Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

572

Який він, найкращий лазерний кольоровий БФП для дому? Такий пристрій повинен поєднувати в собі необхідний для будинку функціонал.

Наведемо декілька порад з вибору МФУ, а також приклади актуальних моделей.

Для чого необхідно БФП?

Велика кількість пристроїв для роботи з документами не тільки забирають місце в приміщенні, але і ускладнюють роботу, адже користувач повинен постійно звертати увагу на статус виконання завдання на окремому принтері, факсу і т. д.

Багатофункціональний девайс (МФУ) – це універсальний пристрій для роботи з усіма типами документації.

Зверніть увагу! Така покупка дозволить вам не тільки збільшити кількість вільного простору в приміщенні, але і істотно заощадити, адже один МФУ коштує набагато дешевше, ніж покупка окремих пристроїв.

В першу чергу МФУ стане в нагоді студентам, адже вони постійно сканують, копіюють, друкують різні конспекти, курсові, дипломні.

Також багатофункціональний пристрій – це незамінний помічник для офісних співробітників, які беруть частину роботи додому, для фрілансерів, викладачів, фотографів та ілюстраторів.

З допомогою функцій, які доступні в МФУ можна легко оцифрувати старі фотографії, дитячі малюнки, улюблені журнали і книги з метою продовження їх терміну експлуатації.

Пристрій просто необхідно, якщо ви займаєтеся невеликим бізнесом вдома: роздруковуйте листівки, буклети, брошури та рекламні оголошення всього за кілька кліків мишкою.

Також ви можете миттєво передавати документ іншим користувачам.

Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

Приклад БФП

З яких елементів складається стандартне лазерне МФУ?

Багатофункціональний пристрій (від англійського multifunctional device) поєднує в собі функції чотирьох найпоширеніших офісних пристроїв:

 • Факсу;
 • Принтера;
 • Машини для копіювання;
 • Сканера.
  • Факс. Незважаючи на те, що цей девайс був популярний ще в далеких дев’яностих, сьогодні багато компаній все ще використовують факси в роботі. Як правило, факс не купується окремо. Його воліють купувати як складовий елемент МФУ.

  Факс дозволяє передавати текстові документи за допомогою звичайного телефонного зв’язку. Однак, щоб не пошкодити розмітку документа, відсилати його краще у форматі pdf.

  Для домашнього використання цей пристрій навряд чи стане в нагоді, проте, воно йде в комплекті практично з будь МФУ.

  Лазерні МФУ оснащені і лазерним факсом відповідно.

  Перевага такого апарату полягає в тому, що він здатний передавати зображення з дуже високим рівнем чіткості без спотворень.

  Також у лазерних факсів в 4 рази більший об’єм пам’яті, ніж у струйних.

  • Принтер. Це найпопулярніше пристрій для виводу документації та зображень, яке є у більшості користувачів персональних комп’ютерів і ноутбуків.

  Переваги принтерів лазерних МФУ полягає в наступному: такі девайси дозволяють друкувати документи з допомогою унікальної технології електрографічний виведення даних.

  В таких принтерах не радять використовувати глянцевий папір, адже вона пристає до тонеру і миттєво зупиняє процедуру друку.

  Вбудований в МФУ принтер здатний друкувати від 6 до 10 тисяч сторінок документації в місяць.

  Цей показник залежить виключно від характеристик пристрою, що означає сам виробник.

  Рада! Щоб принтер не вийшов з ладу передчасно, друкуйте не більше 35 сторінок за один раз і не більше 50 аркушів за день. Це допоможе продовжити термін його експлуатації.
  • Копіювальний апарат. Даний пристрій дозволяє скопіювати вже надрукований документ або фотографію на папір різних типів.

  Переваги копіювального апарату в лазерному МФУ: він може за один раз видати до 300-350 аркушів копії документа.

  Також у користувачів є можливість змінювати масштаб копій або поєднувати кілька листів на одній сторінці вихідного файлу.

  Деякі копіри дозволяють робити копії відразу з двох сторін.

