Збереження шарів у вигляді окремих файлів в Adobe Photoshop

250

В якийсь момент може виникнути потреба зберегти всі шари файлу .psd у вигляді окремих файлів зображень. У даній статті буде розглянуто приклад автоматичного збереження шарів як окремих файлів в Adobe Photoshop за допомогою вбудованого сценарію.

Стаття написана на основі 11 версії програми Adobe Photoshop CS 4.

Для прикладу розглянемо готовий файл типу .psd, в якому створені кнопки комп’ютерної клавіатури. Всього видимих шарів 56:

Список шарів .psd – файлу

Зверніть увагу, що всі верстви у вихідному файлі знаходяться один над одним, розмір “полотна” відповідає розміру кожного кінцевого файлу. Те, як виглядає робоча область вихідного .psd файлу, показано на малюнку:

Открытие сценария экспорта слоев в файлы.

Робоча область вихідного .psd файлу

Щоб зберегти кожен шар в окремий файл, виберіть у головному меню “Файл” -> “Сценарії” -> “Експортувати шари файли”, як показано на зображенні нижче:

Открытие сценария экспорта слоев в файлы

Відкриття сценарію експорту шарів у файли

Відкриється вікно налаштування експорту шарів у файли:

Окно экспорта слоев в файлы

Вікно експорту шарів у файли

У полі “Вихідна папка” вкажіть адресу каталогу, в який будуть збережені підсумкові зображення. Для цього можна скористатися кнопкою “Обзор…” або скопіювати з адресного рядка стандартної програми “Провідник” Windows.

У полі “Префікс імені файлу можна вказати рядок, з якої буде починатися ім’я кожного файлу. В даному випадку не заповнено, т. к. Adobe Photoshop ім’я кожного файлу бере найменування шару.

Встановіть галочку “Тільки видимі шари”, щоб файли зображень створилися тільки з тих верств, які зазначені як видимі.

Тип файлу в даному разі вказано “JPEG”, і ми рекомендуємо залишити цей тип. Справа в тому, що, коли встановили тип “PNG”, програма стала спочатку приховувати всі зайві шари, крім одного, потім виконувала збереження та приховувала всі шари, крім наступного і т. д. За нашими підрахунками, в цьому випадку на збереження 56 файлів потрібно більше години. Якщо вибрати тип “JPEG”, то збереження відбувається набагато швидше.

Якість рекомендуємо вказати як “Добре” – 8 балів.

Натисніть кнопку “Виконати”.

Програма почне автоматично виконувати необхідні операції, щоб зберегти кожен шар в окремий файл зображення. Потім з’явиться вікно про успішне завершення операції:

Окно об успешном завершении экспорта слоев

Вікно про успішне завершення експорту шарів

Тепер перейдіть в каталог, який був вказаний при налаштуванні експорту в полі “Вихідна папка”. Тут можна побачити, що до кожного імені файлу Photoshop додав свої префікси з кількома нулями і цифрами. Їх доведеться видалити вручну, якщо в цьому є необхідність. Результат у даному випадку виглядає так:

Сохраненные в файлы слои

Збережені файли шари

На цьому наш урок про те, як зберегти окремі верстви в різні файли в програмі Adobe Photoshop, завершено. Якщо залишилися питання, пропонуємо скористатися формою коментарів.