Японська влада готує законодавчу базу для субсидування вітчизняної напівпровідникової промисловості

14

Наступного року на заході японії почнеться будівництво підприємства tsmc, яке зосередиться на виробництві 22-нм і 28-нм продукції переважно для потреб місцевих замовників. Влада країни розробляє закони, які дозволять їм на довгостроковій основі субсидувати розвиток національної напівпровідникової галузі, підприємство tsmc під їх вимоги потрапить першим.

Джерело зображення: tsmc

За інформацією nikkei asian review, до початку грудня парламент японії повинен розглянути законопроект, що визначає правила субсидування будівництва нових підприємств, пов’язаних з випуском напівпровідникової продукції. Зараз схожий закон спрямований на підтримку компаній, що займаються розвитком мереж зв’язку 5g. Випуск напівпровідникових компонентів повинен стати новим пріоритетним напрямком, на підтримку якого будуть виділятися державні субсидії.

Влада японії, за неофіційними даними, готові покрити до половини витрат tsmc, необхідних для будівництва підприємства в префектурі кумамото, а загальний бюджет будівництва попередньо оцінюється в $8,87 млрд. В проект бюджету на 2021 рік вже буде внесена відповідна сума, розпоряджатися якою буде профільний державний фонд. Одержувачі субсидій повинні будуть відповідати певним вимогам. По-перше, обсяги виробництва повинні бути стабільними, як і темпи його оновлення з технологічної точки зору. По-друге, при виникненні дефіциту компонентів в галузі підприємства повинні мати можливість наростити обсяги виробництва в стислі терміни. Нарешті, особливі заходи будуть вживатися для запобігання витоку цінних технологій.