Якби marvel придумали в китаї. Подивився “шан-чі і легенду десяти кілець” — дивно, але цікаво

77

З 2 вересня в російських кінотеатрах виходить «шан-чи і легенда десяти кілець» — фільм marvel про першого супергероя азіатського походження. Багато глядачів, насичені історіями про космічних суперлиходіїв, героїв в наноброні і так далі, нічого особливо не очікують від простого китайського хлопця. Однак чи варто скидати з рахунків спадкоємця легендарного мандарина, власника одних з наймогутніших артефактів-десяти кілець?

Огляд фільму “шан-чі і легенда десяти кілець»

«шан-чи і легенда десяти кілець”, як будь-яке хороше китайське фентезі, починається з історії. Близько тисячі років тому вмілий воїн веньву роздобув надзвичайно могутні артефакти — десять кілець, що дають власнику величезну силу і вічне життя. Він міг би використовувати їх на благо, для боротьби зі злом, але вибрав шлях завоювання і влади. І коли вже жодне земне багатство його не цікавило, він знайшов щось більше-любов. Так, з могутнього завойовника він перетворився на сім’янина і люблячого батька, що в підсумку зіграло з ним злий жарт. У наш час його син втік до америки, змінив ім’я і зачаївся так, щоб веньву його ні в якому разі не відшукав.

Потрібно віддати належне marvel, вони навчилися пояснювати логіку хоча б деяких персонажів. Наприклад, чому керівник однієї з наймогутніших організацій, створюваної протягом тисячоліття, не зміг відшукати сина? відповідь є прямо у фільмі. А ті питання, які залишаються без прямих відповідей (і які викликають подив у деяких критиків, що дивилися стрічку одним оком) легко пояснюються східною філософією і поглядом на світ. До речі « “шан-чи і легенда десяти кілець” дійсно часом починає нагадувати китайське фентезі з міфічними левами-стражами, східними драконами, бойовими сценами, схожими на граціозний танець і так далі. Тільки дуже високобюджетне китайське фентезі.

Бойові сцени у фільмі діляться на кілька категорій. По-перше, присутні швидкі і динамічні поєдинки в закритих просторах із застосуванням кунг-фу і підручних засобів. Нагадує фільми з джекі чаном? все вірно, адже за багато бойові сцени відповідав бредлі аллан, постановник трюків таких фільмів, як “година пік” « ” хто я?”, “смокінг” і так далі. По-друге, бої зі стрибками, застосуванням надприродних сил і прийомів. Таке можна побачити у фільмах жанру уся (»будинок літаючих кинджалів«,»тигр, що крадеться, дракон, що зачаївся”). Таким чином marvel захопила і реальні і фантастичні китайські єдиноборства. І по-третє, фірмові для американських кінокоміксів битви з величезною кількістю комп’ютерної графіки.

Загалом, про цей фільм, його колорит, використані в ньому легенди, краси сіл з китайського фольклору, ожилих на екрані, можна говорити довго. Проте уважні читачі помітять, що про сюжет фільму не було сказано практично нічого. А це від того, що сюжет в «шан-чі і легенді десяти кілець» займає останнє місце. Так, головний персонаж тут не звичайний американський супергерой, а людина зі своїми проблемами, драмою, історією та світоглядом. Так, головний лиходій прописаний добре і цілком може претендувати на місце в трійці кращих в кіновсесвіту marvel. Однак це все та ж історія про походження, подолання своїх страхів, становлення і нарешті перетворення в героя. Стандартний» оріджин ” marvel. І цим все сказано про сюжет. Кінцівка, звичайно, вражає. Правда, для одного з дійових осіб хотілося б іншої долі.

“шан-чи і легенда десяти кілець” – це фільм, від якого чекаєш менше, ніж від деяких інших проектів marvel, але отримуєш більше. З одного боку, фільм є звичайним “ориджином” з лиходієм з дзеркальними здібностями і без особливо яскравого сюжету. З іншого-лиходій добре прописаний і дуже добре відіграний. У фільмі присутній незвичайний колорит, який грає тільки на користь, і якого не зустрінеш в інших проектах marvel (привіт «чорній пантері» із зайвим пафосом і спробами зіграти на світовому порядку). Чого тільки варто побачити високобюджетних китайських левів. Бойові сцени знаходяться на хорошому рівні і відсилають як до кунг-фу (хоча до чана все ж не дотягують), так і до фантастичного різновиду ушу. І виходить, що фільм виходить дуже навіть непоганим, і незважаючи на експерименти з жанрами і способами розповіді в серіалах, для фільмів стандартна формула marvel для першого сольного фільму про героя досі працює.