Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

846

Необхідність знати, як збільшити оперативну пам’ять на ноутбуці, з’являється в тих випадках, коли вже встановленого на пристрої ОЗУ недостатньо для запуску потрібних ігор або програм.

З настільними ПК така ситуація відбувається набагато рідше, ніж з переносними.

Хоча б тому що більшість характеристик моделей десктопів і ноутбуків з однаковою вартістю помітно відрізняються не на користь останніх.

Це пояснюється бажанням виробників переносних комп’ютерів розмістити все якомога компактніше – і зазвичай цього достатньо середньостатистичному користувачу, який вимагає від пристрою, в першу чергу, мобільності, а не високої продуктивності.

Уникнути такої проблеми легко – достатньо просто придбати такий ноутбук, пам’ять якого не доведеться збільшувати ще роки 3-4.

Наприклад, такий як ігрові моделі марки MSI з 16-32 Гб пам’яті.

Правда, і ціна у них буде не менше 100-150 тис. руб., що навряд чи влаштує звичайного користувача, який віддасть перевагу краще збільшити ОЗУ наявного комп’ютера.

Першою ознакою того, що пам’ять пора міняти, є з’являються повідомлення про брак ОЗП або зовсім незапускающиеся ігри і корисні програми.

Особливо це помітно, якщо модель ноутбука не така й стара, а додатки-все одно потрібні, наприклад, для роботи.

Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

Потужний ігровий ноутбук з 32 Гб ОЗП

Неоткрывающиеся файли не обов’язково свідчать про те, що доведеться міняти все пристрій цілком.

Є можливість, що вирішити проблему вийде лише додаванням 1-2 планок ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті.

Тим більше, що деякі пристрої мають недостатньо пам’яті – наприклад, для чотирьохядерного процесора виробник може встановити всього 4 Гб, тоді як плата підтримує і 8, і 16 гігабайт.

Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

Нестача пам’яті для роботи з Adobe Photoshop

Порада: При збільшенні пам’яті варто змінити 32-бітну ос Windows на 64-бітну. Після цього ОЗП буде використовуватися повністю. Якщо цього не зробити, система буде використовувати тільки 3 Гб пам’яті.

Якщо цього не зробити, система буде використовувати тільки 3 Гб пам’яті.

Те ж стосується і 32-бітного процесора, але так як їх не випускають вже кілька років, наявність подібного комплектуючого вимагає заміни не пам’яті, а всього комп’ютера.

Вибір пам’яті

Перед покупкою пам’яті і її збільшенням, слід перевірити, чи можна це зробити, а також тип ОЗУ і необхідну кількість планок.

У будь-який комп’ютер, настільний або портативний, можна поставити стільки модулів, скільки в ньому є спеціально призначених для цього слотів.

Визначити цю кількість можна візуально, розібравши ноутбук і подивившись, яка пам’ять там вже встановлена, і скільки можна поставити.

Однак питання можна вирішити і більш простим способом – наприклад, завантаживши безкоштовну програму CPU-Z, яка буде працювати і в Windows 7, і в більш пізніх версіях операційної системи.

Найзручніше знайти і абсолютно безкоштовно завантажити додаток на офіційному сайті її виробника компанії CPUID.

Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

Визначення параметрів пам’яті в різних слотах

Після запуску програми відкриється вікно з декількома вкладками. Одна з них, SPD, допоможе визначити, які слоти вашого ноутбука зайняті, який тип і обсяг пам’яті вже встановлений.

Вибраний за умовчанням слот номер 1 показує інформацію про параметри пристрою.

Для наведеного прикладу це планка ОЗУ DDR3 розміром 4 ГБ.

Якщо таких же плат встановлено дві (для оптимальної роботи потрібно парне розташування, тобто 2 або 4 однакових), а інші слоти взагалі відсутні, для збільшення обсягу знадобиться провести повну заміну.

Наприклад, прибравши обидві 4-гігабайтні планки, поставивши в них дві за 8 ГБ. Якщо зайнятий тільки один слот, у другій можна встановити таку ж пам’ять.

Чотири місця для підключення на ноутбуках зустрічається дуже рідко.

Існують і інші програми, здатні допомогти визначитися з вибором пам’яті.

Деякі з них покажуть не тільки параметри встановленого ОЗУ і інших компонентів, але і максимальний об’єм запам’ятовуючого пристрою.

А спеціальне ПЗ може навіть надати інформацію про можливі варіанти встановлення планок.

