SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

463

SWF (Small Web Format) – пропрієтарний відео-формат використовується для флеш-анімації, векторної графіки, аудіо та відео контенту в мережі Інтернет.

Перевагою формату є його невеликий розмір за рахунок цього відео у форматі SWF швидше завантажується і відтворюється, а векторні зображення масштабуються без спотворень.

Зміст:

Сфера використання досить різноманітна – банери, веб-сайти, легковагі гри (наприклад, у соціальних мережах, презентації, мультфільми.

Відкриваємо SWF-файли за допомогою браузера

Для відкриття SWF-файлів може бути використаний практично будь-який браузер (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari, тощо).

Однак варто обмовитися, що в браузері повинен бути встановлений Флеш-плеєр. У деяких він встановлений за замовчуванням, тобто встановлюючи браузер, ви також маєте Flash-плеєр.

У деяких випадках Flash-плеєр необхідно буде встановити додатково.

Для встановлення Флеш-плеєр в браузер необхідно зайти на веб-сайт Adobe. Завантажити інсталятор, натиснувши кнопку «Завантажити» і після закінчення закачування виконати інсталяцію.

SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

Зверніть увагу! В процесі вибору установки, інсталятор запропонує також встановити безкоштовний антивірус – McAfee. Нічого поганого в цьому немає, але якщо в системі вже встановлено антивірус, установка ще одного може привести до нестабільної роботи системи.

Для відкриття SWF-файлу достатньо перетягнути його (dragndrop) у вікно браузера. Якщо файл не відкривається, можливо, необхідно оновити Flash-плеєр вашого браузера.

Перевагою відкриття SWF-файлів з допомогою браузера є швидкий перегляд файлу, без необхідності завантаження спеціального програмного забезпечення (як правило, Flash-плеєр вже встановлений в браузер).

Недоліком перегляду SWF-файлів в браузері є відносно низька функціональність (можливість паузи, перемотування, зупинки відеоряду), порівняно з плеєрами.

Відкриваємо SWF-файли з допомогою Flash-плеєра

Існує досить велика кількість платних і безкоштовних Флеш-плеєрів, які можна знайти в Інтернет-мережі. Функціонал безкоштовних плеєрів, по суті, не відрізняється від платних аналогів.

KMPlayer. Досить популярна програма, хоча ні, це не просто програма, а цілий мультимедійний комбайн, від корейських розробників, який крім перегляду SWF-файлів підтримує більшість сучасних мультимедійних форматів.

Дана функція реалізована завдяки значній бібліотеці кодеків вбудованої в програвач.

SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

Gnash (слово утворене від GNU і Flash — плеєр і плагін, випущений під ліцензією GPL, з метою заміни пропрієтарних програм (Adobe Flash).

Мета розробників Gnash — максимально наблизити функціонал проекту до проприетарному плеєра Adobe.

Працює в UNIX-середовищі.

SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

Swfdec — вільний програвач файлів розповсюджуваний за GPL-ліцензії.

Представлений у вигляді плагіна для браузерів підтримують NSPlugin-інтерфейс (Mozilla Firefox, Opera, Konqueror) і плеєра. Працює в UNIX – BSD-подібних операційних системах.

SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

Редагування SWF-файлів

Редагування SWF-файлів може знадобитися при внесенні невеликих коригувань у готову сторінку веб-сайту, у цьому випадку немає необхідності у використанні програм, в яких був створений файл.

За допомогою безкоштовного редактора SwiX можна внести зміни безпосередньо в SWF, без втрати якості вихідного (змінюється тільки відредагований компонент), все що необхідно зробити-це відкрити файл, внести і зберегти зміни.

Інтерфейс редактора досить простий і складається з панелі інструментів, каталогу ресурсів і xml-редактора.

Ключовими особливостями програми є російськомовний інтерфейс, стабільність роботи з великими файлами, можливість компіляції/декомпіляції файлів, а також наявність редактор з підсвічуванням синтаксису, форматування коду і функцією автозаповнення.

SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

Платний редактор Flash Decompiler Trillix з російськомовним інтерфейсом.

Крім власне декомпіляції та редагування SWF-файлів, дозволяє конвертувати SWF в FLA, а SWF-елементи (аудіо, відео, зображення, текст, форми, фрейми) в різні формати з метою їх подальшого аналізу і зміни.

Редактор має функцію пакетного конвертування файлів, що дозволяє вибрати пакет файлів для конвертації, а вам зайнятися більш корисними справами.

Однією з ключових особливостей даного редактора є можливість перегляду змін «на ходу», не потребує додаткового встановлення Flash Studio і Adobe Flash.

Ціна однокористувальницької ліцензії становить 80 доларів.

SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

Редактор SWF-файлів Sothink SWF Quicker є досить потужним додатком, що дозволяє не тільки редагувати, але і створювати барвисті, анімаційні банери, флеш-ігри, ролики і багато іншого.

Новачки можуть скористатися майстром створення проекту, з можливістю вибору одного з численних шаблонів.

За допомогою редактора може бути відредагований будь-який елемент SWF-файлу.

До особливостей програми слід віднести наявність редактора з підсвіткою коду, застосування Flash-фільтрів для додавання спеціальних візуальних ефектів до об’єктів.

А також застосування ефекту морфінга до фотографій і тексту, можливість створення векторної графіки та текстів з допомогою WYSIWYG середовища, велика кількість вбудованих анімаційних ефектів.

Ціна ліцензії становить 85 доларів.

SWF файли. Чим відкрити/редагувати? Огляд програм

SWF – чим відкрити файл

Чим відкрити swf файли? Допоможе розширення браузера google, яку можна знайти в магазині гугл хром