  • Сканер. Цей девайс просто незамінна в домашньому використанні. З його допомогою ви можете легко оцифрувати в якості зображення будь-яку книгу, журнал, документ, фото та інші двовимірні предмети.

  Важлива характеристика сканера – це глибина кольорів, яку він підтримує. Даний параметр вимірюється в бітах.

  Як правило, в більшості МФУ розрядність сканера становить 24 або 48 біт.

  Незважаючи на те що МФУ поєднує в собі цілих чотири повноцінних апарату, більшість моделей мають досить маленькі розміри.

  Звичайне багатофункціональний пристрій, який призначений для домашнього використання, за розмірами трохи більше стандартного лазерного принтера.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Приклад зовнішнього вигляду МФУ для домашнього використання

  Як визначиться з відповідною моделлю БФП? Основні параметри

  Лазерні МФУ з кольоровим типом друку дозволяють одержувати дійсно якісні документи.

  Перед тим як починати вибір запропонованих на ринку моделей, вам краще визначитися з основними вимогами, які ви висуваєте до МФУ.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Поради щодо вибору БФП

  Для початку визначтеся з тим, яка функція буде привілеї: друк, копіювання, сканування або відправлення готової документації з допомогою факсу.

  У кожній моделі МФУ основна ставка робиться на один пристрій, який трохи перевершує за характеристиками інші.

  Якщо вам не потрібен факс, краще вибрати модель, в якій відсутній даний апарат. Це не тільки зменшить підсумкову вартість, але і саме МФУ буде меншим за розміром.

  Обов’язково визначтеся з тим, які формати паперу повинен підтримувати принтер. Наприклад, пристрої з одночасною підтримкою форматів А3, А4, А5 коштують дорожче.

  Далі приблизно визначитеся з тим, скільки листів буде надруковано за один місяць.

  Виходячи з цього вибирайте МФУ з швидкої або середньої швидкістю друку.

  Вибирайте МФУ, підтримує простий інтерфейс, який можна швидко освоїти.

  Для домашнього використання також слід купувати русифіковані апарати з сенсорними невеликими екранами для організації управління.

  Перед покупкою будь-якої техніки потрібно звертати увагу на її технічні характеристики та параметри.

  Щоб вибрати найбільш підходяще пристрій, ознайомтеся з основними параметрами МФУ і функціями, за які вони відповідають:

  • Параметри друку. Деякі МФУ можуть працювати з різними текстурами папери. Враховуйте це при виборі потрібної моделі;
  • Інтерфейс, який використовується для підключення. Для домашнього використання купуйте USB або WiFi інтерфейс. Вони дозволяють швидко підключити пристрій до домашньої локальної мережі.

  Підключення через USB вимагає наявності проводів, які приєднуються до комп’ютера, а інтерфейс WiFi дозволить вам розташувати МФУ де завгодно в будинку, підключивши до нього всі комп’ютери відразу;

  • Режим сканування. Звертайте увагу на дозвіл вашого сканера, чим більше цей параметр, тим краще буде якість результуючого зображення;
   швидкість друку сторінок.

  Якщо вам потрібно щодня друкувати від 20 до 100 аркушів, вибирайте МФУ з потужним принтером, який здатний друкувати від 25 аркушів за одну хвилину часу.

  Для стандартного використання підійде принтер, який видає від 15 до 20 листів в хвилину;

  • Шум. Ця характеристика дуже важлива, адже гучне пристрій буде доставляти дискомфорт. Бажано до здійснення покупки зробити пробний друк декількох сторінок, щоб почути реальний рівень шумів.

  Список кращих БФП

  KYOCERA FS-C1020MFP

  Перша модель МФУ, яка варта уваги і відмінно підійде для використання вдома – це KYOCERA FS-C1020MFP.

  Дане багатофункціональний пристрій відноситься до лазерної технології і складається з копіра, ксерокса, факсу і принтера. Друк: цветная.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Продуктивність принтера, копіювального апарату на гідному рівні: виробником заявлено, що пристрій може видавати 20 аркушів за хвилину (в режимі кольорового або чорно-білого друку).

