Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

381

Кожен ігроман і авторитетне ігрове видання може призвести свій список кращих РПГ.

Редакція geek-nose склала свій рейтинг найкращих RPG ігор: одиночних і цілих ігрових серій.

Зміст:

Особливості РПГ ігор

Рольова гра (англ. абревіатура RPG або РПГ) – жанр цифрових розваг, де геймер бере під управління одного (рідше кількох) персонажа, що володіє унікальними рисами і вміннями, і проводить його крізь сюжетну лінію.

Головною рисою ролевих ігор прокачування головного героя, розвиток і набуття нових навичок.

Відбувається воно за рахунок отримання знань у майстрів, носіння особливого спорядження, магічного впливу (тимчасове поліпшення) і з придбанням досвіду.

Наступна риса ролевки – відкритий світ і його дослідження.

Величезна невідома місцевість, повна супротивників, нейтральних персонажів, цікавих місць, цікавих речей і нової інформації – це значною мірою приваблює гравців до рольових ігор.

Також у жанрі важливі наявність наслідків від вчинків героя і розгалуженість сюжету, коли аватару доводиться пожинати плоди своїх рішень.

Свобода дій і можливість вибору з декількох варіантів, приєднання до різним кланам, гильдиям і спільнот робить шлях кожного ігрового персонажа унікальним.

А без різноманітності навичок, у тому числі бойових, способів вирішення проблеми декількома шляхами, завлекающего розгалуженого сюжету та інвентарю не обходиться фактично жодна рольова гра.

The Elder Scrolls

Історія серії почалася в 1994 році. Сюжет протікає на теренах вигаданого Тамріеля, де геймеру доступні різні його галузі в кожній з ігор.

Крім явного світу, там і Забуття – потойбічний світ присутня.

Неймовірний бестіарій, значна частина представників якого більше ніде не зустрічається, роблять TES найбільш насиченою монстрами грою.

Можливість швидкого переміщення між відомими місцями економить багато сил і часу, як і їзда на коні.

Arena дала початок серії, де потрібно було звільнити імператора з світу нави. Daggerfall традицію порятунку світу продовжила, не змінюючи їй до самої Skyrim.

Morrowind відзначилася не обов’язковістю виконання сюжетних квестів, перериванням оповідання зважаючи загибелі ключових персонажів і продовженням геймплея після вбивства головного антагоніста.

В Oblivion з’явився новий світ – Забуття, куди було відкрито кілька десятків воріт, і головному героєві – ув’язненому – їх слід було закрити шляхом передачі амулета вбитого імператора його спадкоємцю.

Skyrim порадував новими навичками і появою драконів у провінції.

Останні частини серії обзавелися незліченним числом нагород і схвалення критиків.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Skyrim

Читайте також:

Кращі ігри з відкритим світом на PC — ТОП 15

Кращі ігри на ПК з хорошим сюжетом: ТОП-10

ТОП-10: Кращі ігри про піратів в історії

Star Wars: Knights of the Old Republic

Творіння Bioware за мотивами екранованої Джорджем Лукасом всесвіту Зоряних воєн майже за 40 століть до подій у фільмах.

Сюжет оповідає про кровопролитну війну між гуманоїдами ситхами і джедаями.

Єдиний живий учень темного володаря зібрав армію маріонеток з раси ситхів і направив їх військову міць на неготову до війни галактику.

Джедаї були в сум’ятті і розсіянні, і частина з них перейшли на бік супротивника. Однак невеликий флот у планети Тарис тримає натиск ситхів.

Завдання його бійців – відшукати дівчину джедая, що володіє бойової медитацією. Її психічні навички можуть стати запорукою до порятунку цивілізації.

Герой постійно перебуває на межі між злом і добром, і кожне рішення змушує його переступити кордон в ту або іншу сторону.

Спочатку доступно 3 класу персонажів, а після вибору сторони стане доступний ще стільки ж і парочка для дроїд.

Прокачування протагоніста відбувається за класичною схемою: отримав досвід – поліпшив навик сили (аналог заклинання).

За використання сил списуються повільно відновлюються окуляри сили, причому темному персонажеві треба їх більше, якщо той задіє світле заклинання, і навпаки.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Кадр з гри Star Wars: Knights of the Old Republic

Серія Diablo

Всі ігри Diablo від Blizzard забезпечувалися офіційними доповненнями і більшість людей відносять їх серії до жанру action-RPG.

