Як відремонтувати ноутбук

7-31-2021

Скільки б не ламалися ноутбуки, завжди можна знайти однакові причини поломок у різних ноутбуків.  Розглянемо найпоширеніші дефекти, що піддаються самостійного ремонт ноутбуков в спб .

Відразу зазначу, що будь-який самостійний ремонт буде служити причиною зняття ноутбука з гарантії. Однак є такі поломки, які можна усунути вручну без особливих зусиль.

Перша поломка такого роду-перегрів. Ознаки перегріву-дуже гарячий лептоп (частина ноутбука, де розташована клавіатура і тачпад) і швидка його мимовільна перезавантаження. Це перші серйозні ознаки, які не варто ігнорувати. У таких випадках потрібно зняти верхню кришку і як слід очистити нутрощі від пилу. Для цих цілей пилосос підійде якнайкраще. Перед чищенням рекомендується зняти кулер. Коли пил буде усунена, нанесіть на процесор термопасту. Шар термопасти не повинен бути товстим.

Друге місце займає залита чаєм, кавою, соком або чим-небудь ще клавіатура. Тут варто зауважити, що якщо не вимкнути ноутбук відразу ж після інциденту і не дати йому висохнути протягом хоча б доби, то ви ризикуєте «втратити» і сам ноутбук.

Для лагодження поломки такого роду вам буде потрібно… Автомобільний магазин. Так, саме автомобільний. Там потрібно буде купити клей, який проводить електрику. Такий клей називається»контактол”. Вибір саме такого клею пояснюється принципом роботи клавіатури ноутбука. Під кнопками знаходяться пластинки, покриті алюмінієвими контактами. При натисканні клавіші замикається потрібний контакт, а самі пластинки клавіш розділені гумовими прокладками. Коли на клавіатуру проливається рідина, алюмінієві контакти окислюються, що і призводить до вже знайомих нам наслідків.

І знову доведеться знімати верхню кришку. Потім потрібно знайти пластину з почорнілим шаром алюмінію або з відсутністю такого. Подивіться, як розташовані справні алюмінієві контакти, і за допомогою скотча або ізоляційної стрічки клеєм «намалюйте» доріжки такої ж форми. При цьому потрібно буде трохи заступити на справну область. Врахуйте і той факт, що скотч або ізолента повинні легко відклеюватися, а клей повинен лягати тонким шаром. Після першого нанесення клею почекайте кілька хвилин і повторіть операцію. Не забудьте відклеїти скотч і постарайтеся більше не проливати на клавіатуру різні рідини.

Після тривалої експлуатації ноутбука може сильно знизитися ємність акумулятора. Такий акумулятор слід замінити або вдатися до його калібрування.

Інструменти, які знадобляться вам в даній ситуації: паяльник (не більше 40 вольт), мультиметр або вольтметр, макетний ніж і нові елементи. Елементи повинні бути такими, як на заводському акумуляторі ноутбука. Їх вартість в рази нижче загальної вартості акумулятора. До ремонту акумулятора потрібно ставитися гранично обережно, адже у випадку з літій-іонними акумуляторами доведеться мати справу з токсичними речовинами.

Отже, повністю розряджаємо, а потім розкриваємо акумулятор за допомогою макетного ножа, яким слід прорізати шов в місці склеювання. Ось приблизна картина нутрощів акумулятора:

Ту частину, яка розташована зліва, ми і будемо міняти. Спочатку слід виміряти напругу на виходах лівої частини акумулятора. Якщо акумулятор нікель-металогідридний, то мультиметр повинен показати напругу 1,2 вольта, помножене на кількість елементів. Для літій-іонних акумуляторів цей показник повинен становити від 3,7 до 4,1 вольт, помножених на кількість елементів. Якщо показання задовільні, можна приступати до заміни елементів. Варто відзначити, що замінювати потрібно всі елементи, а не тільки ті, які прийшли в непридатність.

Нові елементи також повинні бути розряджені. Показник напруги на кожній з них повинен дорівнювати 3,1 вольт. Розряджати елементи слід одночасно, з’єднавши їх паралельно, плюс до плюса, мінус до мінуса. Цю конструкцію потрібно підключити до звичайної лампочки або резистора потужністю 10-20 ват. Якщо елементи будуть заряджені, то контролер може вважати їх несправними, або буде заряджати їх до тих пір, поки вони не вибухнуть.

Порядок вилучення елементів старого акумулятора повинен бути наступним: першими повинні бути вилучені елементи з великим плюсом. А ось нові елементи потрібно вставляти в зворотному порядку. Для з’єднання елементів краще використовувати не спайку, а контактні тримачі з припаяними до них проводками.

Не слід забувати, що лагодження акумулятора в домашніх умовах – справа небезпечна. Тому всі роботи потрібно виконувати з граничною акуратністю і обережністю.