Як вибрати правильно скління


Для вибору нам потрібно знати 3 фактори. Четвертим фактором буде ціна, її ми теж торкнемося. Але технічні деталі треба враховувати в першу чергу. Отже 3 фактори. Рекомендую замовити балкон под ключ в киеве по доступній ціні

Балкон чи лоджія
Глибина балкона або лоджії
З чого зроблений парапет
Насамперед визначаємо балкон чи лоджія
Балкон — виносна конструкція, яка «стирчить» з площини будинку

Лоджія — не виносна конструкція. Це як би ніша в площині будинку

відмінності балкона і лоджії
Заміряємо глибину і дивимося з чого парапет
До речі, на малюнку нижче наведені розміри, які потрібні оконщику для точного розрахунку ціни скління. Якщо надасте ці розміри, ціна попереднього розрахунку по телефону і розрахунок після заміру співпадуть.

Беремо рулетку, метр кравця або шкільну лінійку і заміряємо глибину. На малюнку видно що заміряти.

Визначаємо з чого парапет. Парапет буває кам’яний (з цегли або бетону) чи з металевих прутиків і куточків. Якщо зсередини парапет зашитий деревом або ще чимось, подивіться з вулиці і все побачите.

В ідеалі склять балкони холодними алюмінієвими рамами, а лоджії теплими пластиковими. Але, при бажанні можна зробити все. Питання тільки в ціні.

У середньому, тепле скління дорожче холодного на 25%. Точні цифри навести не можу, ціни змінюються. Але, різниця у відсотках зберігається останні 10 років.

Рекомендації для типових балконів
Визначили балкон чи лоджія, заміряли глибину і поглянули на парапет. Цих даних вистачить що б вибрати засклення.

Балкон з металевим парапетом
Перше, що потрібно розуміти — парапет доведеться зміцнювати. Без різниці який ви виберете засклення. Від вашого вибору буде залежати тільки спосіб зміцнення.

Друга проблема — глибина. Глибина такого балкона 70-75 див. Такої глибини мало для орних стулок. Якщо точніше, то стулки зробити можна, але вони будуть дуже вузькі.

Приклад:на балконі глибиною 70 див. розсувні стулки більше 65 см. не зробиш, інакше вони упруться в протилежну стіну. При такій ширині стулки, світловий отвір (видима частина скла) буде 55 див.

На такий балкон краще вибрати легке алюмінієве скління.

Ці рами легені. Вага м2 алюмінієвої рами 13 кг., проти 30-35 кг у пластикової рами. На слабенький парапет буде менше навантаження.
Розсувні стулки роблять ширше орних і вони не перегородять балкон
Металевий парапет не утеплити до рівня теплою рами. Точніше утеплити можна, але це «зжере» до 20 см. глибини балкона. А що тоді залишиться?
Виняток — новобудови. У новобудовах трапляються балкони з металевим парапетом глибиною 90 див. На такий балкон ставлять і теплі рами, але пам’ятаємо про шар утеплювача на парапет — балкон стане менше!

Балкон з кам’яним парапетом
Пощастило, на вашому балконі кам’яний парапет. Вас не хвилює вага рам і можна сміливо поставити тепле, пластикове скління. Кам’яний парапет утеплити легше, ніж металевий.

Тут головне це глибина. Гарненько подумайте і заміряйте. Розмір від внутрішньої площини парапету до протилежної стіни, мінус 5 див. — це максимальна ширина стулки для такого балкона. Якщо протилежну стіну плануєте обшивати деревом або панелями ПВХ, віднімайте не 5, а 10 див.

Максимальна ширина стулки на балконі
Лоджія з будь-яким парапетом
Всі лоджії можна утеплити і навіть приєднати до квартири. Це не залежить від парапету. Так що, якщо є бажання і фінансова можливість склимо теплими пластиковими рамами і утеплюємо.

Якщо на лоджії планується опалення або приєднання до квартири, ставлять вікна 70мм. завтовшки з двахкамерным склопакетом (три скла). Енергозберігаюче скло допоможе уникнути конденсату, так що його теж беремо. Не забуваємо про розширювальні профілі, без них не утеплювати не бічні стіни, ні стеля. Якщо металевий парапет, під вікна роблять кладку з піноблоків — без цього ніяк! Якщо кам’яний парапет, то рами можна поставити прямо на нього. Бувають винятки, тут без огляду не обійтися.

Якщо потрібно просто «тепліше» ніж на вулиці беремо пластикові рами товщиною 60мм. з однокамерним склопакетом (два скла). Металевий парапет можна буде зміцнити дерев’яної, опорною конструкцією. Але врахуйте, з такими вікнами і без опалення температура на балконі будемо на 5-7 градусів вище, ніж на вулиці, не більше! Такі вікна поліпшать шумоізоляцію і на лоджії і в прилеглій кімнаті.

Якщо вам непотрібні теплоізоляція і шумоізоляція — беріть алюмінієву розсунення (холодне скління). Але врахуйте, якщо в майбутньому вирішите утеплятися, таке скління однозначно доведеться міняти.