Додаток онлайн Шазам: особливості, використання, аналоги

491

Додаток для смартфона, а, з недавнього часу, комп’ютерне додаток Шазам онлайн дозволяє користувачам знаходити мелодії за їх уривками у фільмах, передачах і відеороликах.

Для отримання результату досить просто піднести мікрофон смартфона або планшета (або пристрій, підключений до ПК) до джерела звуку.

Такий варіант стане відмінною знахідкою для людей, які хочуть розпізнати вподобану пісню в онлайн-режимі – для того щоб знайти її і послухати ще раз, або поділитися з друзями.

Вимоги до програми

Корисне і досить ефективне для розпізнавання мелодій додаток Shazam поширюється безкоштовно, хоча і призначений, в першу чергу, для користувачів мобільних телефонів.

Вона здатна за замовчуванням працювати на таких популярних платформах як iOS (версія від 3.0 і вище) і Android (від 1.5 і більш пізні варіанти операційної системи).

Можна встановити і на смартфони або планшети з Windows Mobile 10 і Windows Phone 8.

Така функціональність мобільних гаджетах досягається завдяки технології Launchpad.

Додаток онлайн Шазам: особливості, використання, аналоги

Рис. 1. Сервіс Shazam на Андроїд.

Кількість користувачів програми, назву якого можна перевести як вигук при виконанні якихось магічних дій, вже перевищило 100 мільйонів чоловік.

А з появою можливості використовувати «Шазам» на ПК, ця кількість може помітно зрости.

Хоча для роботи програми існують певні обмеження – вона можлива тільки на двох останніх версіях Windows (8-й і 10-й) і на нових MacOS X (починаючи з 10.9).

Користувачам цих операційних систем можна просто завантажити Shazam з офіційного сайту Microsoft, а тим, хто працює з Віндоус 7, доведеться піти іншим шляхом.

Важливо: При наявності на ПК Windows Vista, XP і більш ранніх версій додаток не буде працювати в будь-якому випадку. Так як ці ОС зазвичай встановлюються тільки на старих комп’ютерах, їх параметри не відповідають вимогам «Шазам».

 

Додаток онлайн Шазам: особливості, використання, аналоги

Рис. 2. Додаток Шазам для ПК.

Установка Шазам на OS Window 7

Проблема з відсутністю додатки Shazam на Віндовс позаминулого покоління вирішується порівняно нескладно. Для цього користувачеві доведеться:

1. Завантажити та встановити безкоштовно розповсюджується емулятор операційної системи Android під назвою Bluestacks;

(Про інших відмінних емуляторах ви можете прочитати в нашому матеріалі Емулятор Android на ПК Windows російською: огляд 5 кращих програм).

2. Запустити програму і налаштувати її під параметри свого комп’ютера (встановивши параметри звуку, екрану і клавіатури, а також увійшовши у свій обліковий запис для роботи з магазинами додатків – для цього може знадобитися поштову скриньку на сервісі gmail.com);

Додаток онлайн Шазам: особливості, використання, аналоги

Рис. 3. Налаштування програми Bluestacks на Windows 7.

3. Перейти в магазин Google Play Маркет і завантажити додаток Shazam;

4. Запустити і налаштувати програму.

Слід знати: Існують і інші емулятори, що дозволяють запускати мобільні додатки на ПК. Однак у більшості з них вимоги вище, ніж у «Блюстакс» – як правило, для роботи потрібно не менше 2-4 ГБ ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті і процесор з 2-4 ядрами.

Якщо ви хочете використовувати ваш комп’ютер на максимум читайте також:

Як включити всі ядра на Windows 7: кращі способи

Як почистити комп’ютер, щоб не гальмував?

Де знаходиться автозавантаження в Windows 7?

Особливості програми

Працювати зі скачаним та встановленим додатком на комп’ютері не складніше, ніж на смартфоні або планшеті.

Для її роботи (якщо ресурсів, більшу частину яких споживає Bluestacks, а не «Шазам» достатньо) потрібно всього лише постійне з’єднання з Інтернетом і наявність мікрофона.

Тому, наприклад, на ноутбуці використовувати програму простіше – у мобільних ПК сприймає звук пристрій вже вбудоване.

Власнику стаціонарного комп’ютера мікрофон доведеться придбати. Якщо у вас є мікрофон, але в його роботі існують проблеми — варто його перевірити.

Про найкращі способи перевірки мікрофона читайте в нашому матеріалі Перевірка мікрофона онлайн: 7 кращих сервісів.

