Реклама на білборді. Розуміємо, що до чого

5-21-2018

У даній статті якраз один з таких питань, надісланих мені на пошту. Питання про доцільність реклами на білбордах. Думаю багатьом відомо, що таке білборд і чим загрожує реклама на ньому. Якщо ж хто не знає – читаємо далі. Рекомендую замовити аренда бигбордов киев

Сьогодні реклама, розміщена на білбордах, стала практично невід’ємною частиною архітектури будь-якого міста. Рекламується все: товари, послуги, бренди, магазини, соціальні програми тощо Постараємося розібратися чи дійсно настільки популярний елемент реклами, здатний виконувати своє безпосереднє призначення – залучення додаткового потоку покупців.

Власне, що являє собою білборд?
Звернемося до економічного словника. Білборд – це окрема конструкція, основне призначення якої – розміщення оголошення рекламного характеру. Один з найпоширеніших форматів рекламного щита – 3*6 метрів.

Зазвичай, реклама на білбордах розміщується вздовж доріг і магістралей масового користування. Її основне завдання привертати увагу водіїв і пасажирів проїжджаючого автомобіля. В цілому при середній міський швидкості автомобіля в 40-60 км/год, то у водія або пасажира є 10-15 секунд, щоб побачити і зрозуміти рекламу, розміщену на білборді. Для найбільшого ефекту за цей час в голові людини повинна сформуватися чітка і зрозуміла картинка, відповідає на два питання – чи потрібно мені це, і де мені його знайти. І ще один маленький нюанс – реклама на цьому білборді повинна бути помічена потенційним покупцем. Якщо оголошення не зачепить – гроші рекламодавець витратив даремно.

Ключові моменти реклами на білбордах
Основне завдання маркетолога, рекламіста і дизайнера полягає в тому, щоб:

реклама на білборді, стала помітною для потенційного клієнта;
оголошення, розміщене на білборді, привертало до себе увагу, іншими словами, просто чіпляло;
побачивши білборд, потенційний покупець зміг для себе відповісти на ключові питання: Про що говорить реклама? Де придбати рекламований об’єкт? І задуматися про необхідність цього придбання.
Буде така реклама ефективна?
Це основне питання, відповідь на який маркетолог повинен знати, перш ніж іти до керівництва стверджувати рекламні витрати. Однак відповідь на нього не так простий і залежить від багатьох факторів:

По-перше, від цілей і завдань, які ми хочемо досягти в результаті розміщення реклами на тому чи іншому білборді. Що нам потрібно отримати в результаті? Ми хочемо збільшити потік відвідувачів в магазин? Чи ми хочемо підвищити впізнаваність і лояльність бренду (мережі магазинів). А може, ми хочемо провести розпродаж неліквідних залишків і звільнити склад. Визначивши ці моменти, маркетолог вже зможе доводити якісь цифри.

По-друге, від транспортного потоку в місці розміщення білборду. Скільки потенційних покупців побачать нашу рекламу? Скільки автомобілів проїжджає протягом дня повз встановленого білборда?

По-третє, ефективність буде залежати від вмісту реклами, розміщеної на білборді. Як писав вище, оголошення має чіпляти і залишитися в пам’яті, або змусити діяти негайно. Для цього необхідно спільна і грамотна робота дизайнера і маркетолога. Як варіант перевірки на цепляемость і запам’ятовуваність реклами можна використовувати сучасні технології обробки відео. Тобто заздалегідь спроектувати сприйняття білборда проїжджаючим автомобілем (як приклад, запис з відеореєстратора вставити картинку з білбордом). Звичайно ідея складне, але з хорошим дизайнером, який вміє працювати також і з відео форматами – дуже реалістична.

По-четверте, вартість розміщення рекламного щита. Іншими словами, оцінка витрат та окупності. Якщо на підприємстві раніше не було досвіду розміщення реклами на білбордах, то можна спробувати оцінити окупність витрат засобами побудови прогнозу продажів.

Прогнозування ефективності реклами на білбордах
Спрощений приклад розрахунку (середні показники, в кожному окремому випадку розрахунки можуть змінюватися):

Потік – 150 автомобілів на день – 5 000 в місяць
Статистика + 60 нових клієнтів в місяць (1,5%)
Середній чек – 1 000 руб. в день
Виручка + 60 000 руб. в місяць Брудна прибуток – 30 000 місяць (за мінусом собівартості товару)
Витрати 15 000 – 20 000 руб. в місяць
Підсумок витрати на рекламу себе окупили і ми отримали нових клієнтів (їх утримання і повторне поява – як само собою зрозуміле, тут просто ідеальний маркетинг). Збільшивши потік (за рахунок зміни місця з великою прохідністю) і кількість нових клієнтів (за рахунок самого оголошення) – можна збільшити і ефективність.

Чи може реклама на білбордах не спрацювати?
Звичайно, може. Тут все залежить від того, який ринок споживачів. Наприклад, у вузькій спеціалізації, коли сегмент покупців дуже маленький або специфічний. Потрібно чітко розуміти, хто ваш клієнт і де він має жити. Також необхідно грамотно опрацювати дизайн оголошення на предмет його помітності.