Темний фентезійний світ Санктуарій дуже нагадує Мезо Америку, Європу середніх віків і арабські країни, населені світлими і темними створіннями.

Демон Діабло в світлий світ зійшов з нави разом зі своїми маріонетками. Геймер зобов’язаний надіслати зло назад у пекло, у чому йому допоможе архангел правосуддя.

Для досліджень доступні печери, підземелля і катакомби, коли-то існуючої на цих теренах цивілізації.

Схожі один з одним класи персонажів і майже ідентичними навичками грають далеко не саму позитивну роль в першій частині.

Продовження стало найбільш швидко продаваною грою на 2000-й рік. За сюжетом протагоністи будь з рас жадають сутички з демоном Діабло.

Вони відрізняються трьома наборами заклинань і навичок, здатністю викликати помічників і наймати розвідників, воїнів і магів.

В Diablo III додано 5 персонажів різної статі з проробленими характеристиками і вміннями. Смуга дій замінила комірки з мікстурами та заклинаннями.

Події відбуваються через два десятиліття після завершення 2-ї частини, але зі старих знайомих і свідків битви з демоном в живих немає майже нікого.

Нові міста, секретні рівні і монстри дають місце, де можна розігнатися ярому фанату серії.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Скріншот з Diablo III

Серія Dark Souls

Геймплей екшен-РПГ від японської студії FromSoftware протікає в темному готичному світі, насиченому драконами і лицарями.

Кожна з частин розповідає про занепад грандіозних королівств згодом низки страшних подій.

Геймплей зав’язаний на протистоянні вогню з темрявою, підтримувати або гасити який протагоніст буде своїми діями.

Сюжет починається з вибору класу, вказівки статі і маси інших рис героя з індивідуальними характеристиками і початковим інвентарем.

Прокачується протагоніст за душі (досвід), відібрані у повержених ворогів чи знайдені на локаціях. За душі босів можна створювати неповторну зброю.

Смерть і воскресіння – родзинка Dark Souls. Внаслідок падіння в битві персонажа втрачаються накопичені душі, але набувається досвід, який допоможе вирішити схожу проблему в майбутньому.

Після першої смерті душі можна повернути, але до наступного воскресіння.

Мережева гра допоможе уникати смертей: на місці падіння інших геймерів з’являються надгробки з коментарями про причини поразки.

Інші гравці в одиночній кампанії при грі по мережі відображаються як примари, за ними можна спостерігати, але не взаємодіяти.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Похмурий світ Dark Souls 3

Серія Fable

Незвичайна РПГ з сюжетом, де за будь-який крок і кожен рух доведеться рано чи пізно платити, відповідати, отримувати привілеї та інакше відчувати її наслідки.

У зв’язку з цим у воїна з’являються рельєфні м’язи, а старий одяг, неохайність і злодійство змусить людей відвернутися від зарослого і немитого протагоніста.

Очки нараховуються за добрі і погані вчинки, причому різної якості. Зробивши багато хороших справ, герой буде бігати з німбом, а вбивцю і злодія видають мухи, червоні очі, зла посмішка.

Вся гра – життя протагоніста, і він дорослішає, стає зрілим і старіє від голови до голови, незалежно від карми.

В якості зброї можна використовувати вогнепальну і холодну, а також магію.

Причому меч можна придбати, зроблений з метеоритного заліза, а можна обзавестися цибулею з дуба – самого невідповідного для цього матеріалу, і зброї будуть різної якості.

Покращувати зброю допоможуть модифікатори.

Можливість вести статеве життя і заводити сім’ю – одна з фішок Lionhead Studios.

Вибір партнерів задовольнить будь-якого геймера, адже в Fable можна з двома дружинами жити, обзаводитися коханкою і навіть бути в шлюбі з чоловіком.

У другій частині також з’являється пес. Його можна навчити бойовим навикам і пошуку предметів.

Нововведення Fable III – притулок, за яким стежить вірний слуга протагоніста. Це заміна паузи і головного меню. Тут відкривається доступ до:

  • карти;
  • збройової;
  • вбиральні;
  • телепортатора;
  • кімнат трофеїв.
Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Fable III

Серія Fallout

РПГ про виживання і життя після апокаліптичному світі, розробляються низкою компаній. Дії відбуваються на пустищах посеред США після ядерної війни.

