Як вибрати ноутбук

11-12-2021

Правильний ноутбук hp бу на сайті виконує всі побажання користувача, від інтернет-серфінгу до відеомонтажу. Для цього необхідно знати, яке обладнання можна придбати в рамках вашого бюджету. Ми розклали все по поличках.

(відкриється в новому вікні) у той час як пропозиція планшетів залишається обмеженим, ситуація з лептопами виглядає хаотичною. Покупцям надається вибір із сотень моделей різних розмірів, які, крім того, випускаються в незліченних конфігураціях. Наш гід прокладе шлях в цих» джунглях ” моделей і пояснить, на які компоненти слід звернути увагу в специфікаціях ноутбуків.

Основні характеристики

1. Діагональ

В даний час доступні ноутбуки з діагоналлю дисплея від 10 дюймів (25,4 см) до 17 дюймів (43,2 см). Моделі з діагоналлю до 12 дюймів можуть бути об’єднані під загальною назвою «субноутбуки», вони розраховані на мобільне використання і тривалий час роботи. Подібні пристрої існують майже у всіх цінових категоріях, їх вартість (включаючи операційну систему) починається від 20 000 рублів.

Досить популярні кілька років тому нетбуки (asus eeepc) були повністю витіснені так званими «хромбуками», орієнтованими на роботу з хмарними сервісами. Вони поставляються з операційною системою google chrome і, як правило, мають значний обсяг пам’яті (від 16 гбайт).

«хромбуки”: пристрої для хмарних сервісів

«хромбуки ” поставляються з операційною системою chrome os, розробленою компанією google. Ця ос являє собою браузер chrome з підтримкою додатків і можливістю розширення.

Google-король: при роботі на» хромбуці ” майже все засноване на додатках google; такі програми, як microsoft office або photoshop, не вийде використовувати без хитрощів. Це також пов’язано зі слабким обладнанням: більшість “хромбуків” працюють на базі процесорів pentium або celeron. Пристрої, пропоновані acer, hp, asus і lenovo, доступні за ціною від 18 000 руб.оскільки «хромбуки» в більшості випадків отримують доступ до даних через хмарні сервіси, обсяг власного накопичувача у них невеликий. Пристрої компактні і, як правило, відрізняються тривалим часом автономної роботи.

Їх протилежністю є класичні ноутбуки з діагоналлю від 15,6 дюйма, які відрізняються великими дисплеями і великою кількістю інтерфейсів. Між ними розташовуються ноутбуки з діагоналями 13,3 і 14 дюймів, які часто являють собою розумне поєднання мобільності, продуктивності та обладнання.

17-дюймові моделі часто виступають в якості заміни настільним системам і нерідко засновані на елементній базі для «великих» комп’ютерів. В першу чергу з подібною діагоналлю поставляються ігрові ноутбуки-прибутковий нішевий ринок, який охоче обслуговують виробники.

2. Процесор і озу

Зрозуміло, фактична продуктивність cpu залежить від його типу. Так, в назві моделей процесорів ноутбуків середнього класу зазвичай присутній суфікс “u”, що вказує на їх відносну енергоефективність (15 вт). Їм протилежні чіпи з позначенням ” hq ” (45 вт), які в першу чергу орієнтовані на підвищену продуктивність і характеризуються високими тактовими частотами (турборежим). У процесорах core i3 виробник відмовився від підтримки турборежиму.

Іншим варіантом є процесори intel з позначенням “y”, яким потрібно для роботи всього 5 вт; вони є виключно економічними. Тут також доступний турборежим, в якому досить низька базова тактова частота значно збільшується при повному навантаженні. Вони часто застосовуються в ноутбуках, в яких зроблений акцент на мобільність.

Виробники чітко поділяють пристрої за обсягом оперативної пам’яті: ноутбуки вартістю менше 40 000 рублів, як правило, оснащені 4 гбайт озу, дорожчі — 8 гбайт і більше. Однак якщо після покупки ви зрозумієте, що встановленого обсягу пам’яті вам не вистачає, в більшості випадків його можна збільшити самостійно.

Швидкість оперативної пам’яті може впливати на продуктивність, особливо при відеомонтажі або в іграх. Єдина проблема: практично неможливо дізнатися, який тип оперативної пам’яті використовує виробник. Те ж саме відноситься і до інформації про те, працює пам’ять в одноканальному режимі або більш швидкому двоканальному, при якому повинно бути встановлено не менше двох модулів озп. Втім, оскільки сучасні процесори оснащені відносно великою кеш-пам’яттю, використання двоканального режиму більше не робить вирішального впливу на продуктивність. Однак при частому використанні ноутбука при повному навантаженні цей режим забезпечує свої незаперечні переваги.

