Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

316

Рішення скористатися одним із способів, як відключити Smartscreen, зазвичай приймається користувачем через занадто частих повідомлень про блокування програм і веб-сторінок.

Вбудована в Windows 8 і 10 утиліта насправді часто заважає запускати додатки, завантажені з мережі або одержані з інших джерел, і користуватися інтернетом.

Відключення Smartscreen допоможе вирішити проблему, і повідомлення зникнуть, але в цьому випадку — захист комп’ютера виявиться під загрозою.

Зміст:

Що таке Smartscreen?

Побачити попередження від утиліти під назвою Смартскрин можуть користувачі двох останніх версій Windows при спробі завантаження з Інтернету або запуску на жорсткому диску або флеш-накопичувачі певних файлів.

Система повідомляє про загрозу безпеці комп’ютера і блокує запускається або скачувати програму.

Схожа ситуація виникає і при спробі зайти на небезпечний сайт.

Якщо користувач ПК не знає, що являє собою заблокований файл, це, дійсно, допомагає підвищити безпеку.

Але в тих випадках, коли інформація може бути досить важливою і корисною, непотрібні попередження тільки викликають роздратування і бажання відключити фільтр Smartscreen.

Функція захисту від шкідливого коду за замовчуванням додана і включена в браузери Internet Explorer починаючи з 8-ї версії.

Вона дозволяє викачувати тільки ту інформацію, якою вже скористалися достатня кількість користувачів мережі, і заходити на сайти, позначені як небезпечні.

Список ресурсів, що піддають небезпеці операційну систему, постійно оновлюється на основі інформації від розробників IE.

У ОС Windows 8 і 10 аналогічна функція, що попереджає і забороняє запуск певних файлів, вбудована в провідник.

Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

Варто відключати?

У користувачів, які часто стикаються з результатами роботи Smartscreen, часто виникає питання, як його вимкнути.

У той же час далеко не кожен замислюється про наслідки таких дій. А адже реальна користь від цього фільтра підтверджена безліччю досліджень.

І Internet Explorer, хоча і поступається за багатьма параметрами інших популярних браузерів, вважається одним з найбезпечніших саме завдяки наявності утиліти Смартскрин.

Звичайно ж, кожен користувач має право самостійно вирішувати, якими програмами користуватись, на які сайти заходити і які файли завантажувати.

І спроби Microsoft контролювати дії власників Windows можуть сподобатися далеко не всім.

Однак використання Smartscreen можна віднести не стільки до втручання в роботу на комп’ютері, скільки до додаткових способів підвищити безпеку.

Тим більше що такі ж функції використовують і інші програми – антивіруси і мережеві екрани, часто попереджають про небезпеку відвідування певного сайту.

Рішення про відключення варто вживати тим користувачам, які часто працюють з не надто популярними ресурсами і програмами, які не розпізнаються фільтром як безпечні.

У той же час попередження при переході на фішинговий (тобто створений в шахрайських цілях) сайт може виявитися насправді корисним.

І, відключивши Смартскрин, варто скористатися іншими опціями безпеки – наприклад, безкоштовними розширеннями до браузеру типу Avast або Dr. Web.

Важливо: Деякі антивіруси після установки на ПК автоматично пропонують захистити систему від шкідливого коду з мережі. Якщо фільтр Smartscreen відключений, варто скористатися цією пропозицією.

Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

Рішення проблеми для користувачів Віндовс 8

З роботою за замовчуванням вбудованого в операційну систему фільтра користувачі операційних систем від Microsoft вперше зіткнулися у 2012 році, з виходом Windows 8. При цьому робота заблокованого файлу не припинялася повністю.

Навіть після появи попередження можна було вибрати пункт «Детальніше» і продовжити запуск. Хоча найкращим способом заощадити час була відмова від послуг Smartscreen і робота з файлами без зайвих написів на екрані.