  Зовні МФУ досить габаритне. Його можна встановити тільки на підлогу. Підтримка додаткових форматів аркушів відсутня, KYOCERA FS-C1020MFP працює тільки з форматом А4.

  Для виходу першої сторінки принтера знадобиться 14 секунд часу.

  Що стосується сканера даного МФУ, він дозволяє сканувати шість аркушів чорно-білого документа в хвилину або 12 аркушів кольорових файлів.

  При цьому оптичне дозвіл перебувати на досить хорошому рівні, як для бюджетного МФУ — 1200 x 1200 dpi.

  Копіювальний апарат за хвилину пропускає до 20 сторінок.

  Інтерфейс, який використовує пристрій – Ethernet. Вага даного МФУ становить 30 кг. Ширина – 49.3 см, висота – 47.6 див.

  Рекомендоване максимальне кількість сторінок (ліміт за місяць), яке можна друкувати, копіювати і сканувати становить 10 000 аркушів.

  Ціновий діапазон апарату варіюється в межах від 7 000 до 10 000 рублів.

  HP LaserJet Pro M176n

  Це кольорове МФУ має невеликі габарити, що дозволяє розмістити його будинку на робочому столі. Висота 28 см, ширина – 42,3 див.

  Апарати від виробника «HP» відрізняються високою якістю не тільки друку, але і всіх складових МФУ. Вони прослужать вам дуже довго за умови дбайливого поводження.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Даний апарат дозволяє друкувати документи з допомогою лазерної технології. Це забезпечує хорошу якість вихідного файлу і швидкість.

  Витрата кольорового картриджа становить близько 500 сторінок.

  Принтер працює тільки з паперу форматом А4. Швидкість виходу сторінок – 16 аркушів за хвилину часу. Пам’ять принтера – 128 МБ.

  Також ви зможете друкувати на різних видах паперу: підтримується глянцева, крафт-папір, плівка, картон, фотопапір, стікери і етикетки.

  В лоток можна подати максимум 150 аркушів.

  Швидкість копіювання у даному МФУ становить 16 сторінок в хвилину (в чорно-білому режимі). Якщо ви копіюєте кольорові сторінки, швидкість буде значно повільніше – 4 сторінки за хвилину.

  Вбудований інтерфейс підключення – на вибір 10/100 Ethernet або USB (технологія 2.0). Енергоспоживання апарату знаходиться на середньому рівні і складає 300 Вт в активному режимі функціонування, 8 Вт в режимі очікування.

  Якщо МФУ увімкнено і він знаходиться в сплячому режимі, споживання енергії буде не більше 1 Вт.

  Вага БФП HP LaserJet Pro M176n становить 15 кг. Ліміт сторінок в місяць – 950 штук.

  Шум, який видає апарат дорівнює 49 ДБ. Цей рівень чутності звуку можна порівняти із звичайною розмовою або з роботою друкарської машинки.

  Середня вартість становить 16 500 рублів.

  Ricoh Aficio SP C830DN

  Дане МФУ є швидким і зручним у використанні пристроєм. Воно підійде для використання в невеликих офісах, навчальних закладах і будинку.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Девайс відноситься до досить високої цінової категорії. Така висока ціна пояснюється широким функціоналом і можливостями, які забезпечує МФУ.

  Для професійної роботи в домашньому режимі це МФУ є кращим варіантом.

  Пристрій підтримує кольоровий тип друку, швидкість якої становить 45 аркушів за хвилину в кольоровому і чорно-білому режимі.

  Дозвіл друку і сканера — 1200 x 1200 dpi. Швидкість копіювання – 35 сторінок за хвилину, сканування – 25 сторінок в хвилину. Факс в даному МФУ відсутня.

  Апарат працює з форматами паперу А4 і А3. Підтримка форматів дозволить працювати з печаткою і скануванням креслень і схем.

  Також підтримуються папери з різними текстурами.

  Пристрій має великий обсяг пам’яті – 512 МБ. Доступна можливість збільшення пам’яті до 1536 МБ. Використовуються інтерфейси – USB 2.0, а також Ethernet.

  МФУ досить габаритне, його вага складає 97 кілограм.

