Режим бога в Windows 10 — Способи активації

323

Програмістам компанії Microsoft не чуже почуття гумору і слідування традиціям своєї професійної сфери, що послужило причиною появи такого елемента системи, як режим бога в Windows 10.

Серед розробників комп’ютерних ігор існує добра традиція створення невеликих секретів у своїх творіннях, знайти які можуть тільки найуважніші гравці.

Такі деталі віртуального світу, які найчастіше сильно відрізняються від загального сеттінга і мають жартівливий характер, називаються крашанками або просто пасхалками.

У більшості випадків вони надсилаються до якихось культовим явищ, будь то фільми, інші комп’ютерні ігри або навіть події реального світу.

Цю традицію практично відразу ж перейняли розробники програмного забезпечення, у тому числі які працюють на найбільші фірми в індустрії.

Наприклад, при наборі певних фраз в пошуковому рядку Youtube користувач може відкрити для себе нестандартні функції або пограти в класичні аркади.

Подібний секрет є і самої останньої версії операційної системи від Microsoft, якій користувачі дали гучну назву «режим бога».

Про те, як включити цей режим, і що він собою представляє, буде докладно розказано в цій статті.

Для чого потрібен «режим бога»?

У чому ж полягає цей режим, який, якщо судити з назви, дає користувачеві надзвичайні можливості по управлінню системою?

Насправді при включенні цієї функції, створюється папка, в якій можна знайти розширену версію панелі управління.

«Божественна» сутність такої папки криється в тому, що створити таку папку можна в будь-якій директорії, що для багатьох виявиться дуже зручним.

Також всі можливі елементи панелі управління розсортовані по категоріям, що дає можливість отримати доступ до будь-якої функції відразу ж, а не клікати по безлічі підпунктів.

Режим бога в Windows 10 — Способи активації

Безумовно, таку можливість гідно оцінять недосвідчені користувачі, що мають неясне надання навіть про самих простих налаштуваннях.

Рада! Перед тим як активувати ті чи інші параметри системи слід тільки в тому випадку, якщо є впевненість у власних діях. Деякі настройки досить критичні, і їх неправильні конфігурація може призвести до нестабільності ОС і до зниження її продуктивності.

Процес активації «режим бога»

Щоб розібратися з тим, як включити режим бога в операційній системі Windows 10, достатньо виконати кілька простих дій:

 • Для початку необхідно створити звичайну папку, якій згодом буде відданий «божественний» статус.
  Якщо хто не знає, то це робиться за допомогою правого кліка миші вільної області робочого столу або папки і вибором пункту контекстного меню Створення папки. Весь фокус у тому, що цій папці потрібно дати особливе ім’я.
  Перша частина цього імені може бути абсолютно будь-який (наприклад: GodMode.), після чого ставиться крапка і прописується наступна запис: {ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} (фігурні дужки прибирати не можна). Для наочності можна дати цій папці назва GodMode.
Рада! Перед тим як зробити «божественну» папку, необхідно отримати права адміністратора, так як, в іншому випадку, нічого не вийде.
Режим бога в Windows 10 — Способи активації

Вказівка імені папки

 • Після натискання клавіші Enter стандартний значок папки зміниться на іконку в Панелі керування, але при цьому назва залишиться колишнім – GodMode.
Режим бога в Windows 10 — Способи активації

Змінений значок папки GodMode на робочому столі

 • На цьому, власне, інструкція як включити режим бога і закінчується. Якщо двічі клацнути на папці, то всередині можна виявити безліч системних налаштувань, розділених на категорії.
  Всі вони робочі і отримати доступ до них можна при одиничному натисненні лівої кнопки миші на необхідну посилання.
Режим бога в Windows 10 — Способи активації

Вміст папки «режим бога»

Рада! Деякі з цих параметрів можна знайти в Панелі завдань, ні в меню Параметрів. Тому ця функція може стати відмінним інструментом адміністрування навіть для досвідчених користувачів.

Технічні особливості реалізації функції

Достеменно невідомо, чи є ця можливість повноцінним крашанкою чи це просто маловідомий технічний момент, який став активно обговорюватися тільки серед користувачів Windows 10.

З технічної точки зору, папка з розширеними інструментами Панелі управління являє собою один з безлічі GUID-елементів (Global Unique Identifier – глобальні унікальні ідентифікатор).

Рада! Описана в цій статті інструкція про те, як зробити спеціальну папку з розширеними функціями, може без змін застосовуватися в операційних системах Windows 7 і Windows 8.

GUID-елементи являють собою посилання, назва яких складається з чітко заданої кількості символів, написаних через дефіс.

Кількість символів у цій послідовності таке: 8-4-4-4-12.

Існують і інші ідентифікатори для функцій системи Windows, ось лише деякі з них:

 • {025A5937-A6BE-4686-A844-36FE4BEC8B6D}. Налаштування електроживлення комп’ютера.
 • {05d7b0f4-2121-4eff-bf6b-ed3f69b894d9}. Управління областю повідомлень.
 • {17cd9488-1228-4b2f-88ce-4298e93e0966}. Список програм за замовчуванням.
 • {2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}. Налаштування пристроїв друку.
 • {4026492F-2F69-46B8-B9BF-5654FC07E423}. Управління брандмауером.
 • {B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}. Управління архівацією і відновленням системи.
 • {60632754-c523-4b62-b45c-4172da012619}. Робота з обліковими записами користувачів.
 • {ED834ED6-4B5A-4bfe-8F11-A626DCB6A921}. Зовнішній вигляд (персоналізація).

З повним списком всіх можливих GUID можна ознайомитися на офіційному сайті Microsoft, в цьому https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee330741%28VS.85%29.aspx розділі.

Всі ці функціональні елементи можна активувати точно так само, як активувати режим бога: створюється папка, потім її присвоюється ім’я з особливим ідентифікатором, в результаті чого вона змінює свій зовнішній вигляд, а при натисканні на неї відкриваються встановлені настройки.

Тематичні відеоматеріали:

Windows 10 Як включити Режим бога 2 способи

God Mode або режим бога в Windows 10 — своєрідна «секретна папка» в системі, в якій зібрані всі наявні функції настройки і адміністрування комп’ютера в зручному вигляді (а таких елементів в Windows 10 — 233 штуки).

Режим Бога в Windows 10

Режим бога в Windows 10 — Способи активації

Режим Бога в Windows 10

Що таке режим Бога в Windows 10 і як її активувати? Таке питання виникало у багатьох досвідчених користувачів і, звичайно, хотілося отримати на нього відповідь.