Чим заблокувати «робочі» програми на вихідних

8-14-2019
Photo by: unknown; License: CC0 1.0

Зростаюча кількість офісних працівників зараз може працювати з будь-якого місця принаймні протягом деякої частини свого робочого тижня. За даними Фонду праці, 30% офісних працівників могли працювати з будь-якого місця принаймні частину свого робочого тижня в 2016 році. Цей показник, як очікується, зросте до 70% у найближчі кілька років.

Мобільна робота – з гнучкістю працювати там, де і коли це зручно – має добре відомі переваги. Це дає можливість людям (особливо жінкам) поєднувати домашню роботу з оплачуваною роботою, дозволяє підтримувати контакт з робочим місцем, бути в курсі останніх подій у своїй професії та інше. Але мобільна робота також несе значні ризики для людей та організацій. Дослідження показують, що постійне підключення через ваш смартфон призводить до розмивання меж між роботою та нероботою. Крім того, мобільні працівники стикаються з посиленням зовнішнього тиску для ефективнішої роботи протягом робочого дня або тижня. Таким працівникам, можливо, доведеться надати звіт наприкінці робочого дня лише під час віддаленої роботи. До того ж їм можуть зателефонувати з офісу і перевірити, чи справді вони в цей час працюють.

Для багатьох сучасних працівників, навіть тих, що проводять більшу частину дня або й цілий день в офісі, особистий телефон виконує багато функцій. Ми спілкуємося з друзями та родиною; маємо доступ до різного роду розваг; пересуваємося містом; купуємо ранкову каву; управляємо різноманітними розумними домашніми пристроями і так далі. Телефон також має важливе значення для того, як ми виконуємо свою роботу, дозволяючи нам бути в курсі нескінченного циклу новин і спілкуватися зі своїми колегами та іншими контактами через месенджери та електронну пошту.

Photo by: www.Pixel.la Free Stock Photos; License: CC0 1.0

Управління такою багатофункціональністю вашого телефону завжди було проблемою. Адже зовсім просто іноді відкрити Twitter або Slack в суботу, поки ви стоїте в черзі, щоб заплатити за продукти або очікуєте, що дружина закінчить чистити зуби, а потім зануритися у вир завдань, пов’язаних з роботою. Великі технологічні магнати і платформи, такі як Apple, Google, Pokerstars також розробили різні функції обмеження часу, який користувачі проводять в додатках, намагаючись допомогти своїм користувачам знайти рівновагу.

Звичайно, вони дозволяють мені встановити обмеження на те, скільки часу дозволяється користуватися Slack або Twitter в певний день, але що робити, якщо не хочеться взагалі використовувати його у вихідні? Те саме стосується й інших методів, таких як видалення програм кожного вихідного та перевстановлення їх у понеділок, що легко призводить до роздратування та головних болей.

ActionDash, додаток для телефонів Android, що забезпечує функції цифрового добробуту Google на старих телефонах і працює з ними на тих, які вже мають функції цифрового добробуту, запускає нову функцію, розроблену саме для вирішення цих проблем. З останньою версією ActionDash ви можете встановити конкретні часові блоки, коли телефон заважатиме вам запускати або використовувати додатки, які ви вкажете. Якщо ви я також використовуєте програму Action Launcher, піктограми додатків будуть сірими на головному екрані, що дає ще один візуальний індикатор, що програма блокується, перш ніж ви навіть спробуєте її відкрити.

Photo by: Master Sgt. Eric Amidon; License: Public Domain

Якщо ви спробуєте відкрити заблокований додаток, ActionDash покаже графік, скільки часу було витрачено на додаток за останній тиждень, і повідомить вам, коли закінчиться поточний таймер блоку (в цей момент ви можете відновити використання програми). Якщо ви хочете змінити блок, вам знадобиться зайти в налаштування ActionDash і вимкнути його, почекавши 15 секунд, поки таймер закінчиться. Цих заходів достатньо якраз для того, щоб не допустити випадкового відключення блоку, коли вам нудно.

Звичайно, такий вид запрограмованої няні здається схожим на прикладання звичайного пластиря до значно більшої рани (проблеми), але в той же час це являється першим реальним рішенням таких проблем, яке справді може бути ефективним. Більшість з нас не зацікавлені в тому, аби користуватися телефоном менше або в тому, щоб зробити виконання не пов’язаних з роботою справ на ньому важчим. Ми просто хочемо мати можливість уникати використання телефону для роботи, коли ми займаємося іншими речами. Режим фокусування ActionDash автоматично переключає ваш телефон з робочого режиму в життєвий режим зручним способом.

Програма має свої недоліки, але, якщо ви шукаєте спосіб легко керувати балансом між роботою та життям за допомогою телефону Android, новий режим фокусування Action Dash – це хороший спосіб розпочати роботу над цим. Додаток доступний безкоштовно, а за 6,99 доларів можна розблокувати всі його функції.

Ось як налаштувати нову функцію планування режиму Focus:

  • Завантажте ActionDash з магазину Google Play і надайте доступ до відповідних дозволів.
  • Відкрийте ActionDash та торкніться банера режиму Focus.
  • Створіть або ввімкніть графіки часових блоків, протягом яких потрібно відключити програми. Якщо ви хочете створити блок на цілі вихідні, включаючи вечір п’ятниці, вам доведеться створити два окремих таймери.
  • Виберіть, які програми будуть відключені протягом періоду блокування.