Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

439

Різні сервіси зберігання інформації вже досить давно користуються величезною популярністю у користувачів з усього світу.

І це зовсім не дивно, адже такі сервіси надзвичайно зручні.

Вони дозволяють не використовувати фізичну пам’ять, яка є на комп’ютері, телефоні, планшеті, флешці або будь-якому іншому носії інформації, а завантажувати на такі ось сховища.

Їх, до речі, ще називають хмарними.

Така назва обумовлена тим, що користувач, маючи логін і пароль, може користуватися даними з сховищ на всіх своїх пристроях.

Ця можливість сильно виручає всіх, у кого постійно не вистачає пам’яті, а розширити її неможливо.

Крім того, ці сховища можуть заходити одразу декілька користувачів.

А це означає, що тепер людині не потрібно скидати інформацію на флешку і йти з нею до свого друга, щоб скинути йому необхідні файли.

Тепер достатньо завантажити на сервіс зберігання інформації і просто скинути другу посилання на визначений файл.

Серед таких сервісів є ті, які мають дуже великий функціонал.

Деякі з них встановлюються на комп’ютер і дають користувачеві можливість користуватися сховищем як звичайним жорстким диском.

Це означає, що він буде бачити такі папки, які він бачить зазвичай, але вся інформація буде знаходитися не на жорсткому диску, а на «хмарі» (на віддаленому сервері).

Але є і такі сервіси, які являють собою простий сайт, куди можна завантажити файл і отримати посилання, без всяких викачуваних файлів і папок на комп’ютері.

Перші називаються хмарними сховищами, а другі – файлообмінниками.

Переваги використання

Отже, будь-який сервіс зберігання інформації дає можливість зберігати всю інформацію на жорсткому диску або на якому-небудь знімному носії, а на далекому сервері.

Переваги такого підходу цілком очевидні і полягають у наступному:

 • Якщо це хмарні сховища, користувач зможе дуже зручно і швидко користуватися всіма файлами. На малюнку №1 можемо бачити приклад використовуватися хмари від mail.ru. У кожній папці з правого боку з’являється відповідний напис (виділена червоним кольором).
  Натиснувши на неї, ми потрапляємо в папку з файлами. Виглядає вона так само, як і будь-яка інша папка. І редагувати всю інформацію можна точно так само. Але, як ми зрозуміли, все це знаходиться на сервері, в даному випадку, від mail.ru.
Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№1. Хмара від mail.ru на комп’ютері

 • Доступ до файлів може здійснюватися з різних пристроїв різними користувачами, у яких є доступ. Це вже відноситься до обох видів сховищ.
 • У випадку з хмарою редагування інформації на одному пристрої буде однаково відображатися на всіх інших, які мають доступ.
 • Інформація завантажується на сервер дуже швидко.
 • Не займається пам’ять на всіх ваших пристроях. Відповідно, інформація не засмічує пам’ять і не уповільнює роботу пристроїв (зазвичай, коли файлів накопичується занадто багато, це сильно уповільнює роботу комп’ютерів і гаджетів в принципі).

Зрозуміло, за такі послуги потрібно платити. Власне, це і є головна характеристика сервісів зберігання інформації.

Друга за значимістю – обсяг виділюваної пам’яті, тобто те, скільки ви можете завантажити інформації.

Далі ми розглянемо рейтинг найпопулярніших сервісів зберігання інформації, на думку користувачів.

Для складання рейтингів використовувалися різні пости на форумах і в соціальних мережах.

Можливо, цей рейтинг не буде співпадати з тим, що пишуть на сайтах в інших статтях, але тут береться до уваги, в першу чергу, думку користувачів.

У випадку ж зі статтями в інтернеті роль відіграє також реклама.

Всі такі сервіси ми розділимо на дві категорії – файлообмінники і хмарні сховища.

Рейтинг «хмар»

Отже, хмари є такими сервісами зберігання інформації, що дозволяють мати доступ до файлів на сервері точно таким же чином, як це відбувається зі звичайними папками на комп’ютері.

Для цього необхідно лише завантажити інсталяційний файл відповідного сховища.

Згідно різним думкам користувачів, які вдалося зібрати в інтернеті, найкращими такими сховищами є Google Drive, Dropbox і Cloud mail.ru.

Розглянемо їх основні особливості.