Відключення фільтра в Центрі підтримки

Першим і основним способом відключення утиліти є зміна налаштувань у центрі підтримки операційної системи. Для цього від користувача потрібно виконати наступні дії:

 • Зайти в панель управління ОС Віндовс;
 • Запустити центр підтримки;
 • У лівій частині екрану знайти і відкрити пункт зміна параметрів SmartScreen;
 • У вікні зробити налаштування утиліти.
 • Системи Windows 8 і 8.1 дозволяють вибрати три варіанти дій фільтра при спробі запустити програму, непрошедшую перевірку.

  Останній пункт передбачає відсутність попереджень і, фактично, означає повне відключення роботи Смартскрин для провідника.

  Два інших варіанти дають можливість вибрати попередження користувача про запуск небезпечного файлу і навіть вимога перевірки адміністратором програми комп’ютера.

  Останній пункт підходить для комп’ютера, яким одночасно користується декілька чоловік.

  До речі, щоб детальніше дізнатися про відключення різних сегментів Windows читайте наш матеріал Покрокова інструкція: Як вимкнути оновлення Windows 8.

  Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

  Рис. Відключення повідомлень через Центр підтримки.

  Відключення опції в Internet Explorer

  Для припинення дії фільтра в браузерах IE потрібно:

 • Відкрити додатки для роботи з мережею;
 • Натиснути кнопку «Сервіс»;
 • В меню вибрати пункт безпеки;
 • Відключити Smartscreen за допомогою відповідної команди.
 • Після цього фільтр перестає працювати і захищати систему від викачуваних файлів. У той час як вже відключена раніше опція провідника дозволяє запускати будь-які додатки.

  Якщо комп’ютер не захищений від шкідливого коду іншим способом, ймовірність зараження системи вірусами помітно зростає.

  А, значить, користувач повинен або повернути Смартскрин назад (виконавши аналогічні дії в Панелі управління і в браузері), або встановити надійний антивірус.

  Для того щоб вибрати кращого захисника для вашого ПК або ноутбука читайте наш матеріал ТОП-10 — Рейтинг популярних антивірусів 2017 року

  Відключення для Windows 10

  Система Віндовс 10, незалежно від збірки (1507, 1511 або 1607), ускладнює відключення фільтра. У ній передбачено три види SmartScreen:

  • для захисту від запуску підозрілих файлів;
  • для попередження скачування файлів в браузері Microsoft Edge;
  • для запобігання отримання шкідливого коду з інтернет-магазину додатків.

  Відключення через панель управління

  Перший вид фільтра відключається через панель управління. Це дозволить відключити роботу Смартскрин на системному рівні.

  А це означає, що операційна система не буде заважати запуску файлів, незалежно від джерела їх походження (завантаження з мережі, запис з носія або одного з розділів жорсткого диска).

  Етапи відключення утиліти наступні:

 • Зайти в панель управління (для 10-й версії Віндовс це можна зробити або через меню «Пуск», або шляхом натискання клавіш Win+X);
 • Відкрити розділ системи і безпеки (для іншого способу відображення списку він називається «Безпека та обслуговування»);
 • Вибрати зміна параметрів фільтра (дія, в цій версії ОС доступне лише адміністратору ПК);
 • Встановити в настройках утиліти відсутність дій при виявленні невпізнаних додатків (відключення SmartScreen).
 • Іноді можливість зміни налаштувань утиліти відсутня – всі пункти неактивні і виділені сірим кольором.

  Виправляти ситуацію в цьому випадку можна через реєстру або налаштування локальної групової політики.

  Перший метод передбачає включення редактора (в панелі виконання команд вводиться regedit) і перехід до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ System.

  Тут потрібно знайти і видалити відповідає за роботу фільтра параметр Enable. Другий варіант являє собою повноцінну і окрему методику відключення утиліти.

  Важливо: Точно таким же способом відключається Смартскрин і для мобільних пристроїв, на яких встановлена ОС Windows 10 Mobile. Адже операційна система має схожі параметри і функції, як на ПК, так і на смартфонах.
  Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

  Рис. Перехід до пункту відключення роботи Smartscreen для Windows 10 Mobile.