  Вартість на торгових майданчиках в інтернеті починається від 259 000 російських рублів.

  HP LaserJet M1536dnf

  Багатофункціональний лазерний пристрій HP LaserJet M1536dnf чудово поєднує в собі хорошу якість і невелику вартість.

  Це МФУ вміщує в собі функціонал чотирьох апаратів – сканера, копіра, факсу та принтера.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Головною перевагою МФУ є його кросплатформеність. Він може без проблем підключати до комп’ютера, який працює на ОС Windows, MacOS, Debian або Linux.

  Швидкість роботи принтера прийнятна – до 30 аркушів за хвилину. Ліміт друку – 8 000 сторінок за один місяць. Дозволу сканера і принтера складає 1 200 dpi.

  Виробник заявляє, що ресурс споживання кольорового картриджа дорівнює 2000 — 2100 сторінок.

  За один цикл копіювальний апарат може зробити 100 копій. Доступна функція друк з двох сторін відразу.

  Максимальна кількість сторінок документа, які одночасно зберігаються в пам’яті факсу – 400 штук. Факсимільний апарат має роздільну здатність 300 x 300 dpi.

  Об’єм пам’яті МФУ – 128 МБ. Можливість збільшення пам’яті відсутній.

  Вага пристрою – 11,5 кілограмів. Ширина – 44 см, висота – 37,3 див. Доступні типи друку кольорова і чорно-біла.

  Ціна на дане МФУ варіюється в межах від 25 000 до 27 000 рублів.

  Canon i-SENSYS MF628Cw

  Це МФУ дуже компактне і зручне у використанні. Апарат має інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс, що дозволяє швидко освоїти всі його можливості.

  Пристрій підтримує формат А4.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Інтерфейс підключення – WiFi. Він дозволяє розмістити багатофункціональний пристрій в будь-якому місці будинку або офісу.

  За допомогою технології бездротового з’єднання до принтера можуть підключатися кілька комп’ютерів і ноутбуків одночасно.

  Черга друку формується одна для всіх пристроїв відразу.

  МФУ працює з лазерною технологією друку. Присутня підтримка кольорового картриджа для друку і копіювання документів. Пристрій багатомовне.

  В його налаштуваннях ви можете вибрати російську мову.

  Сканер обробляє до 14 сторінок у хвилину, принтер – до 20 сторінок, копір – до 14 листів. Об’єм пам’яті МФУ залишає 512 МБ (без функції збільшення).

  До копіювального апарату можна застосовувати масштабування листів (від 25 до 400 відсотків від початкового масштабу).

  Дозвіл факсимільного пристрою — 200 x 100 dpi. Загальна пам’ять факсу – 512 аркушів. За один раз ви можете передати 100 сторінок. Також у факсу є сумісність з Super G3.

  Вага пристрою – 26 кг. Ліміт сторінок в місяць – 30 000. На головній панелі пристрою розташований невеликий дисплей діагоналлю 3,5 дюйма, який відображає стан роботи МФУ.

  Вартість пристрою на ринку – від 20 000 російських рублів.

  Brother MFC-L8650CDW

  МФУ включає в себе функціонал факсу, принтера, копіра і сканера. Робота з документами здійснюється завдяки лазерної технології друку.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Принтер працює з роздільною здатністю 2400 x 600 dpi як для чорно-білого режиму, так і для кольорового друку.

  БФП має досить великою швидкістю друку і сканування – до 28 сторінок за хвилину часу. Для виходу першої надрукованої сторінки необхідно 15 секунд.

  Принтер оснащений функцією двохстороннього друку, яка працює в автоматичному режимі, користувачеві не потрібно самостійно перевертати листи).

  Пам’ять МФУ – 256 мегабайт, її можна збільшити до 512 мб. Доступні інтерфейси підключення – 802.11 g/n, Ethernet і USB.

  Факс передає інформацію зі швидкістю 34 кілобита в секунду. В МФУ вбудований невеликий екран (діагональ 3,5 дюйма).