Тут правлять хаос, сила зброї і випадок. Футуристична атмосфера насичена культурою часів холодної війни.

Величезний відкритий світ з підземними комплексами, містами, невеликими поселеннями і залишками архітектури минулого, пронизаний гамма-променями і наповнений приємними сюрпризами і незліченною кількістю небезпек чекає своїх авантюристів.

Засобами навігації в Fallout служать створені в 50-х роках КПК, іменовані Pip-Boy.

Нонсенс, але плазмове та інше енергетичне зброю наповнила всю територію Пустки, і з моменту катастрофи технічний прогрес застиг.

Всі користуються пережитками минулого, роблячи будинку із залишків зруйнованих будівель і відстрілюючи знайдені боезапасы один в одного і мутовану звірина.

Система прокачування з самої першої частини була проведена через всю серію ігор. 7 атрибутів героя – основа його особистості, вони дозволяють обзаводитися перками і прокачувати вміння.

Управління напарником чи вірним другом – песиком допоможе поліпшити ефективність бою.

Ізометрична графіка двох перших частин замінена повноцінним тривимірним движком і дозволяє змінювати вид камери.

Відрізняється серія відпрацьованої складової шутерів і наявністю крафта зброї і ремонтом спорядження.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Постапокаліптичний світ Fallout 4

Вам це може бути цікаво:

Online ігри – 10 найпопулярніших порталів

Як зробити, щоб не лагали гри — Прості поради

Кращі ігри про Другу світову війну — ТОП 10

Серія Mass Effect

Альтернативна історія у вигаданій всесвіту Mass Effect. У трьох з чотирьох ігор протагоністом є Шепард – капітан Нормандії, відзначений нагородами боєць.

Тільки він здатний протистояти женцям – синтетичної раси, яка прагне знищити органічне життя.

Йому належить розгадати таємницю бачень, що з’являються завдяки стародавнього артефакту, розслідувати зникнення населення колонізованих планет і об’єднати всі ворогуючі і нейтральні сторони для спільної боротьби з синтетичними створіннями.

У Mass Effect Andromeda новий герой буде зайнятий дослідженням незвіданих куточків кластера галактики.

Героєм керує геймер, а парою його помічників – ИИ з можливістю роздати їм тактичні накази у будь-який момент. Зброя заряджається універсальними термальними зарядами.

В якості засобів захисту супротивників і напарників виступають енергетичні щити і броня, і тимчасові бар’єри.

Також у персонажів є біотичні здібності для підняття духу бійців і деморалізації супротивника. Індикатори гранат, перекати і укриття – в іграх є все, властиве шутер.

Спілкування – важлива складова ставлення оточуючих до Шепард. Кожна репліка робить членів команди більш лояльними чи викликає підозри.

У третій частині зникли важкі гармати з арсеналу, зате кількість стерпного зброї став необмеженим, а граничний рівень збільшився вдвічі, до 60-го.

Багатокористувацький режим являє собою битви 1-4 людей з хвилями ворогів в стилі tower defense.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Кадр з Mass Effect

Серія Dragon Age

Чергове творіння BioWare про часи, аналогічних альтернативного Середньовіччя.

Материк, розділений на міста і держави, населяє безліч рас, більш або менш схильних до певної діяльності, якостям, по-різному які володіють мистецтвами і віддають перевагу кожна власні засоби ведення бою.

На материку настав час Мору. В цей раз в Епоху Дракона з пекла почали з’являтися орди нежіті, і тільки Сірі Варти можуть їх заспокоїти.

А адже багато держав нині воюють, їх не тільки примирити, але і об’єднати доведеться.

На вибір класично доступно чотири раси і три спеціалізації: воїн, маг і волоцюга. Персонажі кожної з них відрізняються бонусами і володіють поліпшеними навичками певних спеціалізацій.

Якщо в першій частині спеціалізації можна об’єднувати, то в інших маг не може замінювати посох мечем, а воїн не візьме два одноручника з-за відсутності необхідних навичок в гілках спеціалізації.

Бійки і переміщення здійснюються в поодинці або загоном до 4-х чоловік.

Напарники відпрацьовують свою роль автоматично, але їм можна в будь-який момент віддавати команди, що розширює тактичні можливості гри.