  Відключення через настройки групової політики

  Для всіх варіантів Windows 10, окрім Home (Домашня), Smartscreen можна вимкнути за допомогою іншої утиліти – редактора параметрів локальної групової політики.

  Запустити його можна командою gpedit.msc в меню (викликається натисканням Win + R або через меню «Пуск»).

  Після цього в розділі конфігурації комп’ютера користувачеві слід знайти спочатку адміністративні шаблони, потім компоненти ОС Віндовс і, нарешті, провідник.

  Вибравши пункт налаштування SmartScreen, можна відключити роботу фільтра або налаштувати інші дії системи при виявленні файлів не пройшли перевірку.

  Відключаємо захисник Windows 10

  У цьому відео ми будемо розбирати захисник Windows (Windows Defender), вірніше сказати як відключити захисник віндовс назавжди. Якщо у вас в операційній системі Windows не встановлено сторонній антивірус і вам набридають постійні оповіщення захисника.

  Читайте також:

  Безпечний режим Windows 10: Як включити, як налаштувати і що робити, якщо він не працює

  Режим бога в Windows 10 — Способи активації

  ТОП-10 безкоштовних програм для Windows 10

  Відключення для магазину Windows 10

  Для того щоб позбутися від попереджень про небезпеку програм, що завантажуються з інтернет-магазину Віндовс 10, доведеться відключити і цю версію фільтра.

  Якщо цього не зробити, деякі програми можуть не завантажуються або не запускатися. Відключення виконується наступним чином:

 • Відкриваються параметри системи (Win + I) або Settings;
 • Здійснюється перехід на вкладку «Загальні» (General);
 • Знаходиться перемикач перевірки вмісту, завантаження з інтернет-магазину Windows Store, і встановлюється в положення «Викл.» (OFF).
 • Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

  Рис. Вимкнення перевірки скачуваних з Windows Store програм.

  Такого ж результату можна добитися, використовуючи реєстру:

 • Перейти в розділ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion;
 • Перейти до підрозділу AppHost і встановити нульове значення параметра DWORD одного з його показників (EnableWebContentEvaluation).
 • Відключення у браузері Microsoft Edge

  Використання в останніх версіях Windows нового браузера Microsoft Edge вимагає для остаточного відключення фільтра Smartscreen для цього додатка.

  Робиться це ще простіше, ніж у його попередника, Internet Explorer:

 • Відкриваються параметри браузера (кнопка входу в це меню знаходиться угорі праворуч);
 • Прокручується до кінця список параметрів;
 • Знаходиться і натискається пункт переходу до додаткових параметрів;
 • Як відключити Smartscreen: докладний опис шести кращих способів

  Рис. Налаштування браузера Microsoft Edge.

 • Список знову прокручується до самого низу, поки на екрані не з’явиться перемикач фільтра з робочого в неробочий стан.
 • Вибравши відповідний пункт, користувач отримує можливість скачування з мережі будь-якої інформації та переходу на різні веб-сторінки.

  При цьому на екрані з’являються повідомлення від Смартскрин.

  Зниження безпеки системи при цьому можна компенсувати установкою спеціальних плагінів на MS Edge, також запобігають перехід на фішингові сайти, але не видають попередження так часто, як Смартскрин.

  Вам це може бути цікаво:

  Як зняти пароль з комп’ютера Windows 10? Три найбільш простих способів

  Як включити всі ядра на Windows 7: кращі способи

  Безпечний режим Windows 10: Як включити, як налаштувати і що робити, якщо він не працює

  Висновки

  Скориставшись будь-яким з способів відключення фільтра Smartscreen, рекомендується, в першу чергу, перезавантажити комп’ютер для початку роботи нових налаштувань.

  А також слід бути більш уважним до використання програм, походження яких не відомо користувачеві, і переходу на заражені вірусами веб-сторінки.

  До таких ресурсів можна віднести, наприклад, сайти з безкоштовними (зламаними) версіями платних програм або файлами мультимедіа.

  Як відключити SmartScreen у Windows 10

  Способи відключення фільтра SmartScreen у 10 для Windows системи, додатків і браузера Edge.