Як вибрати чохол для зброї

10-15-2021

Міцний і довговічний чохол для рушниці на сайті https://kozaki.com.ua/uk/kupit/amunitsiya-ohotnika/chekhly-ruzheinye -обов’язковий атрибут для кожного мисливця. За неписаним законом рушниця повинна зберігатися розрядженим, в розібраному вигляді і в чохлі.

Є безліч видів чохлів, сумок і сховищ для мисливської зброї, які потрібні для певних цілей. Вибір залежить від типу рушниці, умов зберігання і транспортування, переваг користувача. Експерти інтернет-магазину товарів для риболовлі та полювання «трофей» допомогли нам розібратися в питанні, як вибрати чохол для рушниці правильно, щоб зброя знаходилася в повній безпеці і служило якомога довше.

Навіщо потрібен рушничний чохол

Кейс для рушниці – не просто красивий і стильний аксесуар, але абсолютно необхідна для мисливця річ. Бувалі люди мають в запасі кілька чохлів для різних випадків. Для перевезень в поїздах і літаках вони використовують жорсткий рушничний ящик, який захищає рушницю від будь-яких пошкоджень і зберігає налаштування оптики. Для піших переходів беруть м’які і легкі вологонепроникні чохли.

Головне завдання кейса-захист зброї. Спеціальна ємність оберігає механізм від корозії, пилу, бруду, вологи, ультрафіолету. Крім того, в публічних місцях носити рушницю відкрито не можна. Якщо ви добираєтеся до місця полювання на поїзді, електричці, автобусом або будь-яким іншим громадським транспортом, тримати рушницю в кейсі просто необхідно. Вид доступної зброї на плечі може схвилювати громадян і привернути увагу зловмисників. Так що чохол необхідний, крім іншого, з міркувань безпеки.

Критерії вибору

Сучасний ринок товарів для активного повітря переповнений пропозиціями. Чохли розрізняються за габаритами, типом конструкції, матеріалу виготовлення, вартості. При цьому правило “чим дорожче, тим краще”, працює далеко не завжди.

Види чохлів

По жорсткості конструкції кейси поділяються на жорсткі, напівжорсткі і м’які:

  • жорсткі чохли (збройові кейси) виготовляються з міцних матеріалів – дерева, пластику, товстої шкіри і алюмінію. Це повноцінні футляри з замками, ручками для носіння і петлями для ременів. Усередині кейси викладені м’яким матеріалом (поролоном, оксамитом) і мають відсіки для зберігання приладдя. Такі чохли надійно захищають зброю від будь-яких типів впливів при транспортних перевезеннях. Однак для піших походів жорсткі сховища не годяться.
  • м’які виконані з міцної і легкої тканини. Можуть оснащуватися легкої підкладкою з фланелі, велюру, тонкого шару поролону. Призначені для перенесення рушниці безпосередньо під час полювання. Вони не захистять механізм від дощу, бруду і пилу. При необхідності їх легко скласти і прибрати в кишеню, рюкзак або сумку.
  • напівжорсткі-проміжний варіант. Виготовляються з м’якої шкіри або щільної тканини і зберігають форму. Часто мають захисний шар з армованого поролону. Захищають рушницю від ударів і тряски, зберігають налаштування оптики. Це хороший варіант для піших прогулянок для тих, хто полює з оптичним прицілом.

Матеріал

Для чохлів застосовуються десятки різноманітних матеріалів. Перерахуємо найбільш затребувані:

  • натуральна шкіра. Довговічний і міцний варіант. Найкраще для виготовлення чохлів підходить кінська і теляча шкіра. Відносні недолік-висока вартість.
  • штучна шкіра. Такі чохли підходять тільки для літньої пори року-на морозі вони дубіють і тріскаються.
  • натуральний брезент. Легкий, безшумний і м’який матеріал. Захисне просочення забезпечує деяку ступінь водонепроникності, але в злива брезентовий чохол не врятує.
  • синтетика. Якісні тканини ні в чому не поступаються натуральній шкірі, легко очищаються від забруднень. Матеріал стійкий до стирання і вологості. Мінус – при русі синтетика може скрипіти, що для полювання важливий фактор.

Корисні поради

Головне правило мисливця-купувати футляр тільки після покупки зброї. Бажано купити чохол, розроблений безпосередньо під вашу модель.

Звертайте увагу ні якість фурнітури – петлі для кріплення ременів повинні бути міцними, а самі лямки зручними і не натирати плече. Перевірте зручність застібок і блискавок, внутрішній устрій чохла – чи достатньо в ньому відділень для необхідної дрібниці.