Як вибрати vpn

10-11-2021

Про сервіси vpn (віртуальні приватні мережі) теплиця розповідала неодноразово. Користувачі незмінно задають питання: що ж все-таки вибрати?

Vpn-сервісів дійсно дуже багато. Ідеального серед них, ймовірно, немає. У чомусь краще один, в чомусь інший. Та й взагалі-вибір vpn має на увазі довіру розробнику. Але якщо ви хочете пошукати ідеальний vpn для себе, в кінці матеріалу ми пропонуємо кілька критеріїв. А якщо ви вже користуєтеся хорошим vpn, будь ласка, поділіться з нами в коментарях в соцмережах. Хочемо порекомендувати почитати як вибрати Best VPN Between Mullvad vs NordVPN на сайті .

Ось кілька цікавих варіантів, про які, можливо, ви не чули.

Cyberghost vpn

Цей vpn-сервіс вже давно на ринку. Від багатьох конкурентів його відрізняє наявність браузерного розширення, яке дозволяє використовувати cyberghost vpn в одній з чотирьох локацій безкоштовно, без реєстрації і без обмеження трафіку. Це цікавий варіант як для тих, хто хоче спробувати, так і тих, кому vpn потрібен епізодично, тільки на комп’ютері і в браузері. Зрозуміло, якщо ви захочете зробити апгрейд, у cyberghost є повноцінна платна версія і мобільні додатки для різних платформ.

Psiphon

Канадські розробники вважають за краще називати своє дітище не vpn, а інструментом боротьби з цензурою. Psiphon відрізняє вірність команди ідеї захисту прав людини в інтернеті, відкритий код і простота. Вся програма – один запускається файл. Не треба нічого встановлювати. Програма існує у версіях для windows, android, ios. Psiphon підійде тим, хто не готовий платити за vpn, але поділяє ідеї захисників кіберсвобод і цінує відкритий код в додатках для безпеки.

Tunnelbear

“тунельний ведмідь”, безумовно, виділяється серед інших vpn-сервісів. На екрані прикольний пухнастий ведмідь риє норки і прокладає тунелі (звідси назва) з вашої локації в інші країни світу. Сервіс має безкоштовну версію, але вона дуже обмежена (всього 0.5 гб трафіку щомісяця — тільки щоб спробувати). Зате в період пандемії розробник пішов назустріч цивільним активістам і незалежним журналістам: в рамках його гуманітарної акції можна отримати код на повнофункціональну ліцензійну версію. За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до нас в теплицю.

Свій vpn-сервіс

Може бути, ви “доросли” до власного vpn? це не так страшно, як звучить для новачка, і зовсім недорого. За кілька доларів на місяць ви орендуєте сервер і зможете встановити на ньому обраний вами vpn.

Amnezia vpn. У своєму скрінкасті теплиці майстер відеоуроків вова ломов описує цей досвід як ” 2 долари і 2 кліка». Amnezia vpn-випускник програми privacy accelerator.

Outline vpn. Ще один проект з відкритим кодом і докладними інструкціями по установці і запуску власного vpn. На відміну від amnesia, тут підтримуються мобільні додатки. Теплиця також розповідала про outline у форматі відео.

Tor

«хвилиночку! – чути голос в’їдливого читача. – який же це vpn?!”абсолютно вірно, tor не vpn. Фактично tor-розподілена мережа серверів, підтримуваних добровольцями. Головне завдання tor-забезпечення анонімності. Проте tor здатний допомогти в боротьбі з цензурою, що в якійсь мірі «ріднить» його з «класичними» сервісами vpn. На комп’ютерах tor може бути запущений у вигляді окремого браузера tor browser. У популярному браузері brave є особлива функція-спеціальне приватне вікно tor. Теплиця детально писала про tor.

Загальні принципи

Якщо ви хочете підібрати собі щось особливе, ось деякі критерії для вибору vpn-сервісу. Ми постаралися уникнути чисто технічних параметрів і термінів, щоб ці поради стали в нагоді і новачкам.

Отже:

  • хороша репутація (можна звернути увагу на публікації в незалежних комп’ютерних виданнях, таких як techradar);
  • розумна юрисдикція (розробник не повинен перебувати в країні, де існує цензура і придушення громадянських прав і свобод);
  • багато локацій (простіше вибрати найближчий сервер, щоб було швидше, або потрібний по контексту);
  • програми / додатки для різних операційних систем (прикро, коли красивий функціональний vpn-сервіс відмовляється працювати саме на вашому пристрої);
  • зрозуміла політика щодо логів (іншими словами — журналів дій; краще, якщо vpn-провайдер взагалі не веде логи, але якщо все-таки веде, то які дані збирає, кому передає);
  • аудит безпеки (якщо компанія провела аудит з хорошим результатом, вона сама рада повідомити про це публічно);
  • доступність російською мовою (актуально для тих, хто не дуже ладнає з англійською).