Російські компанії випустять планшети на вітчизняному процесорі “скіф «вже в наступному році

69

Ряд російських виробників оголосив про готовність в недалекому майбутньому випускати планшети на російському чіпсеті» скіф”, розробленому для мобільних пристроїв. За даними розробників продуктивність новинки приблизно відповідає рішенням, що застосовувалися в iphone 6 і ipad air.

Elvees.ru

У п’ятницю про плани випуску планшетів на базі «скіфа» оголосили кілька російських виробників в ході презентації моделі, організованої розробником — ат «науково-виробничий центр «електронні обчислювально-інформаційні системи» (нвц «елвіс»). Очікується, що перші планшети з’являться вже в 2022 році, а масове виробництво буде налагоджено роком пізніше.

Процесор «скіф» (1892ва018) призначений для використання в планшетах, смартфонах, автономних і/або промислових роботах, інформаційній інфраструктурі та інших технічних рішеннях. Нвц “елвіс” займається розробкою процесора вже чотири роки. За словами глави центру антона семілетова, моделі на чіпсетах «скіф» зможуть підтримувати роботу з дисплеями роздільною здатністю до 4к, а пристрої на їх основі зможуть мати по дві камери до 16 мегапікселів.

Нвц “елвіс” створений ще в 1990 році на базі підрозділу одного з підприємств, що розробляли рішення для космічної електроніки — нво елас. Центр має великий досвід у розробці напівпровідникових рішень для космосу, промислових комп’ютерів, планшетів, засобів захисту інформації, ip-відеокамер, ip-телефонії.

За даними російського виробника обчислювальної техніки icl, перші планшети на базі «скіфа» компанія почне випускати до середини 2022 року, а при необхідності обсяги виробництва можуть зрости до 300 000 примірників щорічно. До кінця 2022 року серійні зразки на аналогічній платформі має намір представити компанія “байтерг”, а масове виробництво можна запустити в кінці 2023 року — до 700 000 планшетів на рік.

За даними нвц “елвіс«, крім цих компаній налагоджувальні комплекти вже отримали» інформаційна впроваджувальна компанія «(івк),» відкрита мобільна платформа «(омп — дочірнє підприємство» ростелекома«, що розробляє російську ос» аврора«), а також розробник систем і засобів телекомунікацій, захисту інформації нді»масштаб”. Розробники стверджують, що всього інтерес до нової мобільної платформи проявили понад 100 приватних компаній.