3. Вбудований графічний процесор

Всі ноутбуки оснащені вбудованим графічним чіпом, який з’єднаний з процесором. Великий вибір при цьому відсутній. Мультимедійні та ігрові ноутбуки, навпаки, часто оснащені окремою відеокартою, яка, в залежності від моделі, здатна впорається з високими настройками навіть в сучасних іграх. Однак результати в таблиці праворуч показують, що дискретні відеокарти не завжди швидше вбудованих графічних чіпів.

В якості основного правила для мобільної графіки діє наступне: починаючи з результату близько 10 000 балів (в програмі тестування графіки cloud gate) відеокарти можна до деякої міри використовувати для ігор, причому кожна гра, зрозуміло, пред’являє власні вимоги. Якщо ви припускаєте регулярно використовувати ноутбук для комп’ютерних ігор, але не проявляєте інтересу до надзвичайно дорогим геймерським моделям, виберіть пристрій з відеокартою gtx 1050 ti або mx150.

Самий “гнучкий” пристрій: трансформер

Трансформери являють собою пристрої «2 в 1», які можуть використовуватися і як планшети, і як ноутбуки. Вони оснащені сенсорним дисплеєм, який може бути відкинутий назад або повністю знятий. Пристрої доступні у всіх цінових категоріях.

Переваги: у порівнянні з класичними планшетами, в пристроях-трансформерах часто встановлені кращі комплектуючі, в залежності від конфігурації вони пропонують більше інтерфейсів і працюють під управлінням windows 10. Середній час автономної роботи у них більше, ніж у планшетів.

Недоліки: для використання планшета необхідно завантажувати додатки з магазину windows store. Вибір в ньому дійсно збільшився, проте асортимент microsoft як і раніше далекий від вибору в магазинах додатків apple і google. Маса трансформерів часто майже вдвічі більше, ніж у класичних планшетів, що робить їх мобільне використання трохи менш зручним. І шарніри дисплея значно навантажуються з плином часу.

4. Об’єм накопичувача

По можливості слід вибирати конфігурацію з встановленим ssd-накопичувачем, навіть якщо за нього доведеться переплатити. Швидка флеш-пам’ять забезпечує швидкість передачі до 500 мбайт / с і є основним критерієм продуктивності. Малий час завантаження і практично миттєво запускаються додатки і програми доступні тільки завдяки використанню ssd.

Особливо недорогі ноутбуки часто оснащуються emmc-пам’яттю, що, як правило, виробник вказує окремо. Також він описує флеш-пам’ять, швидкість передачі в якій, однак, істотно менше (близько 200 мбайт/с). Проте цей варіант працює вдвічі швидше звичайного жорсткого диска ноутбука.

В якості компромісного варіанту деякі виробники створюють змішану конфігурацію, використовуючи ssd-накопичувач невеликого обсягу (в більшості випадків 128 гбайт) і жорсткий диск об’ємом 1-2 тбайт. Це є гарною ідеєю, так як операційну систему і програми можна встановити на швидкий ssd-накопичувач, а всі інші дані перенести на більш повільний hdd.

5. Час автономної роботи

Більшість сучасних ноутбуків можуть працювати від акумулятора протягом 7-10 годин. При цьому вибір також залежить від особистих потреб: якщо лептоп використовується головним чином вдома, модель з часом автономної роботи близько п’яти годин стане хорошим вибором (за умови, що всі інші параметри влаштовують). І навпаки, якщо ви щодня використовуєте ноутбук на роботі або в університеті, необхідно вибирати пристрій з часом автономноїРоботи 9-10 годин і більше.

На жаль, параметр акумулятора, зазначений у ват-годинах (вт ∙ год), не дає ніякої інформації про фактичний час роботи. Воно дуже сильно залежить від конфігурації.

6. Яскравість дисплея

Для роботи на природі дисплей повинен бути досить яскравим (понад 200 кд/м2) і контрастним. Моделі з антибліковим (матовим) дисплеєм не відбивають сонячне світло. Якщо в основному ви використовуєте ноутбук для редагування зображень, слід вибирати модель з високоякісним ips-дисплеєм, оскільки зазвичай він забезпечує поліпшену колірну гамму.