№1. Dropbox

Взагалі, Dropbox просто-напросто є найпопулярнішим хмарним сховищем у світі. А все тому, що цей сервіс – один з перших подібних сайтів.

Можливо, були й інші, але творці Dropbox здорово вклалися в рекламу і тепер пожинають плоди своїх успішних колись дій. Тут безкоштовно доступно всього лише 2 Гб (на Google Drive – 15 Гб).

Після використання цих двох Гб (а це зазвичай відбувається дуже швидко) доведеться доплатити 100 доларів за 1 Тб. При цьому ця оплата буде діяти всього рік.

Після його закінчення доведеться знову заплатити.

Чесно сказати, і функціонал у Dropbox цілком стандартний. Потрібно завантажити інсталяційний файл, встановити собі на комп’ютер програму і побачити на комп’ютері папку Dropbox.

Після кожного оновлення в цій папці буде відбуватися синхронізація з тим, що зберігається на сервері. Сам інтерфейс Dropbox виглядає так, як показано на малюнку №2.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№2. Інтерфейс Dropbox

Загалом, Dropbox залишається таким же популярним банально тому, що більшість користувачів просто не знають про існування інших набагато більш функціональних сховищ.

№2. Google Drive

Google Drive або просто Google Диск дуже популярний серед корпоративних клієнтів. Також він досить популярний серед тих, кому такий сервіс потрібен для роботи.

Приміром, часто фрілансери складають звіти про виконану роботу саме за допомогою Drive.

Величезне його перевага в тому, що зі всіма файлами можна працювати без жодних завантажень і установок – все відбувається в режимі онлайн.

Алгоритм роботи з Google Drive виглядає наступним чином:

 • Заходимо в Гугл. Натискаємо на іконку додаткових функцій (виділена червоним кольором на малюнку №3). У меню вибираємо «Диск» (виділено зеленим кольором)
Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№3. Google.ru і меню додаткових функцій

 • У меню диска відразу доступні всі основні дії. Так можна перейти в папку з файлами, які користувач створив раніше. Відбувається це за допомогою натискання на кнопку «Мій диск» (виділена червоним на малюнку №4).
  Також можна перейти до доступні користувачеві файли (виділена зеленим). А можна і створити новий файл за допомогою кнопки «Створити» (виділено синім). Спробуємо зробити останнє – натискаємо на кнопку «Створити».
Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№4. Основне меню Google Drive

 • Після цього ми побачимо меню, де будуть доступні можливі варіанти (показано на малюнку №5). Тут кожен вид файлу відповідає основного пакету Microsoft Word. Наприклад, пункт «Google Таблиці» — це той же самий Excel.
  При його відкритті ми побачимо практично таке ж вікно, як і в програмі Excel (показано на малюнку №6).
Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№5. Меню варіантів створення документа в Google Drive

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№6. Вікно програми «Google Таблиці»

Тільки в даному випадку з однією і тією ж таблицею (або будь-яким іншим документом) можуть одночасно працювати два і більше користувачів.

При цьому всі будуть в режимі онлайн бачити зміни в документі, які вони роблять.

Зверніть увагу! Насправді, аналогів Google Drive в цьому відношенні просто немає. В інших хмарних сховищах користувачі не зможуть бачити зміни, які відбуваються прямо зараз. Загалом, дуже і дуже функціональний сервіс!

№3. OneDrive

Цілком стандартне хмарне сховище від Microsoft.

Найчастіше встановлюється за замовчуванням на операційні системи Windows на комп’ютерах і Android, Windows Phone, iOS на телефонах.

Основні характеристики даного сервісу зберігання інформації такі:

 • максимальний обсяг інформації, яку можна безкоштовно зберігати на OneDrive, становить 5 Гб;
 • для тих, хто має право на безкоштовне оновлення і користувачів Windows 8 виділяється по 25 Гб, а ті, хто користується Office 365 – зовсім 1 Тб;
 • доступна версія для бізнесу;
 • для кожної папки можна визначити те, чи буде вона доступна для всіх, не доступна нікому чи буде якесь проміжне значення між цими кордонами;
 • підтримка Office Online (це означає, що користувач зможе використовувати офісний пакет в онлайн режимі подібно до того, як це відбувається в Google Drive, правда, тут ця можливість розроблена дещо гірше).
Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№7. Інтерфейс OneDrive

OneDrive підтримує величезну кількість форматів і про це багато пишуть на офіційному сайті даного продукту.

