Як вибрати Саморізи

10-3-2021

Металовироби для профлиста: вибираємо кращі

Припустимо, вам потрібно підібрати кріплення для профлиста, щоб він не заіржавів і не випав після першого ж року використання. Також хочемо вам порекомендувати купити метизи за кращою ціною.. Якими бувають саморізи для профнастилу? як зрозуміти, який саме вам підійде найкраще? як визначити, що вибрані саморізи-якісні? професійні будівельники дають цілком конкретні відповіді на ці питання.

Саморізи по типу

1. У глобальному сенсі саморізи для профнастилу розрізняють за типом матеріалу, в який їх будуть вкручувати. Існують два типи:

Саморізи для профнастилу по дереву. У такого кріплення крок різьблення збільшений в порівнянні з саморізами по металу. Це зроблено для того, щоб кріплення краще тримався в такому відносно пухкому матеріалі як дерево. Краї різьблення “чіпляються” за великий шматок дерева і забезпечують надійне кріплення.

Крім того, у саморізів по дереву буває два види наконечника — гострий і з невеликим свердлом. Цього цілком вистачає, щоб пробити профлист і ввернутися в дерево.

Саморізи для профнастилу по металу. У такого кріплення набагато частіша різьба, оскільки йому потрібно триматися в такому щільному матеріалі як метал. Якщо спробувати ввернути саморіз по металу в дерев’яну поверхню, то часта різьба буде «чіплятися» набагато гірше — він може вилетіти з такого отвору.

До того ж, у саморізів по металу буває тільки один вид наконечника – зі свердлом. І розмір цього свердла куди більше, ніж у самореза по дереву. Це логічно, адже йому треба пробити не тільки профлист, а й металеву підконструкцію, до якої він кріпиться. Бувають і посилені саморізи по металу зі збільшеним свердлом – вони потрібні, щоб пробитися через особливо товстий шар металу (більше 1,2 мм).

Висновок такий: беріть саморіз, який підходить вашої підконструкції. Якщо ви вмонтовуєте профлист на дерев’яну обрешітку, то ваш варіант — гострий саморіз по дереву або його аналог з маленьким свердлом. Якщо вам потрібно встановити профлист на металеві лаги — беріть стандартний саморіз по металу. А якщо металева конструкція дуже товста — вам слід взяти посилений саморіз по металу (зі збільшеним свердлом).

Саморізи за призначенням

Професійні будівельники умовно поділяють кріплення для профлиста на два підвиди:

Для покрівлі та фасадів. Для покрівельних робіт вкрай рекомендують використовувати саморізи з epdm-прокладкою. Вона не дає воді проникнути в отвір, забезпечуючи потрібний рівень герметичності.

 

Для парканів. Тут виконроби можуть зробити деяке послаблення: вони запропонують використовувати саморізи без прокладки, з простою прес-шайбою. Вони дешевше, але не забезпечують належної герметичності — їх використовують для будівель, де вона не сильно і потрібна.

 

Як вибрати хороший?

Професійні монтажники, спираючись на свій досвід, виділили кілька головних критеріїв, за якими можна вибрати якісний і відповідний кріплення для профлиста.

Маркування. Уважно подивіться на капелюшок самореза: великі виробники ставлять на ній своє клеймо, позначаючи ті чи інші характеристики. Якщо клейма немає, то до якості такого самореза можуть виникнути питання.

Цинковий шар. Без спеціальної лабораторії ви ніяк не зможете перевірити товщину оцинковки. Але сумлінні виробники вказують цей параметр на упаковці з саморізами. Товщина цинку не повинна бути менше 12 мкм. В іншому випадку вже через два-три роки такий виріб може заіржавіти.

Якість прокладки. Уважно огляньте прокладку самореза для профлиста: її товщина повинна бути не менше 2 мм, а при натисканні вона повинна пружинити. Крім того, прокладку повинні робити не зі звичайної гуми (вона швидко псується), а з epdm — етилен-пропілен-дієн-каучуку. Це можна перевірити на місці: гумова прокладка буде твердіше, а epdm-м’яка і трохи більш спінена. Epdm-прокладка самовулканізіруется при вкручуванні, одночасно захищаючи від вологи і зберігаючи еластичність.

Забарвлення прокладки. Капелюшок і прокладку самореза покривають спеціальними фарбувальними складами (нерідко з полімерами). Перевірити якість цього покриття досить легко. Будівельники користуються таким лайфхаком: знімають прокладку і стискають її пасатижами. Якщо фарба пішла тріщинами, то не варто вибирати такий матеріал. А якщо залишилася як раніше — це якісний фарбований саморіз для профлиста.

Вибір довжини. Щоб правильно підібрати довжину самореза для профлиста, потрібно взяти товщину всіх скріплюються конструкцій і додати 3 мм. Але пам’ятайте, що якщо ви користуєтеся саморізами з epdm-прокладкою, то розмір шайби і ущільнювача не вказується в маркуванні, а це «з’їдає» ще приблизно 3-4 мм. Так, реальна довжина самореза 5,5х19 складе не 19 мм, а приблизно 16 мм.

Види головок. Саморізи для профнастилу можуть бути з різними капелюшками: плоскими, сферичними і навіть нестандартними циліндричними. Але більше за інших поширені шестигранні циліндричні. Вони-найзручніші, оскільки їх найлегше ввернути за допомогою електричного інструменту. За словами будівельників, щоб вкрутити шестигранний циліндричний саморіз, потрібно докласти приблизно в півтора рази менше сил, ніж при вкручуванні шліцьового.

Підсумок

Зазначені поради-не звід чітких правил, а лише поради досвідчених будівельників, які допоможуть вам вибрати якісні саморізи для профнастилу. Тут все просто: визначтеся для якої мети вам потрібен кріплення, перевірте наявність маркування, подивіться на товщину цинкового покриття, перевірте якість прокладки на тестовому саморізі, визначитеся з відповідною довжиною і зручною головкою.

Готово-ви тільки що підібрали відмінний кріплення!