Як вибрати транзистор SMD

11-1-2019

not found
Підпишіться на автора, якщо вам подобаються його публікації.
Також хочемо вам порекомендувати купить транзистор SMD
Відписатися від повідомлень ви завжди зможете в профілі автора. Але який з усього різноманіття моделей і обмеженість асортименту найближчого магазину радіотоварів вибрати. Замовити Алі і чекати місяць. Або бігати по місту і шукати ‘той самий, як в інструкції’. Відразу попереджу — в радіотехніці і електроніці я слабенький, так що якщо є люди більш компетентні з достатнім занием, то залишайте коментарі, спробую доповнити. Все що тут буде викладено лише переклад англомовного джерела. Очевидно, що для вибору знадобиться врахувати параметри навантаження — це напруга і сила струму. У величезних таблицях даташітов на польові транзистори зазвичай дуже багато різних значень, але найважливіші винесені на першу сторінку документа праворуч.
Ось приміром сторінка виробника International Rectifier з посиланнями на даташиты своєї продукції. Для початку перевіримо силу струму і напругу, на які розрахований польовик. За ним начебто все добре, все з запасом. Але це ще далеко не все. Нам потрібно з’ясувати яку потужність у Ватах буде розсіювати транзистор.
Розсіюється потужність обчислюється за формулою: Ррас = R * I^ 2R у даному випадку береться з максимального значення Rds( on) при зазначеній напрузі в даташіте. Тепер подивимося на інший параметр Rθja — тепловий опір Junction – to – Ambient. Воно вимірюється в Градусах Цельсія на Ват. Але і це не все. Junction – to – Ambient натякає нам на те, що ми маємо справу з навколишнім середовищем, то було б необачно не додати температуру навколишнього транзистор середовища — нехай буде 25℃. Не те щоб забезпечити достатнє охолодження в такому випадку абсолютно неможливо, але в домашніх умовах намагатися це зробити буде проблематично. Краще підшукати щось більш підходяще. Температура підніметься всього 41, 5 ℃ при максимальних навантаженнях, а при нормальних буде і того менше — дивимося Rdss( on) typ. Саме цей транзистор був вказаний в мануалі для складання Ultimaker від Plastmaska. Може бути америку тут не відкрив, але сподіваюся, ці дві прості формули допоможуть вам вибрати підходящий польовий транзистор.
Підпишіться на автора, якщо вам подобаються його публікації.
Відписатися від повідомлень ви завжди зможете в профілі автора.