  У режимі активної роботи шум пристрою становить 55 ДБ (виразно чути). Вага девайса – 30,5 кг

  Ціна багатофункціонального пристрою Brother MFC-L8650CDW становить від 35 500 до 40 000 рублів.

  Panasonic KX-MC6020RU

  Девайс працює з лазерним методом друку. Тип друку кольоровий. Принтер функціонує з роздільною здатністю 200×1200 dpi.

  Це дозволяє отримувати вихідне якісне зображення на звичайній і на фотопапері.

  Доступний тільки формат аркушів А4 звичайного типу і для друку фото. Глибина кольору 24 біта.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Апарат призначений для розміщення на робочому столі. Вага – 30кг. Ширина – 52 см, висота – 55 див.

  У режимі активної продуктивності девайс працює з потужністю 900 Вт, в режимі очікування – 11 Вт.

  Пам’ять МФУ – 192 МБ. Збільшити обсяг пам’яті даної моделі неможливо. В лоток можна подати максимально 250 аркушів.

  До факсимильному апарату додається трубка з функцією Caller ID. Загальна пам’ять факсу – 360 аркушів документа.

  Зверніть увагу! Дане МФУ працює тільки з комп’ютерами під управлінням операційної системи Windows (всі версії).

  Вартість багатофункціонального пристрою на торгових інтернет-майданчиках — від 28 до 33 тисяч рублів.

  Ricoh Aficio SP C252SF

  Даний лазерний девайс є відмінним рішенням для організації роботи з документами в домашніх умовах.

  Апарат продуктивний і має безліч функцій: копіювання, відправка файлів по факсу, швидкий друк і сканування документів, а також зображень у гарному якості.

  Пристрій чудово підійде для оцифрування старих фотографій у кольоровому варіанті.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  За одну хвилину часу принтер видає 20 друкованих сторінок.

  Інтерфейс WiFi дозволяє підключитися до домашньої мережі без використання проводів.

  Також завдяки підтримці бездротового інтерфейсу підключення ви зможете відправляти на друк документи і картинки навіть зі свого смартфона або планшета.

  Взаємодія мобільних пристроїв з даною моделлю забезпечує технологія Smart Device.

  Кольоровий друк або копіювання не впливають на загальну продуктивність, при цьому якість залишається на вищому рівні. Вага апарату — 29 кілограм.

  Ліміт на друк сторінок – 65 000 аркушів на місяць.

  Вартість даного МФУ на популярних прайс-аггрегаторах становить від 37 до 43 тисяч рублів.

  Xerox WorkCentre 6025BI

  Фірма Xerox є світовим лідером по виробництву професійних МФУ. Модель WorkCentre 6025BI – відмінне рішення для домашнього використання.

  Швидкість друку і копіювання сторінок становить – 10 шт. в хв.

  Дозвіл як для копіювання, так і для друку складає 1200 x 2400 dpi.

  Присутня підтримка роботи з форматом А4. В той же час ви можете друкувати і копіювати файли, використовуючи папір різної текстури.

  Створюйте власні листівки, стікери, наклейки з найкращим якістю.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  МФУ складається з сканера, копіра й принтера. Факс в даній моделі відсутній. Режим друку кольоровий технологія роботи — лазерна.

  Максимальна подача аркушів в принтер і копір – 150 штук.

  Підтримувані інтерфейси підключення: WiFi і USB 2.0. Кольоровий картридж слід міняти через кожні 500 друкованих сторінок.

  В іншому випадку погіршується передача кольору і під час друку на папері можуть утворюватися білі смуги.

  Вага МФУ – 14,5 кілограм. Пристрій призначений для настільної установки. Споживання енергії в активному режимі складає 220 Вт, що робить пристрій економічним.

  Шуму дане МФУ практично не видає (25 Децибел під час друку). Ліміт сторінок – 30 000 за один місяць.

  Ринкова вартість апарату варіюється в діапазоні від 22 000 до 26 530 рублів.

  Samsung SL-C480

  Всім багатофункціональним пристроям від компанії Samsung притаманна надійність – вони виготовлені з якісних матеріалів, які прослужать довгий час без ремонту і додаткової тех. підтримки.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Даний апарат відноситься до категорії бюджетних лазерних БФП, які працюють з технологією кольорового друку. Факс в цій моделі відсутня. Підтримуваний формат паперу – А4.