Є сервіси, які містять навіть посилання на сторінки з комплектуючими, де можна дізнатися приблизну вартість пам’яті, і оцінити свої можливості щодо її збільшення.

Придбання пам’яті

При купівлі нового модуля ОЗП, слід упевнитися, чи не можна збільшити її частоту.

Деякі материнські плати ноутбуків дозволяють встановлювати пам’ять DDR3, наприклад, зі швидкістю передачі даних від 1333 до 1866 млн. операцій в секунду.

Інші підтримують вже більш високу частоту – до 2400 МГц. Дізнатися яка пам’ять підійде вашому пристрою можна, ознайомившись з знайденої в мережі інформацією про материнській платі.

Вирішити це питання заздалегідь дуже важливо, так як модуль, розрахований на роботу на інше шині або більшого, ніж підтримується ноутбуком, обсягу, працювати не буде.

Якщо модуль не змінюється, а додається, його частота та обсяг повинні збігатися з параметрами вже встановленого.

Хоча пристрій зможе працювати і з відмінними планками, але, швидше за все, значно повільніше – і великої користі від такої заміни не буде.

Наприклад, ви навряд чи помітите збільшення продуктивності при додаванні до встановленого в один слот модулю на 4 Гб ще одного, але вже на 1-2 Гб, хоча і витратите на це певні кошти і час.

Вартість пам’яті для ноутбуків в даний час практично не відрізняється від комп’ютерної. Однак у неї є спеціальний розмір слота, вдвічі менший порівняно з роз’ємами в ПК.

Для переносних комп’ютерів необхідний зменшений варіант, SO-DIMM, що слід враховувати, замовляючи ОЗП в інтернет-магазині чи у звичайній торговельній точці.

Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

Модуль ПАМ’ЯТІ DDR3 для ноутбука

Порада: якщо у продажу вже немає мікросхем ОЗП для вашого ноутбука (наприклад, він підтримує ще застарілий тип DDR2), необхідно вирішити, чи варто збільшувати пам’ять, або краще придбати новий гаджет.

Установка пам’яті

Коли пам’ять вже обрана і куплена, переходять до її установці на ноутбук.

На деяких моделях типу Asus для цього доведеться знімати всю задню кришку і видаляти інші, які заважають заміну або додавання ОЗУ, елементи.

Найчастіше це стосується компактних пристроїв – міні-ноутбуків і нетбуків.

Більшість сучасних пристроїв дозволяють замінити і додати планку, витративши на це не більше 2-3 хвилин. Для цього доведеться всього лише:

 • Відключити пристрій від мережі;
 • Дістати акумуляторну батарею;
 • Відкрити кришку відсіку для модулів пам’яті;
 • Прибрати старі мікросхеми (якщо вони змінюються), враховуючи, що вони можуть триматися на засувках;
 • Встановити нову пам’ять до клацання фіксатора;
 • Повернути на місце акумулятор;
 • Закрити кришку.
 • Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

  Установка пам’яті в ноутбук

  Переконатися в тому, що все зроблено правильно, можна після включення Windows і перевірки обсягу встановленого ОЗУ у властивостях комп’ютера.

  У процесі збільшення пам’яті слід переконатися, що ваші дії не порушують гарантію на новий пристрій.

  Крім того, якщо задньої кришки для швидкого доступу до ОЗУ немає, варто ознайомитися з керівництвом по експлуатації даної моделі.

  У деяких моделях Lenovo для установки доведеться навіть знімати жорсткий диск. Старі ноутбуки можуть зажадати для доступу до вільних слотів ще більш складних дій.

  Наприклад, іноді одна дві планки встановлюються в різних місцях.

  Збільшення пам’яті за допомогою флешки

  Існує і більш простий і недорогий варіант, як збільшити ОЗУ ноутбука – причому, навіть не відкриваючи його корпус і не купуючи нових модулів.

  Все, що потрібно від користувача – наявність вільної флешки об’ємом 4-16 Гб і встановленою Windows 7 або більш нової версії.

  В принципі, той же метод підійде і для стаціонарного ПК, пам’яті якого недостатньо для яких-небудь дій або ж просто швидкість роботи занадто низька для цілей користувача.

  Причини вибору такого методу

  Основними причинами вибрати спосіб збільшення ПАМ’ЯТІ ноутбука за рахунок флешки можуть стати:

  • небажання витрачати гроші на удосконалення комплектації при заміні пристрою новим найближчим часом;
  • відсутність фізичної можливості встановити або замінити планку (застарілий тип модуля, несправний слот тощо);
  • необхідність збільшення пам’яті саме в даний момент.

