Яку вибрати CRM для малого бізнесу: що важливіше для малих фірм?

1-22-2021
Яку вибрати CRM для малого бізнесу: що важливіше для малих фірм?

Одна і та ж CRM-система не зможе підійти і для величезної корпорації, і для скромної компанії в 5 співробітників, адже їх бізнес-процеси сильно відрізняються. Розглянемо, яку CRM вибрати для малого бізнесу, щоб врахувати всі індивідуальні особливості невеликих фірм.. Спочатку хочу вам порадити кращу CRM тут СРМ.укр, за кращою ціною.

Ми не ставимо мети зробити огляд існуючих CRM-систем. У статті ми з експертами обговоримо характеристики, властиві CRM для малого бізнесу, на підставі яких ви зможете самостійно підібрати конкретне IT-рішення.Навіщо CRM, якщо є Excel?

Часто представники малого бізнесу вважають, що без CRM запросто можна обійтися. Багато в чому це пов’язано з тим, що підприємці просто не знайомі з можливостями CRM-програм. Давайте відразу розставимо крапки над «і», перерахувавши, які проблеми допомагає вирішити CRM:

 • Відсутність наочної аналітики і звітів. CRM відображає звіти у вигляді графіків і діаграм, які допомагають в режимі онлайн відстежувати суму угод і їх розподіл по воронці продажів, кількість нових клієнтів, їх джерела, етапи продажів, на яких відсівається найбільше лидов і т.д.
 • Складність контролю за співробітниками. Навіть у невеликій компанії важко встежити за співробітниками: чи всі доручення вони виконали, чи вклалися в дедлайни, не забувають чи передзвонювати клієнтам і обробляти заявки. CRM фіксує всі завдання, нагадує про терміни, записує телефонні дзвінки і повідомляє про прострочених справах.
 • Складність передачі справ. Якщо менеджер йде у відпустку або звільняється, виникає питання – як передати його клієнтів і угоди іншого співробітника? CRM автоматично перепризначає відповідального і по кожному клієнту ставить завдання на кожному етапі продажу. Новий співробітник моментально входить в курс справи.
 • Хаотичний облік даних. Коли контакти клієнтів і нові заявки записуються на стікерах, складно «підняти» історію і швидко обробити запит. CRM в зручних картках зберігає всю історію роботи з клієнтом: контакти, покупки, записи дзвінків, листи, рахунки і платежі.
 • Помилки через людський фактор. Один співробітник забув обробити заявку, інший не вчасно вислав прайс, третій не передзвонив клієнту, четвертий не зміг обробити заперечення – в результаті чотири клієнти втрачені. CRM автоматизує бізнес-процеси, захоплює заявки з пошти, з сайту і соцмереж, відразу ставить за ним завдання, дає скрипти і нагадує про терміни.

Хоча представники малого бізнесу з обережністю ставляться до додаткових витрат, витрати на CRM окупаються з лихвою Згідно з дослідженням одного з найбільших в світі виробників програмного забезпечення, компанії IBM, впровадження CRM призводить до серйозного зростання найважливіших показників.

CRM – яку вибрати? Загальні вимоги

Малий бізнес або великий – в будь-якому випадку CRM повинна бути функціональною, зручною і гнучкою. Згідно з дослідженнями фахівців в області створення цифрового контенту з компанії Ziff Davis, при виборі CRM користувачі в першу чергу звертають увагу саме на зручність роботи в системі.

У той же час фахівці з впровадження CRM радять перш за все вивчити інші фактори.

В цілому при виборі IT-рішення експерти звертають увагу на сукупність критеріїв:

 1. функціональність
 2. Простоту і зручність роботи
 3. гнучкість налаштувань
 4. можливості інтеграції
 5. Звіти та статистика
 6. Можливість доповнення функціоналу
 7. Налаштування прав доступу
 8. Технічна підтримка