Як вибрати проксі

10-15-2021

Поняття “проксі-сервер” з’явилося порівняно давно, так що більшість користувачів інтернету вже чули про існування проксі, навіть якщо вони мало розбираються в комп’ютерних технологіях і програмному забезпеченні.

Проксі-сервер-це віддалений комп’ютер, який дозволяє прив’язати комп’ютер користувача до певного мережевого вузла – сервера або сайту. Proxy-server діє як посередник або, скоріше, як проміжний хаб, приймаючи і відправляючи запити між користувачем, і віддаленим хостом. Таким чином, він забезпечує захист конфіденційної інформації користувача, підтримуючи його анонімність в мережі, маскує реальний ip-адресу і, як наслідок, забезпечує обхід більшості існуючих блокувань. Хочемо порекомендувати почитати як вибрати прокси на сайті youproxy.ru , тут тільки найкращі варіанти .

Навіщо він потрібен, цей проксі?

Послуга “проксі-сервер” має кілька основних функцій, які надзвичайно актуальні для будь-якого сучасного користувача. Серед них:

 • можливість доступу до того чи іншого вузла всесвітньої павутини або його ресурсів, який був обмежений або навіть заблокований практично на будь-якому рівні;
 • можливість відправляти масові розсилки або реєструватися на сайтах, які обмежують кількість користувачів з одного айпішника;
 • проксі можна успішно використовувати при вирішенні завдань seo, зокрема, для аналізу алгоритмів роботи пошукових систем і для підбору ключових слів;
 • сервера проксі можуть стати відмінними помічниками в smm, так як його функції і можливості вельми корисні актуальні для просування ютуб-каналів, акаунтів користувачів, спільнот і груп в соціальних мережах;
 • важливою функцією проксі є забезпечення анонімності та конфіденційності в мережі.

Якщо ви ще ніколи не користувалися опціями проксі, то вам корисно дізнатися, що навіть дуже недосвідчений користувач зуміє по достоїнству оцінити можливості проксі, який дозволяє без проблем подорожувати по мережі без оглядки на обмеження і блокування.

Як вибрати проксі

Сьогодні в мережі працюють сотні тисяч, а може бути, і мільйони проксі-серверів. На перший погляд всі вони виглядають”на одне обличчя”. Проте, вони дуже різні і серед них є кілька певних типів, про які вам слід знати.

Багато людей вважають за краще користуватися безкоштовними послугами, вважаючи їх цілком прийнятними за якістю і мало відрізняються від платних, індивідуальних проксі. Насправді публічні сервери поступаються приватним не тільки в швидкості і пінгу, але і за багатьма іншими параметрами. Наприклад, більшість ip-адрес безкоштовних проксі давно знаходяться в чорних списках більшість популярних сайтів і баз, тому вони навряд чи здатні запропонувати користувачам комфортну роботу, а іноді непридатні навіть для банального серфінгу по мережі.

Ще один мінус безкоштовних серверів-нестабільна робота, часті збої з’єднання і скачки швидкості. Причиною всіх цих явищ є величезна кількість користувачів. Всі вони, виконуючи власні завдання, завантажують проксі-сервер, і він не може працювати адекватно. У зв’язку з цим такі рішення істотно програють платним проксі-серверам, які працюють за завданнями тільки одного користувача і виділяючи йому всі свої ресурси.

Нарешті, проблема з безкоштовними проксі-серверами полягає в тому, що вони недовговічні і становлять небезпеку для пк своїх користувачів, так як можу заразити їх троянами, хробаками та іншими елементами шкідливого програмного забезпечення.

1 яскравий приклад такої небезпеки-покупка в інтернет-магазині. При якій. Транзакції проводяться з використанням публічного проксі. Користувач вводить свої дані, платіжну інформацію. І нікому не відомо, хто може мати доступ до цієї інформації, і як він буде її використовувати.

При виборі проксі-сервера, як і в разі вибору хостинг-провайдера, варто оцінити всі запропоновані характеристики і тільки після цього визначитися з проксі-сервером, вибираючи максимально якісні проксі.

Характеристики проксі

Проксі-сервери ipv4 та ipv6 використовують різні протоколи ip. Якщо 4 – наш старий, добрий знайомий, то 6-новий і активно розвивається. Це означає, що ви повинні вибирати проксі-сервер в залежності від сайтів, з якими мають намір їх використовувати і їх типу реєстрації.

Помітна складність вибору полягає в тому, що вам потрібно вирішити. Що використовувати-приватні або окремі сервери. Все просто: якщо ви плануєте використовувати проксі рідко і тільки для серфінгу, то публічного проксі буде цілком достатньо. Якщо проксі потрібен для серйозних цілей і планується його активно використовувати, то рекомендується віддати перевагу приватному серверу.

Ще однією перевагою приватного сервера є можливість резервувати для себе один або кілька ip-адрес. І це його найважливіша відмінність від загальнодоступного проксі, де одна адреса може використовувати кілька людей.

Приватні проксі можуть пропонувати своїм клієнтам для роботи динамічні та / або статичні ip-адреси. Динамічна адреса має властивість змінюватися під час сеансу зв’язку, а при виборі статичного ip6 користувач отримає цілий набір фіксованих адрес. На загальнодоступному сервері ці адреси не будуть вашою особистою власністю, ними нарівні з вами будуть користуватися і інші відвідувачі, і, більш того, можливо, навіть одночасно з вами. Якщо ви плануєте заходити через проксі в мережі, де адреса може бути заблокований, то рекомендується вибирати динамічний ip. Так ви зможете періодично міняти свій айпішнік, і таким чином обходити блокування і бани за адресою.

Реєстрація на сервісі проксі

Якщо для бота в системі потрібно авторизація, то це хороший знак, так як дозволяє обмежити кількість людей, які використовують сервер.

Найчастіше проксі-сервер з хорошою швидкістю (навіть загальнодоступний) вимагає авторизації. Такі сервери можуть бути доступні тільки невеликій кількості користувачів, наприклад, активним учасникам певного форуму, постійним клієнтам інтернет-магазину або лояльні відвідувачам сайту.

Авторизація не завжди проходить звичайним способом за допомогою введення логіна і пароля. Деякі проксі налаштовані на авторизацію за реальною ip-адресою користувача. В цьому випадку підключитися до сервера можна тільки, якщо адреса запитувача доступ відвідувача збігається з адресою з «білого списку». В іншому випадку підключення неможливо.

Резюме за принципами вибору проксі

Безкоштовні або платні проксі-сервери з хорошою швидкістю слід вибирати за кількома критеріями. Зокрема, це:

 • вартість або безкоштовний сервер:
 • наявність авторизації та її тип;
 • наявність безкоштовного тестового періоду;
 • зручність роботи з сервером-наявність клієнтського кабінету, api, партнерської програми;
 • зверніть увагу на підтримувані протоколи;
 • тип проксі-статичний або динамічний;
 • можливість заміни існуючих адрес, вартість послуги, як часто нею можна користуватися: тип ip на сервері;
 • можливість вибору місця розташування проксі; термін оренди, вартість, знижки; не забудьте перевірити пропонований проксі на швидкість, пінг, інші технічні можливості і стабільність з’єднання.

На підставі цих критеріїв ви можете вибрати кращий проксі для роботи. І підібрати не тільки максимально зручний його варіант, але і максимально доступний, найбільш пристосований для ваших завдань, здатний впоратися з роботою, а головне – кращий за співвідношенням ціна – якість.