Програма володіє наступними перевагами:

  • простим інтерфейсом, для роботи з яким не потрібно знайомитися з додатковою довідковою інформацією;
  • швидким пошуком потрібних відомостей;
  • наданням повної інформації про пісні чи мелодії – альбом, назва, виконавець і навіть посилання на ролик Youtube.

Ті ж переваги є і в мобільного додатку «Шазам», відрізняється хіба що розміром екрана і на кілька відсотків меншою швидкістю пошуку (хоча це залежить від потужності смартфона і ПК).

Варто відзначити, що, працюючи з додатком для розпізнавання музики, можна авторизуватися не тільки через сервіс Google, але і через Facebook.

Остання функція дозволяє відразу ж поділитися знайденої піснею зі своїми друзями і передплатниками у популярній соціальній мережі.

Додаток онлайн Шазам: особливості, використання, аналоги

Рис. 4. Емулятор Bluestacks

Пошук пісень з допомогою Шазам

Для пошуку пісні з допомогою програми «Шазам» слід виконати такі дії:

1. Запустити програму (якщо це робиться на ПК з Windows 7, то через емулятор);

2. Включити до потрібного моменту фільм, відеоролик або аудіофайл, що вимагає розпізнавання;

3. Натиснути на кнопку «Touch to Shazam» (або «Shazamнуть» для російської версії програми);

Додаток онлайн Шазам: особливості, використання, аналоги

Рис. 5. Робота програми Shazam.

4. Піднести мікрофон (для смартфона це буде зробити простіше) як можна ближче до джерела звуку – чим менше відстань, тим точнішим буде визначення;

5. Почекати кілька секунд, поки додаток вважає дані.

При цьому на екрані буде відображатися процес зчитування у вигляді логотипу програми, навколо якого йдуть звукові хвилі – чим голосніше звук, тим більше їх розмір.

В процесі «прослуховування» додаток проводить порівняння отриманих з допомогою мікрофона даних з мільйонами інших мелодій в мережі, до яких у додатку є доступ. Після цього «Шазам» видає висновок – приблизно в 90% правильне. Відсоток розпізнавання буде набагато більшим, якщо дати програмі «прослухати» не тільки мелодію, але й слова.

Аналоги Shazam

Варто відзначити, що «Шазам» не є єдиною програмою, здатної ефективно обробляти аудіо дані і визначати за ними назву та інші характеристики пісень.

І, хоча більшості користувачів цілком достатньо точності 90 відсотків, можна спробувати скористатися і іншими додатками.

Особливо в тому випадку, якщо Shazam так і не змогла видати правильний результат, як правило, з-за поганої якості звуку, великої відстані до джерела або відсутності слів.

Хоча невдалий результат розпізнавання може бути отриманий і з-за того, що мелодія не надто відома, і в мережі практично не зустрічається.

До речі, зараз набирає популярність прослуховування музики онлайн для цього вже створено досить багато сервісів, але, одним з кращих є Яндекс.Музика.

Докладніше про цьому матеріалі ми писали тут.

Основними конкурентами «Шазам» можна назвати:

  • сервіс Sound Hound, що відрізняється непоганою ефективністю, проте не розпізнає пісні виконавців, що співають російською мовою;
  • MusicBrainz Picard, програма, здатна не тільки дізнатися мелодію з кількох прозвучали нотах, але і виконати редагування музичного треку, і навіть допомогти в створенні власної пісні. Цим додатком варто скористатися тим, для кого робота з музичними файлами є не просто розвагою;
Додаток онлайн Шазам: особливості, використання, аналоги

Рис. 6. Додаток MusicBrainz Picard – непоганий аналог «Шазам».

  • Tunatic, практично повний аналог «Шазам», що відрізняється відсутністю можливості розпізнавати мелодії без слів – наприклад, класичні;
  • AudioTag, ресурс, який потребує для розпізнавання мелодії завантажити її або хоча б надати посилання. Природно, такий функціональності може бути недостатньо для більшості користувачів.

Висновки

Як показують відгуки людей, які вже користувалися додатком «Шазам» для розпізнавання мелодій, її можливості насправді представляють значну користь.

Особливо в тих випадках, коли користувач Інтернету вже не перший раз чує гарну пісню в якості саундтреку до серіалу, але не знає, як називається оригінал, де його скачати, або хоча б прослухати.

З урахуванням порівняно невеликих для сучасних ПК і смартфонів вимог скористатися додатком може практично кожен.

І підтримка декількох мов інтерфейсу ще більше спрощує цю можливість.

Shazam – що це за програма і як працює Шазам

Shazam краща програма для розпізнавання музики по радіо або з кліпу