Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

284

Іноді при старті системи ще до появи завантажувального екрану в різних версіях операційної системи Windows можуть з’являтися повідомлення, що вказують на проблеми з системним компонентом hal.dll але в них немає ні слова про те, як виправити помилку hal.dll.

Ця несправність є критичною, оскільки вона не дозволяє ОС навіть в безпечному режимі.

Багато користувачів не намагаються розібратися в проблемі, а відразу ж встановлювати заново Windows.

Це неправильний підхід, так як навіть при порушенні роботи системних файлів ОС може бути успішно відновлено без яких-небудь наслідків.

Як працює файл hall.dll?

Перш ніж навести конкретний покрокове керівництво по вирішенню даної проблеми необхідно трохи розібратися в специфіці роботи цього компонента Windows.

Найменування hal є абревіатурою і розшифровується як рівень апаратних абстракцій (hardware abstraction layer).

Під цим малозрозумілою назвою криється частина операційної системи, яка забезпечує взаємодію високорівневих компонентів (програмне забезпечення) та нижчого рівня (обладнання або «залізо»).

По суті, цей компонент являє собою проміжний елемент, що полегшує роботи будь-яких програм з фізичними пристроями, такими як жорсткий диск, відеокарта, материнська плата і т. д.

Він був створений спеціально для того, щоб забезпечити максимальну універсальність операційної системи, яка може ефективно працювати з будь-якими з тисяч існуючих моделей комп’ютерних комплектуючих.

Спрощено взаємодія високорівневих і основних компонентів зображено на схемі.

Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

№1. Взаємодія різних компонентів операційної системи

Розширення dll вказує на іншу особливість цього файлу – його відносини до класу динамічних підключаються бібліотек (dll також є абревіатурою англійського виразу dynamic link library).

В операційній системі Windows існують сотні компонентів з таким же розширенням.

Така поширеність пояснюється головною особливістю цих компонентів – подключаемость на вимогу.

Всі dll-файли являють собою фрагменти коду, що виконують поширені універсальні задачі.

Щоб уникнути непотрібних повторів в кожному компоненті, в якому потрібно аналогічний код, в операційній системі Windows і була створена система модулів, що позитивно позначається на загальній швидкості роботи.

Виправлення помилок компонента hal.dll для Windows 7, 8, 10

Системні повідомлення чітко дають вказівки на те, що цей файл відсутній або пошкоджений, але це не завжди так.

Проблема може бути пов’язана в порушенні роботи того сектору жорсткого диска, на якому записаний даний компонент.

Тому перш ніж намагатися відновити hal.dll необхідно спробувати вирішити проблему наступними методами:

 • Перезавантаження. У разі разових збоїв і помилок в системі проблема може бути викликана випадковим збоєм, позбутися якого дозволить звичайний рестарт системи.
 • Перевірка черговості носіїв інформації. BIOS дозволяє виставляти пріоритет підключення жорстких дисків, USB-флешок і оптичних дисків.
  Якщо на першому місці стоїть щось, крім жорсткого диска з системою, то він буде шукати hall.dll не в папці Windows. Тому при виникненні такої проблеми вінчестеру повинен бути присвоєно максимальний пріоритет при запуску системи.
 • Виправлення завантажувальної області. Незважаючи на текст помилки, проблема може бути не з файлом hal.dll, а з завантажувальної областю. Відновити цей компонент можна за допомогою інсталяційного диска.

Якщо нічого з перерахованого вище не дало позитивний результат і систему як і раніше не вдається заупстить, то найбільш очевидним рішенням є заміна пошкодженого файлу.

Відновлення hal.dll з настановного диска Windows Xp

Інсталяційний диск або флешка, за допомогою якого більшість користувачів вирішують різні помилки Windows, являє собою архів повноцінної ОС, що містить в собі всі необхідні файли.

Очевидно, що і hal.dll також буде присутнім на такому носії.

Алгоритм дій буде розглянуто на прикладі Windows XP, але і для більш пізніх версій він мало чим відрізняється.

 • Виставити в BIOS вищий пріоритет для завантажувального носія. Для цього відразу при запуску системи після писку системного динаміка необхідно натиснути, а краще затиснути клавішу, що відповідає за виклик BIOS.
  На різних моделях комп’ютерів і ноутбуків це можуть бути клавіші від F1 до F12, а також Delet. Після цього на екрані з’явитися меню базової системи вводу/виводу (переклад на російську абревіатури BIOS), в якому потрібно знайти вкладку BOOT (завантаження).
  Саме в ній змінюється пріоритет запуску носіїв інформації.
Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

№2. Зміна пріоритету для інсталяційного носія

 • Після перезавантаження в пам’ять комп’ютера почнуть завантажуватися компоненти Windows, про що будуть свідчити змінюються повідомлення в нижній частині екрана.
  Потім з’явитися меню інсталятора, в якому необхідно вибрати функцію відновлення системи за допомогою консолі.
Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