У третій частині під час битви здоров’я і енергія не відновлюються.

Від гри до гри підвищується площа й різноманітність локацій, і щільність подій на них, і їх інтерактивність. Спілкування робить чималий внесок у відносини з оточуючими.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Геймплей в Dragon Age Inquisition

Серія The Witcher

Сеттінг серії взято з романів Анджея Сапковського, а його вдале втілення зробило останню заключну частину одного з кращих комп’ютерних ігор в історії.

Сюжетна лінія, особливо кінцівка і сам світ сильно залежать від рішень і дій Геральта – мисливця на монстрів, володіє неймовірними здібностями, бойовими і магічні навички.

Гра пропонує класичну ігрову механіку з торгівлею, крафтом, алхімією, психічними скиллами, кузнечеством, прокачуванням…

Герой постійно мандрує, обзаводиться новими знайомствами, виконує замовлення, знаходить зброю, креслення унікальних речей, розвивається, змінює світ і робить неймовірну кількість інших дій, перелік яких, особливо для Wild Hunt буде надмірно довгим.

На відміну від першої частини, 2-я і заключна дарують геймеру досконалу свободу абсолютно у всьому.

Геральт володіє парою мечів:

  • сталевий – для бійок з людьми і звірами;
  • срібний – для умертвіння нежиті.

У виживанні, виконання замовлень та просуванні по сюжету відьмак допомагають еліксири, настоянки і витяжки.

Нескладні замовляння не раз врятує йому життя, захистивши від утрати, відштовхнувши ворога, або подействовав на його розум, уповільнивши, підпалюючи або супротивника.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Кадр із The Wither III

Серія Готика

Безіменний герой без минулого змушений протистояти Спить, драконам і оркам в трьох частинах серії.

Персонаж може приєднатися до будь-якої фракції, отримавши певні привілеї і пішовши по своєму шляху розвитку, хоча магу користуватися мечами, а бійцеві влучно стріляти з арбалета не заборонено.

За виконання квестів і вбивства нараховуються очки досвіду. По досягненні нового рівня з’являються окуляри навчання, які витрачаються на прокачування вміння майстра.

Читання деяких книг і скрижалей (у 2-ї частини) також підвищують навички. Рідкісні трави, благання біля вівтаря, еліксири і ексклюзивні речі теж поліпшують скіли.

У третій частині є репутація – ставлення міст і таборів до Безіменного.

З навичок герой може удосконалювати бойові, магічні, злодійські і спеціальні (ковальські, мисливські, алхімія).

Перші частини поділені на розділи, що закінчуються виконанням ключових квестів. Багато представників фауни і флори – унікальні для цього ігрового світу.

Більшість зустрічається у всіх частинах, як і основні персонажі.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Скріншот з Gothic 3

Читайте також:

Кращі ігри про виживання — ТОП-10

Кращі ігри про зомбі — ТОП-10

ТОП-10 — Кращі ігри гонки для ПК у 2017 році

Серія Deus Ex

Представник рольової гри в стилі кібер-панк з проробленою шутер складової елементами і стелса.

Шляхів виконання місії в будь Deus Ex кілька: від безшумного переміщення по локації до кривавої перестрілки.

Навички, що дають перевагу над противником, герой отримує за рахунок імплантатів, впроваджених в тіло.

Спочатку вони неактивні, для запуску вимагають спеціальні програмні комплекси: для активації – пара, для прокачування вміння – один.

Вони продаються і заховані в засіках кожній локації.

Без активації імплантатів герой буде людиною, що не володіють титановим щитом і модулем «Тесла», і єдиним порятунком буде звичне зброю і розумне використання укриттів.

Доступні модифікатори можна активізувати всі разом, щоб не перевантажити енергетичний контур бійця.

З-з імплантатів суспільство розкололося надвоє: одні проти втручання у створені творцем тіла, інші тягнуть велике майбутнє генної інженерії і трансгуманизму.

Яким би не був шлях виконання завдання, він ніяк не вплине на кінцівку історії будь-якої з чотирьох ігор.

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Кадр з Deus Ex

Список кращих РПГ можуть завершити серія Risen, створена з-розробником Готики, і ізометричні ролевки Sacred 2, Titan Quest і Neverwinter Nights.