Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?

378

Працюючи з комп’ютером, ви виявили попередження операційної системи про те, що на пристрої недостатньо пам’яті?

Як правило, таке повідомлення ви можете отримати, коли одночасно відкрито велику кількість програм і додатків.

Зміст:

Вихід із ситуації досить простий — слід закрити всі непотрібні на даний момент програми. А якщо всі вони потрібні? Про те, що робити в такій ситуації читайте нижче.

Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?

Що робити якщо не вистачає оперативної пам’яті?

У разі, коли на комп’ютері відкрито багато програм або кількість запущених програм невелике, але в той же час вони досить ресурсоемки, операційна система повідомить про це користувача.

Вирішення проблеми можливе 3-ма шляхами:

 • Закрити програми, які на даний момент не використовуються. Переваги такого підходу — оперативне рішення питання. Але в даному випадку ви позбудетеся симптомів, а не від причин, які викликали дану проблему.

 • Збільшення фізичної пам’яті. Якщо такі вікна з попередженнями з’являються із завидною регулярністю, рекомендуємо подумати про збільшення оперативної пам’яті комп’ютера. Як це зробити ми розглядали в одній з попередніх статей.
  Даний спосіб найбільш ефективний з усіх запропонованих, проте його недоліком є висока ціна, в порівнянні з іншими методами. Наприклад, планка в 4 Гб буде коштувати близько 35$.

 • Збільшення віртуальної пам’яті. Даний спосіб є компромісом між двома вищезгаданими способами вирішення проблеми, дозволяючи збільшити віртуальну пам’ять комп’ютера без додаткових фінансових інвестицій.
  Звичайно, віртуальна пам’ять не може зрівнятися з оперативної по швидкодії (якщо тільки у вас не SSD-диск), проте якщо ви матеріально не готові до апгрейду комп’ютера, це один з кращих варіантів вирішення виниклої проблеми.

 • Як правильно розмістити файл підкачки

  Підкачка сторінок — це механізм віртуальної пам’яті, який передбачає переміщення неактивних фрагментів пам’яті з ОЗП у вторинну сховище, яким може виступати або файл підкачки в операційних системах MS Windows, або спеціальний розділ (swap-розділ на жорсткому диску в операційних системах типу UNIX.

  Таким чином ОЗП звільняється для завантаження нових сторінок.

  Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?

  Рекомендується кратне виділення пам’яті, в такому випадку обсяг файлу підкачки дорівнює коефициенту від 0,5, 1, 2, 3, 4 помноженій на обсяг ОЗП. Точний розмір порекомендувати складно.

  Зверніть увагу! Якщо у вас 2 ГБ і більше оперативної пам’яті, і ви ніколи не отримували вікон попередження Windows, файл підкачки можна відключити. Якщо попередження операційної системи були, можна зробити файл підкачки 1-2 ГБ, скориставшись коефіцієнтами 0,5 і 1 відповідно. Якщо розмір ОЗУ менше зазначеного рівня, спробуйте скористатися коефіцієнтами від 2 до 4.

  Якщо на комп’ютері є більш 1 фізичного жорсткого диска, то для більш оперативного звернення до файлу підкачки рекомендується використовувати менш завантажений диск.

  Тобто уявімо ситуацію, коли є 2 жорстких диска (не плутати з логічними розділами) на одному встановлена операційна система і програми, а інший використовується як сховище даних.

  У такому разі слід використовувати другий жорсткий диск з даними, т. к. він буде найменш завантаженим.

  Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?

  Також є сенс використовувати диск з більш високими характеристиками швидкості обертання шпинделя (наприклад, 7200 rpm, проти 5400) або великим об’ємом кеша 64 МБ проти 32.

  Зверніть увагу, що використання SSD-диска в якості носія для розміщення необхідного нам пристрої дасть найбільш швидку швидкість роботи, але може призвести до його передчасного виходу з ладу внаслідок обмеженості циклів перезапису для SSD-дисків.

  Зверніть увагу! Більшість сучасних SSD-дисків від іменитих брендів мають трирічну гарантію від виробника, тому якщо у вас такий SSD-диск скористайтеся можливістю отримання надшвидкої (в порівнянні з HDD-диском) пам’яті.

  Як збільшити файл підкачки?

  Збільшити файл підкачки просто, дотримуйтесь нижче наведеної інструкції:

 • «Пуск», клік правою кнопкою миші по пункту меню «Комп’ютер», пункт «Властивості». Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?

 • В правій колонці вибираємо «Додаткові параметри системи». На вкладці додатково вибираємо пункт «Швидкодія» та натискаємо кнопку «Параметри».Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?

 • Переходимо у вкладку «Додатково» і натискаємо кнопку «Змінити». За замовчуванням система сама визначає розмір файлу підкачки. Для того щоб змінити цей параметр необхідно зняти прапорець з поля «Автоматично вибирати розмір файлу підкачки».
  Далі слід вибрати диск, на якому він буде розміщуватися. Рекомендації по вибору диска ми давали в попередньому пункті. Встановлюємо прапорець навпроти пункту «Вказати розмір» і заповнюємо поля.
  Вихідний і максимальний розмір зробіть однаковим. Після чого слід натиснути кнопку «Встановити», а потім «ОК» і перезавантажити комп’ютер.

 • Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?

  Важливо! На диску, на якому буде створено файл підкачки має бути місце для його зберігання.

  Якщо у вас 6 і більше гігабайт оперативної пам’яті, файлу підкачки можна відключити, що дозволить звільнити жорсткий диск.

  Для цього, встановіть прапорець у полі «Без файлу підкачки», натисніть кнопку «Задати», «ОК» і перезавантажте комп’ютер.

  Збільшити файл підкачки в WINDOWS 7 і 8

  Як збільшити файл підкачки OS Windows 7,8?