Як вибрати CRM

9-13-2018

Как выбрать CRM
Немає сенсу платити за open source без гострої необхідності. Все більше компаній, що розробляють CRM-системи, пропонують достатній функціонал для роботи відділу продажів (все та ж телефонія), менеджерів по роботі з клієнтами, керівників проектів і т. д. Однак open source системи не гарантують високий рівень безпеки, а також у більшості своїй вони розроблені для інтеграції з CMS-системами, що значно урізає функціонал.
Також хочемо вам порекомендувати turbodispute
Безстрокова ліцензія. Звичайно, якщо ви не хочете обтяжувати себе постійними платежами та ризиком втрати доступу до системи, то безстрокова ліцензія – ідеальний варіант. Однак сума, яку необхідно заплатити за використання CRM досить велика, тому дрібні компанії навряд чи зможуть дозволити собі витрачати на це бюджет, та й немає необхідності.
Дрібний і середній бізнес в даній ситуації може і не вдаватися до залучення сторонніх компаній. Достатньо мати 2-3 досвідчених фахівців у штаті, які зможуть налаштувати і пояснити логіку системи. Інша ситуація у великих компаніях, де ЗА впровадження займе не один місяць. Впровадження у велику компанію також важко у зв’язку з тим, що більшість популярних систем (а як ми вже говорили, – в даному випадку є сенс розглядати як CRM, так і ERP-системи) написані на власних мовах програмування.
Одним з таких представників є 1C:CRM (модуль 1С: Підприємство), написаний на 1Сик (чимось схожий з VisualBasic). Самі програмісти 1С кажуть, що особливих проблем із зміною коду виникнути не повинно, адже він чимось нагадує російську мову і будь-який користувач, який володіє однією з мов програмування, зможе легко налаштувати дану систему.
Рекомендуємо використовувати хмарні системи, так як вони не вимагають зайвих витрат (для установки того ж 1C:CRM необхідно придбати як мінімум 4 ліцензії) і забезпечують онлайн-підтримку. Також з впровадження даних систем в інтернеті повно мінлива все та ж техпідтримка, що не викликає необхідності вдатися до найму компаній по впровадженню. Дрібний бізнес може собі дозволити придбати систему з закритим кодом, адже в більшості випадків таким компаніям необхідний лише базовий функціонал.