Цю клавіатуру можна (і потрібно!) кастомизировать. Огляд razer huntsman v2 tkl

17

Сьогодні на огляді razer huntsman v2 tkl — механічна ігрова клавіатура, що є одночасно оновленням оригінальної моделі і подальшим розвитком всієї лінійки huntsman v2. За абревіатурою tkl приховано tenkeyless, що говорить про відсутність цифрового блоку. Це один з варіантів, всього razer робить ставку на чотири формати.

 • повнорозмірні забезпечені повним набором з 104 клавіш, включаючи окремий цифровий блок. Головним недоліком такого рішення є масивність корпусу.
 • tenkeyless або tkl — повноцінні клавіатури без цифрового блоку з 87 клавіш. В іншому розкладка стандартна. Відсутність десятка клавіш робить корпус набагато компактніше для збереження корисного простору столу.
 • mini 65% – власна знахідка razer, кількість клавіш зменшено до 67. Розміри і відстані між ковпачками збережені, проте компонування щільна. Все це дозволило сильніше зменшити габарити.
 • mini 60% відрізняється ще меншою шириною, досягнутою за рахунок позбавлення від стрілок і пари інших клавіш. Підсумкова кількість дорівнює 61.

Крім іншого мені вдалося познайомитися з комплектом для кастомізації. По-різному оформлені змінні ковпачки, незвичайні кабелі-razer пропонує змінити вигляд клавіатури на свій смак.

Зовнішній вигляд і зручність

У дизайні новинки простежуються риси, властиві серії huntsman v2. Металева лицьова панель, мінімальне обрамлення, прямі рубані форми і повна відсутність мазких глянцевих деталей.

До переваг конкретної версії huntsman v2 tkl можна віднести компактність: клавіатура не тільки менше по довжині і ширині, але і помітно тонше. Як наслідок, місця для чогось, крім клавіш, на корпусі не знайшлося, навіть індикаторів немає-відволікатися нема на що.

Незважаючи на і без того комфортну висоту, новинка укомплектована долонним упором. М’яка панель обшита кожзамом і приставляється до клавіатури без магнітної фіксації. Це дає можливість розташувати її на свій смак-трохи далі або лівіше.

Мені дуже подобаються двоступеневі ніжки razer, що дають можливість підняти клавіатуру на 6 або 9 градусів. Велика кількість прогумованих накладок виключає прослизання по столу. Задня сторона і торці зроблені з жорсткого пластику у вигляді ванночки.

Перемикачі і продуктивність

Розкладка без цифрового блоку складається з 87 клавіш і відповідає іншим моделям razer. У числі особливостей: одноповерховий enter, великі клавіші-модифікатори і контекстне меню праворуч від пробілу. Розташування клавіш без сюрпризів і сприяє швидкому звикання для сліпого набору. Під час гри допоможе блокування клавіші windows і системних поєднань.

При натисканні fn підсвічування всіх клавіш, крім гарячих, гасне. За допомогою поєднань можна регулювати гучність (f1-f3), управляти відтворенням (f5-f7), записувати макроси (f9), включати ігровий режим (f10) і міняти яскравість підсвічування (f11-f12). Причому, після активації ігрового режиму f10 буде світитися білим, всупереч обраному ефекту. Те ж саме відбувається з caps lock і scroll lock.

Серія huntsman v2 відрізняється фірмовими оптичними перемикачами razer з поперечними стабілізаторами на кожній клавіші. У моєму випадку використаний тактильний варіант зі зворотним зв’язком і фіолетовими прапорцями. Точка клацання відповідає точці спрацьовування і досягається через 1,5 мм.після — ще 2 мм вільного підпружиненого ходу і швидке повернення у вихідну точку після відпускання. Для спрацьовування необхідно зусилля, еквівалентне 45 грамам, до кінця ходу воно досягає 70 грамів. Клацання не особливо гучний і не дратівливий, звук від зіткнення ковпачка об обмежувач глухий-це заслуга спеціального протишумного матеріалу, прокладеного за лицьовою панеллю.

Особливість оптичної технології в заміні контакту з згинається платівкою на безконтактний датчик, який реєструє інфрачервоний промінь. У піднятому стані потік світла переривається штифтом, а після натискання моментально потрапляє на сенсор, ініціюючи реєстрацію спрацьовування. Затримка, що відводиться на брязкіт контактів у звичайній механіці, повністю відсутня. Ще один позитивний ефект-зросла надійність, проте razer не розкриває точний ресурс.

Світлодіод підсвічування знаходиться у верхній частині ковпачка і просвічує тільки латиницю. Кирилиця і додаткові символи нанесені сірою світловідбиваючою фарбою і помітно виділяються. Це вроджена проблема всіх cherry-подібних світчів, до яких відносяться і перемикачі razer.

Друга річ, успадкована від cherry, це конструкція стабілізаторів. Металева тяга захована за передньою панеллю, щоб об’єднати краї довгих клавіш. Рішення у всіх сенсах вдале, брязкає звуку немає.

Підключення

Клавіатура з’єднується проводом через повнорозмірний usb. Штатний провід вставляється в usb-c щільно і по напрямних, щоб виключити розхитування роз’єму.

Штатний 2-метровий кабель захований в плетене обплетення і оснащений незнімної багаторазової стяжкою.

Перед нами одна з перших моделей зі збільшеною до 8000 гц частотою опитування. Це, укупі з відсутністю затримки на брязкіт контактів в перемикачах, дозволяє знизити час відгуку до небувалих 0,2 мс. Іншими словами, будь-яке натискання блискавично відправляється в комп’ютер, даючи невелику перевагу перед іншими гравцями.