Хоча, таким гідністю може похвалитися будь-який інший сервіс зберігання інформації.

У будь-якому випадку, головне, що привертає увагу клієнта, це вартість обслуговування. Як говорилося вище, безкоштовно можна зберігати лише 5 Гб.

Пакет «Базовий» на 50 Гб коштує всього 72 рубля на місяць.

Пакет, який передбачаємо використання Office 365 на 1 Тб коштує 269 рублів в місяць.

№4. iCloud

iCloud є одним із субпродуктів компанії Apple. У 2011 році він вийшов як заміна MobileMe. Для використання потрібно мати Apple ID, тобто бути користувачем яблучних продуктів.

Придбати такий можна шляхом реєстрації та купівлі чого-небудь в iTunes Store.

Працює iCloud на операційних системах Windows, OS X і iOS. iCloud не є традиційним хмарним сховищем, яке являє собою лише місце для зберігання даних.

Це великий користувальницький пакет, в який входить календар, список контактів, замітки, нагадування, додаток для пошуку iPhone і багато іншого.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№8. iCloud

В принципі, для користувачів телефонів або будь-яких інших пристроїв не від Apple, iCloud не представляє абсолютно ніякого інтересу.

Але для щасливих володарів яблучної продукції це дуже корисний продукт.

І головне достоїнство iCloud полягає в тому, що у випадку втрати телефону за допомогою цього сервісу можна якщо не впізнати його місцезнаходження, то відновити всі особисті дані.

Для користувачів Apple безкоштовно виділяється 5 Гб.

Ціни на різні тарифні плани для різних країн. Приміром, у Росії 50 Гб коштує 59 рублів на місяць, 200 Гб – 149 рублів і 1 Тб – 599 одиниць національної валюти.

№5. Яндекс.Диск

Взагалі, Яндекс сам по собі є одним з найбільш популярних ресурсів рунета. Ось і місцевий файлообмінник теж давно здобув популярність серед користувачів.

Але і сам сайт дуже зручний у використанні і простий.

Ним може скористатися будь-яка людина з реєстрацією в системі Яндекса. Переваги Яндекс.Диска в тому, що завантаження файлів відбувається дуже швидко.

Взагалі, цей сервіс є повноцінним хмарою і дає 20 Гб безкоштовного обсягу, але якось так історично склалося, що користувачі використовують його як звичайний файлообмінник.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№9. Інтерфейс Яндекс.Диска

№6. Cloud mail.ru

Хмара від mail.ru за своїм функціоналом таке ж, як і такий популярний зараз Dropbox. Але кожному зареєструвався користувачеві відразу ж дається в розпорядження 50 Гб інформації (!).

Цікаво, що спочатку всім взагалі давали по 100 Гб.

Завдяки такому підходу «Хмара mail.ru» просто «розкручується». Але чому б нам, простим користувачам, не скористатися цим?

Тим більше що швидкість синхронізації з сервером не менше, ніж у Dropbox, так і весь функціонал такий же.

Хіба що зовнішній вигляд трохи відрізняється. До речі, тут 1 Тб коштує всього 5000 рублів, що трохи більше ніж на 1500 рублів менше, ніж у Dropbox. Можна взяти 100 Гб за 1000 рублів.

Та й 25 безкоштовних Гб вже роблять свою справу! Як кажуть, навіщо платити більше?

З таким розвитком подій можна очікувати, що вже в найближчому майбутньому Cloud mail.ru просто «задавить» хвалений Dropbox.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№10. Cloud mail.ru

До речі, на малюнку №1 показано саме «Хмара mail.ru». При установці програми Dropbox на комп’ютер все виглядатиме так само.

№7. MEGA

MEGA є одним з кращих хмарних сховищ на сьогоднішній день. Тут безкоштовно надається 50 Гб (!). При цьому ця «хмара» відрізняється високим ступенем захисту.

Створено воно було Кімом Доткомом, який свого часу створив файлообмінник MegaUpload.

Його закрили влади США. Після цього Кім почав працювати над створенням дійсно якісного хмарного багатофункціонального сховища.