  Принцип дії

  В операційній системі Віндовс 7 існує можливість збільшення ОЗП за рахунок додаткового файлу підкачки, створюваного на накопичувачі.

  Утиліта, яка дозволяє це зробити, називається ReadyBoost.

  А викликати її можна, просто відкривши властивості флешки та вибравши вкладку з відповідною назвою.

  Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

  Запуск утиліти Ready Boost

  Використання такої можливості системи дозволяє збільшити фізичну пам’ять на наступну величину:

  • до 256 Гб для 64-бітної Windows 7;
  • до 32 Гб для Віндовс 7 32-bit;
  • до 4 Гб на інших ОС, включаючи XP, якщо завантажити утиліту додатково (в ОС вона не вбудована).

  Виробник рекомендує використовувати співвідношення фізичної і флеш-пам’яті в пропорції не більше 2,5 до 1.

  Тобто при наявності на ноутбуці 2 Гб ОЗУ небажано робити розмір файлу підкачки на флешці більше 5 Гб.

  Результативність методу цілком пристойна – при читанні невеликих файлів швидкість роботи збільшується приблизно в 5-10 разів.

  Однак при роботі з великими областями даних різниця буде майже непомітною.

  Процес збільшення пам’яті

  Для того щоб збільшити пам’ять потрібно:

 • Взяти будь-яку вільну флешку з інтерфейсом не нижче USB 2.0. Однак кращим вибором стане використання USB 3.0, швидкість передачі даних (до 5 Гбіт/с) якої порівнянна з параметрами модулів пам’яті DDR3;
 • Вставити пристрій в USB-порт;
 • Відформатувати флешку (не обов’язково, але бажано) у форматі NTFS, який збільшить обсяг можливої пам’яті з максимальних для FAT32 4 Гб до значно більшого розміру.
 • При наявності на носії яких-небудь даних слід прибрати галочку з пункту «Очищення змісту». Це збільшить час форматування, але гарантує повне видалення даних, які тепер будуть застосовуватися в якості ОЗП.
 • Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

  Процес форматування флешки у формат NTFS

  Через кілька хвилин на екрані з’явиться повідомлення про закінчення форматування.

  І після вибору властивості флешки вкладки ReadyBoost можна буде налаштувати необхідний обсяг збільшення пам’яті.

  Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

  Резервування пам’яті на флешці для розширення ОЗУ

  Так, наприклад, якщо обсяг носія складає 16 Гб, ноутбук може використовувати більше 15 з них.

  При цьому флешку можна буде використовувати для зберігання даних, а при перегляді її властивостей з’явиться наступна інформація:

  Як збільшити оперативну память на ноутбуці: Поради

  Повністю використовується для збільшення пам’яті накопичувач

  Цілком допускається використовувати менше пам’яті флешки. У цьому разі вона може бути використана і в інших цілях.

  Правда, перед тим, як діставати пристрій з USB-порту, слід відмінити роботу ReadyBoost, знову відкривши властивості диска і вкладку утиліти, але обравши, вже «Не використовувати цей пристрій».

  Далеко не завжди такі дії прискорять роботу ваших ігор і «важких» додатків. Але, принаймні, швидкість відкривання фото і відео спосіб збільшує гарантовано.

  На думку користувачів, опробовавших дану методику, швидше після її застосування працює і браузер.

  Підсумки

  Дізнавшись, як правильно збільшувати розміри ОЗП на портативному ПК, можна, навіть маючи не надто продуктивний пристрій, збільшити швидкість роботи з ним і навіть запустити ті програми, які до цього були недоступні для використання – нові ігри, останні версії відео редакторів.

  Однак при збільшенні пам’яті варто враховувати, що для роботи багатьох ігрових додатків головну роль грає не тільки оперативну, а й графічна пам’ять відеокарти, яка, залишившись на тому ж рівні, зменшить ефективність підвищення обсягу ОЗП.

  Тому, щоб не розчаруватися в результатах виконаної роботи, слід заздалегідь ознайомитися з вимогами програми і, або не тільки додати модулі пам’яті, але і встановити новий відеоадаптер, або відразу будувати плани на покупку сучасного ноутбука.

  Як збільшити оперативну пам’ять ноутбука.

  Як збільшити оперативну пам’ять на ноутбуці: Поради

  Як збільшити оперативну пам’ять ноутбука

  Встановити оперативну пам’ять в ноутбук – немає нічого складного.