Утиліта razer synapse

Програмне забезпечення razer виділяється вдалим інтерфейсом, хорошою оптимізацією і безпомилковою русифікацією. Всі налаштування поділені на 2 вкладки. На першій можна перепризначити всі клавіші, крім windows і fn, а також додати поєднання hypershift, що працюють через fn. Всі налаштування зберігаються в пам’яті клавіатури, розрахованої на чотири профілі. Їх можна призначити на запуск додатків.

Тут же змінюється частота опитування від 125 гц і змінюється режим введення — для друку або для гри. У першому випадку між спрацьовуваннями буде додана невелика затримка для боротьби з випадковими натисканнями.

Світіння повністю контролюється через утиліту razer synapse, в наявності повний набір ефектів, яскравість регулюється з кроком 1%. Мені подобається можливість відключати підсвічування разом з дисплеєм і по тайм-ауту.

У chroma studio можна тонко налаштувати світіння кожної клавіші і секторів бічного підсвічування для всієї підключеної периферії razer. У відео chroma studio розібрана на прикладі повнорозмірної моделі huntsman v2 analog.

Набір для кастомізації razer

Одночасна примха і проблема геймерських механічних клавіатур в практично ідентичному дизайні — чорний корпус і чорні ковпачки давно набридли. У кращому випадку бувають незвичайні вигини або додаткові зони підсвічування. Однак razer знайшли спосіб урізноманітнити зовнішній вигляд кольоровими ковпачками. Також набір кастомізації може включати незвичайний кабель і долонний упор, якщо його немає в основній поставці. До мене приїхав повний комплект у величезній коробці.

Поекспериментувати із зовнішнім виглядом можна на офіційному сайті razer.

Стандартні ковпачки бувають чорними, білими, зеленими і ніжно-рожевими. Останні два варіанти підходять під периферію razer, пофарбовану в незвичайні кольори. Такі ковпачки не відрізняються від штатних: латиниця просвічується, додаткові символи нанесені фарбою. Тобто, набір зможе замінити затерті клавіші через довгі роки використання.

Я для себе вибрав так звані фантомні ковпачки білого кольору, точно такі ж є і чорні.

Їх фішка в повній скритності: коли відключена підсвічування, виходить ефектна одноколірна плитка. Якщо запалити світлодіоди, вийде шикарне поєднання з чорного корпусу, білих клавіш і яскравих символів. Фантомні ковпачки розсіюють частину світла в сторони, застилаючи весь простір. Додаткові символи нанесені на торець. Єдина проблема всіх додаткових наборів-відсутність кириличних символів.

Різні ковпачки можна комбінувати, щоб виділити деякі групи клавіш. Наприклад, wasd, стрілочки та інші кнопки, задіяні в іграх.

Ковпачки розсортовані в чотири пронумеровані блістери. У першому знаходиться інструмент, клавіші лежать по порядку-це злегка полегшує завдання.

Процес заміни кропіткий і нешвидкий, особисто я угробив одні щипчики, перш ніж навчився робити це акуратно. Набори сумісні з усіма можливими варіантами розкладок і включають 120 ковпачків, тоді як максимальна кількість клавіш 104 або 105: десь enter двоповерховий, десь ctrl довший і так далі. Не варто бентежитися зайвих деталей після заміни, це нормально.

ОсобливоСкладно даються довгі клавіші зі стабілізаторами. Їх доводиться знімати в кілька заходів, а після також ретельно надягати новий ковпачок. У комплекті йде набір металевих тяг, для їх заміни доведеться відкрутити лицьову панель. Не думаю, що в цьому є необхідність, зламати штатні стабілізатори нереально.

Фінальним штрихом став білий провід зі згорнутим в спіраль сегментом. Таким чином вирішується питання надмірного навантаження на порт. Нештатний штекер без проблем поміщається в втоплений роз’єм, але не чіпляється за напрямні — це не можна вважати проблемою. Кабель є частиною іншого комплекту зі стандартними ковпачками білого кольору.

У наборі є і долонні упори. Варіант для tkl-клавіатур точно відповідає по ширині razer huntsman v2 tkl. Такий можна купити при необхідності поміняти комплектний.

Відгук через два тижні використання

Головним нововведенням razer huntsman v2 tkl є збільшена до 8000 гц частота опитування. Тепер підключення точно відповідає можливостям оптичних перемикачів. Це ще один важливий етап розвитку флагманських клавіатур компанії. В іншому клавіатура повністю відповідає очікуванням від razer і з досвіду використання, і за якістю. Недолік один, додаткові символи і кирилиця, нанесені фарбою.

Окремо похвалю набір для кастомізації. Можливість змінити колір ковпачків і отримати якість оригінальних деталей радує. Любителям стилю сподобаються фантомні перемикачі, на яких непомітна гравірування з відключеною підсвічуванням. Долонні упори і кольорові кабелі доповнюють картину. Аксесуари стануть в нагоді не тільки для кастомізації, але і допоможуть повернути охайність клавіатури через довгі роки.

плюси:

 • мінімалістичний дизайн huntsman v2;
 • тактильні оптичні перемикачі;
 • добре зібраний корпус з металевою лицьовою панеллю;
 • рекордна частота опитування 8000 гц;
 • ковпачки з двошарового зносостійкого пластику;
 • змінні ковпачки;
 • двоступенева регулювання висоти;
 • знімний кабель usb-c;
 • комплектний долонний упор.

мінуси:

 • вторинні піктограми і кирилиця не просвічуються.

може не сподобатися: