Японський виробник кремнієвих пластин sumco інвестує $2 млрд у збільшення обсягів випуску продукції

17

Учасникам ринку знадобилося більше року, щоб зрозуміти, що попит на напівпровідникові компоненти не обмежився короткочасним сплеском, ініційованим пандемією. Щоб усунути виник дефіцит, багато виробників зважилися на розширення потужностей. Японський виробник кремнієвих пластин sumco не став винятком.

Джерело зображення: nikkei asian review, sumco

Як пояснює видання nikkei asian review, ця компанія, яка разом з shin-etsu chemical контролює більше половини світового ринку кремнієвих пластин, має намір витратити $2,05 млрд на розширення виробництва в японській префектурі сага. По сусідству з уже наявним підприємством буде побудовано нове, воно займеться випуском кремнієвих пластин затребуваного типорозміру 300 мм. Корпуси будуть зведені в наступному році, тоді ж почнеться монтаж обладнання, а випуск продукції буде поетапно налагоджений з кінця 2023 по 2025 рік.

Про продуктивність нового підприємства і загальний приріст обсягів випуску компанія sumco дипломатично замовчує, посилаючись на контрактні зобов’язання перед клієнтами. Фінансувати будівництво sumco має намір за рахунок розміщення 60 млн акцій на фондовому ринку на суму понад $1,15 млрд, що відповідає приблизно 20% кількості цінних паперів компанії, що знаходяться у вільному обороті. У майбутньому sumco не виключає ймовірності розширення виробничих потужностей за межами японії-наприклад, на тайвані.

Інші японські постачальники матеріалів, використовуваних при виробництві напівпровідникових компонентів, теж задумалися про розширення виробничої бази. Fujifilm holdings збирається вкласти $ 630 млн протягом трьох років у збільшення обсягів випуску фоторезиста. Sumitomo bakelite має намір в півтора рази збільшити обсяги випуску епоксидних смол силами свого китайського підрозділу. Даний тип матеріалів використовується при упаковці напівпровідникових компонентів.