№3. Інсталятор Windows XP

 • Після завантаження консолі необхідно скористатися командою dir, яка дозволяє переглянути всі файли в тій чи іншій директорії (папці).
  Шукати потрібний компонент необхідно на диску або флешці, а не на вінчестері з встановленою операційною системою. Для цього необхідно набрати наступну команду: диск:\i386>dir.
Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

№4. Список файлів на інсталяційному носії

 • Тепер цей компонент необхідно витягти з архіву. У цьому може допомогти команда expand. Повна інструкція буде виглядати так: expand Буква інсталяційного носія:\i386\hall.dl_ Буква диска, на який встановлена ОС:\windows\system
Рада! Щоб дізнатися всьому можливості та синтаксис будь-якої команди(dir, expand, root і т. д.) можна викликати системну підказку за допомогою інструкції виду: назва команди /?(перед слешем повинен стояти пробіл).

Дана інструкція робить наступне: з інсталяційного архіву витягується необхідний файл hal.dll і поміщається в папку system32, розташовану в каталозі Windows.

Саме там і перебувати пошкоджений компонент, який буде замінений.

Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

№5. Консольна команда розпакування файлу hal.dll у вказану директорію

На цьому процедура завершується.

Після перезавантаження, якщо проблема була саме в пошкодженні аналізованого компонента, система буде повністю працездатна.

Альтернативний метод відновлення компонента hal.dll

Якщо операційна система була інстальована не з того інсталяційного носія, з якого запускається консоль відновлення, то описаний вище метод може не спрацювати.

Системна консоль не буде запускатися, з причини того, що відсутній необхідний дистрибутив.

У такому разі пошкоджений файл можна замінити вручну, отримавши безпосередньо доступ до каталогів непрацездатною ОС.

В першу чергу для цієї процедури потрібно Live версія будь-якої операційної системи сімейства Windows.

Вона так само може бути записана на оптичний диск або USB-флешку, але для цього потрібно скористатися спеціальною програмою.

В інтернеті також можна знайти безліч вже готових live-образів, які досить записати на носій стандартним чином.

Крім самої операційної системи, до їх складу часто входять додаткові програми, призначені для відновлення компонентів, роботи з файлами, аналізу жорстких дисків та інше.

Завантажившись з такого носія, користувач отримати в своє розпорядження повноцінну систему, що має такі ж можливості, як ОС, встановлена стандартним способом.

Однак використовувати live-образ для повсякденних задач не дуже зручно, зате він може стати відмінним інструментом діагностики і вирішення різних проблем.

Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

№ 6. Робочий стіл одній із збірок Windows 7 Live

Запустивши таку систему, необхідно відкрити каталог і system 32 і видалити непрацездатний компонент. Але де ж знайти підходящу версію файлу hal.dll?

В інтернеті існує безліч спеціалізованих сайтів, на яких зібрано різноманітні системні компоненти, в тому числі і бібліотеки dll.

Досить зайти на один з них і завантажити необхідний файл.

Як виправити помилку файлу windows/system32/dllhal.dll: Синій екран смерті

№7. Головна сторінка однією з найбільших баз dll

Після отримання необхідного файлу його необхідно скопіювати в директорію Windows\system32 і перезавантажити систему, попередньо вивантаживши live-образ.

Результат буде точно таким же, як і при використанні методу, описаного у попередньому розділі: система буде повністю відновлена.

Варто відзначити, що багатьом користувачам потрібно ті чи інші окремі компоненти операційних систем, тому сайти, які надають такі файли, дуже популярні.

Цей факт привертає безліч зловмисників, які під виглядом системних файлів викладають різноманітні віруси. Тому скачувати hal.dll необхідно тільки з перевірених сайтів.

Рада! Оцінити репутацію веб-ресурсу можна за допомогою рекомендаційних сервісів, найбільшим з яких є WOT – Web of Trust. На ньому звичайні користувачі залишають коментарі і виставляють оцінки всім сайтам, які їм доводилося відвідувати.

Описані в цій статті методи є найбільш простими і ефективними при вирішенні проблем з відсутнім або пошкодженим файлом hal.dll.

Хотілося б ще раз відзначити, що не варто відразу ж повністю міняти систему, як тільки в ній виникають неочевидні проблеми.

Така процедура схожа купівлі нового авто з тієї причини, що у старого спустило колесо.

Помилка — hal.dll відсутній або пошкоджений

Може трапитися так, що при наступному включенні комп’ютера він вас привітає чорним екраном з написом: hal.dll відсутній або пошкоджений. Що ж робити? Все логічно — потрібно цей файл повернути або відновити.