І йому вдалося зробити одну з найбільш захищених сховищ на сьогоднішній день.

Зловмисники мають дійсно мало шансів зламати той чи інший обліковий запис. Проблема в тому, що далеко не всі знають про існування такого чудового продукту.

Але якщо ви обираєте, яким «хмарою» користуватися, обов’язково зверніть увагу на MEGA.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№11. MEGA

Що стосується цін, то 20 Гб тут коштує 4,99 євро в місяць (приблизно 375 рублів), 500 Гб можна купити за 9,99 євро, 2 Тб – 19,99 євро, 4 Тб – 29,99 євро.

До речі, в інтернеті не так просто знайти посилання на це сховище. Ось вона – mega.nz.

У відео В кінці статті можна бачити докладну інструкцію по використанню хмари від mail.ru. Використання інших подібних сховищ відбувається практично так само.

А тепер перейдемо до точно такого ж рейтингу, в якому будуть фігурувати вже не хмарні сховища, а файлообмінники.

Рейтинг файлообмінників

Як говорилося вище, файлообмінники являють собою прості сайти, які дають можливість завантажити якийсь файл і отримати посилання на нього.

Це посилання потім можна буде передати одному або іншій людині, який завантажить собі завантажили файл.

Так ось, на думку користувачів, рейтинг кращих файлообмінників виглядає наступним чином:

№1. Depositfiles

В першу чергу слід згадати одну важливу деталь, яка полягає в тому, що на файлообмінниках можна добре заробити.

Все дуже просто – якщо твій файл скачують, ти отримуєш за це гроші, приміром, 10 доларів за кожні 1000 скачувань.

Depositfiles є одним із самих популярних файлообмінників в цьому відношенні. Сервіс платить своїм клієнтам більше за інших.

Не дарма на різних сайтах ми бачимо файли, завантажені саме на Depositfiles.

Правда, тим, хто не заробляє, а просто завантажує інформацію, від цього тільки гірше.

Адже поки вони завантажать, доведеться переглянути купу реклами, відмовитися від vip-gold-, super-, mega-акаунтів і просто почекати 60 секунд.

В іншому ж все відбувається дуже просто. Виглядає сайт depositfiles.com так, як показано на малюнку №9.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№12. Інтерфейс сайту depositfiles.com

№2. Turbobit.net

Ще один файлообмінник, який надає величезну кількість реклами при скачуванні і добре платить тим, хто завантажує на нього свої файли.

Turbobit.net зручний, в першу чергу, тим, хто завантажує туди свої файли.

Його перевага в простому інтерфейсі. Але як говорилося вище, тим, хто викачує що-то, теж доведеться вислухати пропозиції про платні акаунти і переглянути рекламні матеріали.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№13. Turbobit.net

№3. Ex.ua

Чимало труднощів пережив цей український файлообмінник. Можливо, саме завдяки цьому він і став настільки популярним.

З іншого боку, ex.ua являє собою повноцінний сайт з фільмами, книгами та іграми – кожен зможе знайти собі те, що йому потрібно.

При завантаженні можна вказати, чи буде завантажувана інформація доступною для всіх інших або тільки для тих, у кого є посилання.

При цьому кожен файл можна попередньо переглянути перед скачуванням, навіть фільм.

Все можна завантажити через торрент, що також важливо.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№14. Сайт Ex.ua

№4. Zalil.su

Далеко не всім відомий, зате дуже простий і ефективний файлообмінник. Ті користувачі, хто знає про його існування, ніколи в житті не будуть користуватися іншими подібними сайтами.

Тут все дуже просто – зайшов, закачав, отримав посилання, віддав одному.

Потім один отримав посилання, зайшов, скачав, пішов. Немає ніяких непотрібних рекламних матеріалів, перевірок та інших непотрібних речей.

Хмарні сервіси зберігання інформації: Рейтинг користувачів 2018 року

№15. Zalil.su

Тематичне відео:

Топ 9 хмарних сховищ даних

Топ 9 хмарних сховищ даних. Рейтинг хмарних сховищ даних. Сайти хмарних сховищ даних.

Як користуватися хмарою Mail.Ru? Детальна інструкція!

Як працювати з хмарою майл через веб-інтерфейс. Пропоную вам свою детальну відео інструкцію з використання хмарного сховища Mail.Ru.