Здорове харчування допомагає боротися із запаленням

5-1-2018

Коли наша імунна система виявляє і блокує чужорідні молекули або мікроби і її робота викликає запалення, це корисний процес від якого всі ми виграємо. Хоча нежить і першіння в горлі в зимові холоди не дуже приємні — це ознаки роботи нашої імунної системи, таке запалення з часом позбавляє від вірусу або бактерії, які його викликали. Однак коли запалення зберігається на низьких рівнях і після того, як чужинець знищений, воно може стати нашим ворогом. Багато серйозні хвороби, включаючи рак, хвороби серця, діабет, артрит, депресія і хвороба Альцгеймера—пов’язані з хронічним запаленням. Рекомендую купити http://chiaseed.com.ua/kollagen-pitevoj/c35

Наше харчування відіграє важливу роль у виникненні хронічного запалення, тому що наші бактерії нашого кишечника виробляють хімічні речовини, які можуть стимулювати або пригнічувати запалення. Типи бактерій, які населяють наш кишечник і їх хімічні побічні продукти варіюються залежно від продуктів, які ми їмо. Деякі продукти стимулюють ріст популяції бактерій, що стимулюють запалення, а інші сприяють зростанню бактерій, які пригнічують його.

Ось чому одним з найпотужніших інструментів для боротьби із запаленням ми можемо отримати не з аптеки, а з продовольчого магазину. Те, що компоненти їжі або напоїв можуть мати протизапальну дію, підтверджується і багатьма експериментальними дослідженнями.

Отже, якщо ми виберемо правильні продукти, ми зможемо знизити ризик захворювань. Якщо виберемо неправильні продукти, що сприяють хронічного запалення, це може створити основу для розвитку хронічних хвороб.

Продукти, що сприяють розвитку запалення

Продукти, які сприяють запаленню, є ті ж самі, як правило, шкідливими для нашого здоров’я. До них, насамперед, відносяться газовані напої і рафіновані вуглеводи, а також червоне м’ясо і м’ясопродукти (ковбаса, сосиски, шинка).

Деякі з продуктів, які пов’язані з підвищеним ризиком розвитку хронічних захворювань, таких як цукровий діабет 2 типу та хвороб серця також сприяють і розвитку запальних процесів. Це не дивно, так як запалення може бути причиною для розвитку цих захворювань.

Шкідливі продукти харчування також можуть сприяти збільшенню ваги, що є фактором ризику для запалення. Проте в ряді досліджень, навіть після того, як дослідники взяли до уваги ожиріння, зв’язок між продуктами харчування і запаленням залишилася, що передбачає збільшення ваги не є єдиним чинником. Все більше свідоцтв говорить про те, що певні компоненти або інгредієнти в оброблених харчових продуктах, таких як емульгатори, додаються в морозиво, можуть мати самостійне вплив на запалення.

Продукти, що сприяють зниженню запалення

Ймовірно, ви вже використовуєте багато продукти і напої, які можуть допомогти знизити ризик запалення, а з ним і хронічних хвороб. До таких продуктів відносяться:

Фрукти і овочі. Більшість яскраво забарвлених овочів містять високий рівень природних антиоксидантів і поліфенолів —захисних речовин, що містяться в рослинах.
Горіхи і насіння. Дослідження також пов’язують горіхи і насіння зі зниженням маркерів запалення і зниженням ризику серцево-судинних захворювань і діабету.
Напої. Поліфеноли в каві і флавоноли в какао, як вважають, володіють протизапальними властивостями. Зелений чай багатий поліфенолами і антиоксидантами.
Протизапальна дієта

Дієтичні рекомендації радять орієнтуватися на загальний здоровий раціон, не виділяючи окремі «хороші» і «погані» продукти, так що вам не знадобиться програмне забезпечення для того, щоб збалансувати споживання запальних і протизапальних продуктів. Загалом, здорове харчування відрізняється високим вмістом фруктів, овочів, горіхів, цільних зерен, риби і корисних масел. Якщо у вашому раціоні переважають необроблені яркоокрашенные рослинні продукти, ви на правильному шляху.

Крім зниження ризику розвитку запалення, більш натуральні і менш оброблені продукти позитивно впливають на наше фізичне та емоційне здоров’я. Здорове харчування корисно не тільки для зниження ризику хронічних захворювань, але і для поліпшення нашого настрою і загальної якості життя.