  Принтер, копір працюють зі швидкістю до 18 сторінок в хвилину. Для відображення процесу роботи пристрою використовується вбудована рідкокристалічна панель.

  Пам’ять становить 128 МБ (без можливості додаткового збільшення її обсягу).

  Приблизна вартість МФУ становить 18 000 рублів.

  Lexmark cx410de

  Дана модель МФУ розроблена спеціально для власників невеликого офісу і для використання в домашніх умовах.

  Серед основних переваг пристрою можна відзначити високий рівень швидкодії, міцний матеріал і інтуїтивно зрозумілий функціонал.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Швидкість роботи принтера, копіювального апарату складає 30 сторінок в хвилину. Для видачі першої сторінки з черги пристрою знадобиться 10 секунд часу.

  Є підтримка функції автоматичного друку з двох сторін. Формат паперу – А4.

  Вбудована пам’ять – 512 Мегабайт. При необхідності її можна збільшити до 2560 Мегабайт.

  На головній панелі розміщений дисплей, який відображає службову інформацію про роботу МФУ. Його діагональ становить 4,3 дюйма.

  Вага апарату – 27,4 кг Ширина – 44,4 см, висота – 47,0 див.

  Рівень шуму у режимі функціонування – 49 ДБ. Ліміт сторінок – 6 000 штук на місяць.

  Вартість девайса Lexmark cx410de варіюється в межах від 36 до 58 800 тисяч рублів.

  Тестування і перевірка якості придбаного пристрою

  Після того, як ви визначилися з моделлю і вже готові її придбати, необхідно не забути про докладному аналізі працездатності кольорового лазерного БФП.

  Тестування – це важливий процес перевірки якості придбаного апарату. Якщо є можливість, проведіть його перед покупкою.

  Якщо ж ви хочете придбати пристрій в режимі онлайн, проведіть тестування відразу після доставки. У разі незадовільного результату ви завжди зможете повернути покупку по гарантії.

  Для більш детальної перевірки кольору рекомендується роздрукувати кілька будь-яких насичених квітами зображень у форматі HD або FullHD.

  Для початку перевірте швидкість друку, тобто кількість пропускаються за одну хвилину сторінок.

  Роздруковувати потрібно не будь-який документ, краще всього брати спеціальні зображення для тестування. Приклад такої картинки зазначений на малюнку нижче.

  Вона дозволяє перевірити глибину відображення кольорів і якість друку навіть самих тонких колірних елементів.

  Також за допомогою наведеного нижче зображення, слід перевірити роботу копіра, сканера і факсу. Принцип перевірки такий же, як і у випадку з принтером.

  Щоб протестувати роботу МФУ максимально правильно, слід завантажити повномасштабне зображення для друку, використовуючи наступну пряме посилання: http://www.ferra.ru/images/129/129502.jpg.

  Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

  Зображення для тестування роботи БФП

  Висновок

  Перед покупкою багатофункціонального пристрою обов’язково визначте для себе мету її використання. Потім приступайте до вибору виробника і цікавить моделі.

  До придбання бажано здійснити тестування апарату, щоб переконатися в заявленому якостей.

  Тематичні відеоролики:

  Кращий принтер для дому. Який принтер краще?

  Який принтер краще для дому? Струменевий або лазерний? Для звичайних потреб потрібно купувати лазерний принтер для дому з нечипованным картриджів. Як вибрати такий принтер, я розповідаю в цьому відео.

  МФУ-принтери для дому

  Апарати 3-в-1 – принтер, сканер і копір – бувають двох типів: лазерні та струменеві. Останні дешевше, але при цьому здатні друкувати якісні фотографії. Чого не скажеш про їх конкурентів

  Огляд МФУ на підставі відгуків. Реальний факти і міфи.

  На підставі відгуків на Яндекс.Маркеті про різних моделях МФУ вирішили зробити огляд, щоб розвінчати міфи і підтвердити факти, а також відповісти на претензії до цих БФП