Чому не можна ставити додатки зі сторонніх джерел? відповідає apple

12

Уряди кількох країн вимагають від apple дозволити установку додатків на iphone зі сторонніх магазинів. Але компанія з купертіно не хоче просто так втрачати своє становище. Тому випустила звіт, що виправдовує наявність єдиного app store. Наводимо основні аргументи.

На apple тиснуть все сильніше

Законотворці з різних країн працюють над документами, покликаними звільнити платформи від єдиної точки завантаження додатків. У сша розглядається проект закону, який забороняє примусове поширення додатків тільки через магазини власників пристроїв. Аналогічний документ, покликаний “дати невеликим розробникам рівні шанси бути знайденими і обраними користувачами”, готується в євросоюзі.

Якщо google спочатку дозволяла встановлювати софт на android-телефон з будь-якого джерела, то apple непохитна: інсталяція програм на ios відбувається тільки через app store. Інше можливо лише з додатковими маніпуляціями на зразок джейлбрейка.

Свобода android — зло, вважають в apple

Як пояснює «яблучний» гігант в 28-сторінковому документі, можливість вільної установки по — це потенційний ризик для системи. У матеріалі наводяться дослідження nokia за 2019-2020 роки, де зазначено, що на android шкідливих додатків приблизно в 47 разів більше, ніж на ios.

Які аргументи у apple? загинайте пальці. Платформи з підтримкою ручної установки утиліт потребують дорогих антивірусних рішеннях. Якщо пристрій все ж було заражено і при цьому підключено до корпоративної мережі, то компанія втрачає в середньому близько 10 000 доларів. Через витоки даних, зломи та інші причини. До того ж втрачають гроші і розробники — згадати хоча б зламані версії ігор grand theft auto і monument valley, які вільно поширювалися по інтернету.

Якщо операційка дозволить обходити верифіковані магазини, деякі автори додатків будуть цим користуватися. У такому випадку навіть споживачі, які качають офіційні додатки, будуть змушені йти на бік, відзначають в apple.

Але не факт, що аргументи допоможуть

Apple послідовно намагається захистити свою позицію, але поки регулятори непохитні. Європейські чиновники вже сказали компанії, що прикриватися безпекою користувачів заради власної вигоди — не найкраща ідея.