Як вибрати табір для дитини?

6-22-2018

Якщо вбити в рядок пошуку «літній табір», результат перевершить будь-які очікування — десятки сторінок і сотні варіантів. Мовні, танцювальні, географічні, спортивні, креативні, бізнес табору, — вони чимось відрізняються чи всі однаково гарні? І як вибрати той самий, єдиний, в якому саме вашій дитині буде добре?
Є два підходи до розвитку дітей в таборі: зробити упор на hard skills — професійних навичках, знаннях та вміннях — або звернутися до soft skills: універсальним навичок, особистісних і комунікативних якостей. Розповідаємо про кожну з них детальніше. Хочу запропонувати вибрати языковые лагеря

Розвиток hard skills
Сучасні табори пропонують насичені програми, спрямовані на розвиток безлічі навичок. Найпоширеніші — танцювальні, спортивні, мовні, творчі табору. Тренди в освіті впливають і на дитячий відпочинок — дитину можна відправити в табір, орієнтований на вивчення комп’ютерного дизайну, підготовку до ЄДІ, кінний спорт, акторська майстерність чи модельний бізнес.

Такі спеціалізовані табори підходять тим дітям, які всерйоз вирішили займатися спортом, танцями або дизайном — час у таборі буде хорошим інтенсивом для розвитку навички, при якому дитина не буде перевантажений тільки тренуваннями і заняттями, а ще й буде робити перерви на відпочинок, веселощі і спілкування з друзями. Табори, розвивають такі навички: «Рекалето» (мовний табір), «Розгардіяш» (творчий табір), «kaNNиkулы. Dance» (танцювальний табір), SkillCamp (полювання, рибальство, ремесло), «Максатиха КЕМП» (кинолагерь) та інші.

Професійні навички та вміння — це дуже важливо, це основа майбутньої кар’єри і захоплень дитини. Але є дещо ще. Уявімо людину, відмінно знає англійську, і не знає, як його застосувати в спілкуванні, або доброго танцюриста, який не може пробитися до гідну танцювальну команду. Важливі особистісні якості в застосуванні до навичок, які в тебе є? Звичайно, так! Особистісні навички — це свого роду «підсилювач» умінь, які допомагають дитині по-справжньому досягти успіху у тій сфері, про яку він мріє.

Розвиток soft skills
Цей напрям стає все популярнішим — багато батьки зрозуміли, що навички роботи в команді і співробітництво, комунікабельність, креативність, вольові якості та цілеспрямованість іноді важливіше професійних навичок. Протягом навчального року в основному присвячується розвитку hard skills завдяки школі і додатковим заняттям, а часу на розвиток особистості приділяється менше. Відновити баланс можна влітку. Дитина, вирушаючи в табір, може легко, через гру та спілкування, розвинути усвідомленість, рішучість, прагнення до розвитку, лідерські якості, емоційний інтелект та інші найважливіші для людини soft skills.

Такі табори підходять всім: кожна дитина індивідуальна, і soft skills-табору допомагають розкрити саме ті якості, над якими дитина може попрацювати за літо. Тим, хто хоче бути успішним у спілкуванні з однолітками або у вираженні своїх думок, тим, хто хоче стати більш відкритим і впевненим в собі, просто необхідно знайти для себе такий табір, який допоможе і надихне. Табори, розвивають особистісні якості: проект «ГРАНІ» (особистісні та комунікативні якості), Creative camp (тренінговий табір), програма «Твоє подія» (школа спілкування) та інші.

Вибирати вже цього літа упор на hard skills або soft skills — вирішувати кожному з батьків. За час літніх канікул дитина може просто відпочити і повеселитися, а може навчитися нового, зрозуміти себе і стати краще.