Як вибрати вільний домен

11-16-2018

Как выбрать свободный домен
Коли нас хтось запитують, який вибрати домен для свого сайту, буває дуже складно відповісти, так як немає ніякого правила, як вибрати ідеальний домен для сайту. При виборі доменного імені для свого сайту потрібно, в першу чергу, відштовхуватися від позиціонування і подальшої стратегії розвитку вашого бізнесу — де ви будете його використовувати, як рекламувати сайт, чи є у вас свій бренд і т. д. Постараюся відповісти на найбільш часті питання.
Також хочемо вам порекомендувати https://regery.com.ua/ru/domains/zone/top
Як ми знаємо, домен 1-ого рівня (доменна зона) визначає належність до країни (..by – Бєларусь, .kz – Казахстан) або до роду діяльності власника домену (.com – комерційні організації .gov – держустанови). Домени 2-го рівня — це вже власні назви компаній, порталів і т. д., а домени 3 рівня — це тематичні «піднапрями» сайту.
На сьогодні в доменній зоні .by зареєстровано 124 159 доменів, а в зоні .бел — 17 565 доменів (але потрібно враховувати, що доменне ім’я .бел стало продаватися у відкритому доступі лише з 1 жовтня 2015 року). Якщо цікаво, то на офіційному сайті білоруського реєстратора доменів cctld.by можна подивитися статистику білоруських доменних зон, дізнатися інформацію про власника доменів, а так само взяти участь в аукціонах покупки звільнилися доменів .by .бел.
Який домен краще .by або .бел? Домени .by звичні, і у більшості людей асоціюються саме з білоруськими сайтами, але зараз не так легко підібрати гарний і вільний домен в цій зоні. Що стосується доменної зони .бел, то у неї свої плюси і мінуси. З плюсів — це однозначність написання, тобто якщо ви сказали, що ваш сайт називається «старонка.бел», то можна не хвилюватися, що людина неправильно напише ваш сайт, тому такі домени відмінно підходять, наприклад, для зовнішньої реклами.
Ключовий запит в домені. Вважається, що якщо назву доменного імені збігається з ключовим запитом, який ви просуваєте, то це позитивно позначається на просування. І хоча вплив цього чинника з кожним роком зменшується, згадка ключового слова в домені, особливо якщо у вас немає власного бренду, буде не найгіршим рішенням.
Ім’я домену має легко запам’ятовуватися. Назва вашого домену (бренду) повинно бути таким, щоб люди могли його запам’ятати, і бажано, щоб воно «говорило» про те, чим ви займаєтеся. Тому наш конструктор сайтів називається Старонкой — назва легко запам’ятовується, і говорить про те, що з допомогою нашого сервісу можна зробити свій односторінковий сайт, свою Старонку.