Як вибрати світильник

11-4-2018

Как выбрать светильник
Світлодіодні світильники все більш активно витісняють звичні лампові світильники, їх величезний термін служби, невелика ціна, універсальність і ремонтопридатність роблять їх все більш популярними. Питання як вибрати світлодіодний світильник постає перед кожним, хто планує змонтувати світлодіодне освітлення. У даному огляді ми опишемо основні типи світильників і моменти, на які необхідно звертати увагу при їх підборі.
Також хочемо вам порекомендувати монтаж светильников
Колірна температура світлодіодів. Цей параметр визначає відтінок білого, який дає світлодіод, колірна температура в 2200-3000К відповідають лампам розжарювання і добре підходить для житлових і комерційних приміщень, моделі 3400-4500К дають яскравий білий колір і найбільш часто використовуються в комерційному секторі, лампи з колірною температурою 6500К і вище використовуються тільки для технічних приміщень.
Ефективність тепловідведення. При роботі світлодіод виділяє значну кількість тепла, яке відводиться спеціальними радіаторами, що забезпечує великий ресурс кристала. При перегріві швидко вигоряє люмінофор, світлодіод тьмяніє і виходить з ладу, робоча температура не повинна перевищувати 80 градусів. Якісний світлодіодний світильник повинен забезпечувати хороше відведення тепла від радіатора.
Індекс пило – та вологозахищеністю. Перед тим як вибрати світильник, необхідно врахувати умови, в яких він буде працювати (кількість пилу і вологи в атмосфері, опади тощо). Для зручності вибору використовується міжнародний індекс IP (Ingress Protection Rating), який показує наскільки пристрій захищений від попадання пилу, сторонніх предметів і вологи. Код має вигляд IPXX, де перша цифра вказує на ступінь захисту від потрапляння сторонніх предметів, а друга показує захист від проникнення води.
Вбудовувані – такі моделі вбудовуються в підвісну стелю або стіни, завдяки чому світильник практично не видно в приміщенні. Дуже популярні в житлових і комерційних приміщеннях. Найбільш поширені квадратні моделі для вбудовування в підвісну стелю з гисокартона або світлодіодний світильник армстронг (для комерційного сектора), круглі («риб’яче око») часто використовуються в житлових приміщеннях. За допомогою комплектів переобладнання ви легко можете переробити наявні у вас світильники на звичайних лампах в світлодіодні світильники.