут є один маленький нюанс – до розрахованої калькулятором потужності слід додати 50-100 Вт. Це пов’язано з тим, що далеко не всі моделі БП здатні забезпечити заявлену потужність.
В блоках живлення з активним типом охолодження використовують зазвичай 1 або 2 вентилятора. Сучасні моделі поставляються з вентиляторами розміром 120 мм. У продажу представлені вентилятори розміром 80 мм і 140 мм, але перші гірше охолоджують і при цьому більше шумлять.
Більшість сучасних моделей БП використовують перший варіант, який є більш економічним. APFC дозволить зменшити не лише кількість перешкод в електромережі, а також стабілізує вхідну напругу, за рахунок чого ваш блок живлення буде менш чутливим до падіння напруги. Дана технологія в автоматичному режимі забезпечує живлення від мережі в діапазоні 110-240 Ст.
Роз’єм живлення процесору буває 2-х видів: 4-pin, 8-pin. Хорошим рішенням буде покупка БП з коннектором для материнської плати 20 4pin, а для процесору 4 4pin. У цьому випадку блок живлення гарантовано підійде до будь материнській платі.
Завжди уважно читайте всі специфікації материнської плати і відеоадаптера, дивіться на розміри корпусу вашого системного боки і розташування в ньому БЖ, щоб проводів останнього і їх довжини вистачило на всі комплектуючі комп’ютера. Крім того, серед блоків живлення існують моделі з модульне підключення кабелів, що дозволить звільнити місце в корпусі від зайвих проводів.
Краще звернути увагу на моделі в середньому ціновому діапазоні. Наприклад, непогані спільні рішення надають компанії Cooler Master і Chieftec. Варто зауважити, що потужність йдуть в комплекті блоків живлення рідко перевищує 500 Вт, чого явно недостатньо для продуктивних ПК.